Vybíráme okna do podkroví

9.6.2014 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Když jsme předělávali podkroví u našeho domu, zdálo se, že práce, které je potřeba ještě obstarat, nikdy neskončí. Řešili jsme dlouho také okna, která se rozhodneme umístit – střešní okna. Prodejců a služeb je dnes na trhu mnoho a my chtěli vybrat firmu se solidními cenami, kvalitními výrobky a případně i poradenstvím, aby bylo vše tak jak má být. Mluvila jsem s kolegou v práci o tom, co zrovna řešíme na rozestavěném podkroví a byla mi doporučena firma Roto. Kolega si nechával dělat střešní okna nedávno a nemohl si firmu vynachválit. Osobně si nechám poradit ráda od známého, abych se nenechala nachytat.

Vybíráme okna do podkroví

 

Byla mi doporučena firma Roto

Dostala jsem doporučení na firmu Roto. Věděla jsem, kam budou okna umístěna. Firma nabízí dřevěná střešní okna i plastová střešní okna, proto jsem se rozmýšlela i co se materiálu týká. Co se týká dřevěných střešních oken, jde především o estetický vzhled – vypadají velmi stylově. Protože jsem se na stránkách firmy Roto dočetla, že firma nabízí také poradenství, neváhala jsem a zavolala na zákaznickou linku, kde mi velmi ochotní odborníci rádi poradili se vším, co jsem potřebovala vědět a také mi udělali několik návrhů na způsob řešení střešních oken na mém domě.

 

Způsob zasklení a otevírání je důležitý faktor

Zvolila jsem trosklo a dřevěná střešní okna. Troskle zasklená mám totiž i fasádní okna v baráku a jde o to, že by jinak zhora mohlo unikat teplo a tak zasklení musí odpovídat zateplení zbytku domu. Hlavní funkcí střešního okna je samozřejmě dostat do místnosti co nejvíce světla, hezký výhled a v neposlední řadě i dobrá izolace kolem okna. Protože jsem měla zajištěnou odbornou montáž, mohla jsem se rozmyslet i jaký způsob otevírání oken zvolím – mohla jsem volit mezi třemi druhy:

Klasickým oknem nazývaným kyvné – u kterého se klasicky křídlo otevírá do místnosti. Dále mi byl nabídnut druh dřevěných střešních oken se zavíráním nazvaným výsuvně kyvné otevírání v horní třetině okna. Tento způsob se mi zdál, co se týká přístupu k oknu a výhledu z něj nejlepší. A také jsem mohla zvolit okna s otevíráním výklopným kyvným. Křídlo se v tomto případě otevírá v horním pantu.

 

Sítě proti hmyzu pro letní dny

Na léto mi byly zajištěny také venkovní rolety proti vnikání slunečního záření a firma Roto mi nabídla i sítě proti hmyzu do oken. Myslím, že je to velmi praktický, přitom jednoduchý pomocník pro letní dny, kdy spíte s otevřenými okny. Zkušená montážní firma mi kvalitní okna nainstalovala a já musím uznat, že krásně vypadají a skvěle plní svou funkci – neorosují se, neprofukují, výborně přiléhají a neposlední řadě v podkroví také skvěle vypadají. Moc se těším, až budu mít pokroví celé hotové a budu tam trávit svůj čas.

Počet komentářů (2) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Dveře jako lusk: kromě praktičnosti i otázka dobrého vkusu

Dveře jako lusk: kromě praktičnosti i otázka dobrého vkusu

13.10.2016 | PR článek | Okna a dveře

Když se řekne vchodové dveře, spousta lidí si vybaví praktický kus dřeva, který dělí domov od venkovního světa, chrání je před vetřelci a poskytuje so... Celý článek

7 otázek o plastových oknech – znáte na ně odpovědi?

7 otázek o plastových oknech – znáte na ně odpovědi?

26.6.2014 | PR článek | Okna a dveře

Je Váš dům či byt vybaven plastovými okny nebo uvažujete o jejich pořízení? V tomto článku Vám přinášíme odpovědi na sedm méně častých (avšak důležitý... Celý článek

Stále lepší plasty

Stále lepší plasty

11.4.2014 | časopis Náš útulný byt | Okna a dveře

Technické parametry domu lze zlepšit několika způsoby, jedním z velmi efektivních je výměna starých špatně izolujících oken za nová. Ovšem ne každé no... Celý článek

Objevte dveře se „skrytými“ zárubněmi

Objevte dveře se „skrytými“ zárubněmi

24.3.2014 | PR článek | Okna a dveře

Nemusíte bydlet v bytě, kde ze stěn vystupují znatelné zárubně a narušují tak celistvost stěn. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii