Prosklené dveře jsou nejlepším lékem na deprese

26.8.2011 | Redakce | Rubrika - Okna a dveře

Sponzorované odkazy:

Je všeobecné známo, že nedostatek denního světla škodí zdraví. Sluneční paprsky mají pozitivní vliv na metabolismus, imunitu nebo odolnost vůči stresu. Přesto mnozí z nás žijí místo v bytech spíše v temných v kobkách. Svůj díl odpovědnosti na tom mají dveře s plnou výplní dveřního křídla.

Prosklené dveře jsou nejlepším lékem na deprese

I když letní slunce za okny vytrvale pálí, v některých domácnostech, které se potýkají s trvalým nedostatkem světla, byste to nepoznali. Jejich obyvatelé proto často trpí únavou, bolestmi očí nebo dokonce depresemi. Řešení těchto problémů přitom může být velmi snadné. Dostat světlo i do těch nejtemnějších zákoutí vašeho bytu vám totiž mohou pomoci prosklené či poloprosklené dveře.

Prosklené dveře se hodí spíše do obývacího pokoje, případně pokojů, které jsou obývány převážně přes den. Sice totiž místnosti prosvětlují a opticky zvětšují, na druhé straně nedokáží zabezpečit dostatečné soukromí. A i když někteří designéři používají skleněné dveře i do koupelen a na WC, jedná se zatím spíše o raritu. Oproti plným dveřím jsou ty skleněné navíc mnohem náchylnější na poškození a hůře izolují hluk.

Chytrým kompromisem jsou proto dveře poloprosklené, tj. kombinace skla a pevných dřevěných materiálů. Ty lze nejen z bezpečnostních důvodů doporučit především do dětských pokojů. Pevná výplň ve spodní části dveří totiž snáze odolá nájezdům dětí i domácích mazlíčků. Vrchní prosklená část pak propustí dostatek světla do pokoje či naopak z pokoje ven, třeba do temné chodby. Míru prosklení si lze přitom už i u některých velkých výrobců zvolit individuálně.

Pro letošní rok je připraveno hned několik modelových řad dveří, u kterých si lze nastavit různé stupně prosklení, od zcela prosklených přes polopropustné až po dveře s kompletně pevnou výplní. Zákazník si tak může sám zvolit optimální kompromis mezi absolutním soukromím a dostatečným osvětlením. Na všechny dveře z nabídky navíc do konce roku je poskytnuta nadstandardní pětiletá záruka.

Ať už se rozhodnete pro větší či menší rozsah prosklení dveří, je vždy lepší vybrat sklo matné a tvrzené. Zvlášť pokud celoskleněné dveře instalujete do míst, kde předtím nikdy nebyly, může čiré sklo způsobit potenciálně nebezpečné úrazy. Na matné sklo se navíc hůře zachytávají otisky prstů.

Zdroj: PORTA DOORS

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Střešním oknům prospěje zateplené lemování

Střešním oknům prospěje zateplené lemování

14.9.2011 | PR článek | Okna a dveře

K bydlení v podkroví dnes už téměř neodmyslitelně patří střešní okna, která dokážou podkroví bohatě prosvětlit a nabídnout krásné vyhlídky. Abychom s... Celý článek

Okna a dveře pro nízkoenergetické a pasivní domy

Okna a dveře pro nízkoenergetické a pasivní domy

29.8.2011 | PR článek | Okna a dveře

Výstavba nízkoenergetických a pasivních domů je trendem současnosti. Kvalitní okna a dveře jsou pro ně naprostou nezbytností, izolační vlastnosti jsou... Celý článek

Nevyhazujte peníze oknem!

Nevyhazujte peníze oknem!

8.7.2011 | PR článek | Okna a dveře

Zatéká Vám do Vašeho domu škvírami mezi okny? Rozpadá se Vám třicet let starý parapet? Celý článek

Výměna střešních oken za nová se vyplatí

Výměna střešních oken za nová se vyplatí

4.7.2011 | PR článek | Okna a dveře

Výměny střešních oken se nemusíte obávat. Jde o rychlou a čistou práci, nová okna budou mít mnohem lepší vlastnosti. Tento krok se vám vyplatí i finan... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii