Stínění oken – stylově, levně, přívětivě

08.07.2013 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Ačkoli sluneční energie patří mezi žádoucí a také prakticky využitelné, v současném bydlení nejsou intenzivní sluneční paprsky vždy vítané. Technik stínění je samozřejmě nespočet. My ale chceme vybrat takovou, která bude dobře vypadat, nebude příliš mnoho stát a současně bude odpovídat našim ekologickým standardům.

Stínění oken – stylově, levně, přívětivě
Reklama

Obroda látkových rolet

V závislosti na tom, jakého stupně stínění chceme dosáhnout, můžeme volit z různých alternativ. V prvé řadě se bude jednat o klasické látkové rolety, jejichž hlavní předností je jednoduchý princip použití a současné využití přírodního materiálu. Klasických látkových rolet bylo i v minulosti možno vidět velké množství téměř v každé domácnosti, která nevyužívala pro zastiňování oken závěsy. Dnes jsou ovšem látkové rolety mnohem sofistikovanější a hlavně různorodější a to jednak co se týče propustnosti světla, barev, vzorů, ale také materiálů.

 

Stínění zvenku

Z ekologického hlediska se mohou zdát dobrou volbou pro letní měsíce venkovní žaluzie. Jejich předností je dokonalé zatemnění, které ale umožňuje současně intenzivní větrání, čímž přispívají k udržení tepelné pohody uvnitř objektu, a to aniž by byla použita klimatizace. Jejich design ale sluší spíše moderním budovám.

Z podobných venkovních stínících zařízení za zmínku stojí venkovní rolety pro dodatečnou montáž, které se využívají v případech, kdy nejde roletu implementovat do již stávající stavby. Vyrábějí se tak dle přesných rozměrů. Jejich zajímavou předností ovšem je, že v zimních měsících šetří značné finanční prostředky na vytápění a v létě, podobně jako venkovní žaluzie zajišťují tepelnou pohodu i bez použití klimatizace. Navíc k tomu všemu ovšem také přispívají k většímu zabezpečení majetku a snižují do interiéru pronikající hluk zvenku.

Zajímavým řešením v oblasti stínění oken mohou být i markýzy. K výhodám běžných nebo kazetových markýz pak patří především jejich víceúčelovost. Zatímco stíní okna, mohou být využita také k zastínění venkovního posezení nebo dokonce k parkování auta. Markýzy brání pronikání světla již zvenku, takže se nedostane k oknu. To se neprohřeje a prostředí interiéru je pak teplotně příjemnější.

Reklama
Reklama

Související články

Bezpečnostní dveře do domu? Ohlídejte si certifikaci!

16.09.2019 | Okna a dveře

Ochrana majetku je dnes více než na místě. Policejní statistiky hovoří jasně. V Čechách se zlodějům stále daří, byť počty vloupání od roku 2013… Celý článek

Vybíráme vstupní dveře aneb otázky, na které je dobré znát odpověď

22.07.2019 | Okna a dveře

Vyznat se v nejrůznějších typech dveří může být problémem pro nejednoho z nás. Na co si musíme dát při výběru vstupních dveří pozor? Máme si koupit… Celý článek

Výhody okenních rolet

30.03.2019 | Okna a dveře

Myslíte si, že okenním roletám již dávno odzvonilo? Myslíte si, že žaluzie udělají daleko lepší práci? Dnešním článkem se zkuste nechat přesvědčit o… Celý článek

Protipožární dveře na klíč od Mand CZ

07.02.2019 | Okna a dveře

Mand CZ je tu od toho, aby vám pomohl zorientovat se ve světě dveří. Celý článek

Reklama
Reklama