Reklama

Vybíráme střešní okna

7.9.2009 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Vybíráme střešní okna

Orientovat se v široké nabídce střešních oken není snadné, a navíc bychom neměli zapomenout na pořízení vhodných doplňků. Jak při výběru postupovat?

Na počátku je třeba rozvážit, z jakého materiálu bychom střešní okna chtěli mít, zda dáváme přednost dřevu nebo plastu. Dřevěná okna představují klasiku, jde o přírodní, teplý materiál, který přispěje k vytvoření útulné atmosféry jak ve starém domě po renovaci, tak na venkově nebo i v moderní městské zástavbě. Pokud dřevo podtrhne styl interiéru a bude s ním ladit, jedná se o správnou volbu.

Celodřevěná okna od společnosti VELUX jsou vyráběna z kvalitních dřevěných profilů, které zaručují, že jsou okna tvarově stálá. Povrch mají opatřen vodou ředitelným lakem v jedné nebo dvou vrstvách, který chrání vnější povrch okna.

Společnost VELUX vždy dbala na kvalitu použitých materiálů při výrobě střešních oken. Výrobní závody společnosti VELUX byly jedny z prvních, které začaly pracovat s novými standardy z certifikačního programu pro podporu lesů PEFC a s lesní certifikací FSC.

Plastová střešní okna VELUX s dřevěným jádrem jsou bezúdržbová a odolná vůči zvýšené vlhkosti v interiéru, například v koupelně či kuchyni. Bezúdržbová střešní okna VELUX v sobě spojují kladné vlastnosti plastu a dřeva, díky vrstvě bílého polyuretanového laku obstojí i v extrémních podmínkách a bezešvý povrch zabraňuje usazování nečistot ve spárách. Ani s odstupem času neztrácí svůj původní bílý odstín. Uplatnění najdou i tam, kde hraje roli důraz na eleganci a kde bílá okna dokonale ladí se zařízením interiéru.

U střešních oken ovšem velmi záleží na kvalitním osazení do střešního pláště, a navíc můžeme jejich vlastnosti výrazně zlepšit řadou doplňků. Komplexní řešení představuje systém VELUX, zahrnující kromě vlastního střešního okna a jeho lemování zajišťujícího dokonalé a vodotěsné zasazení do střechy i volitelné montážní doplňky pro ještě dokonalejší izolaci, dále širokou škálu rolet a žaluzií pro regulaci prostupujícího tepla a světla, a konečně manuální, elektrické či solární ovládání střešních oken a rolet či žaluzií. Montážní doplňky zlepšují izolační vlastnosti střešních oken a zajišťují, aby okna perfektně zapadla do střechy. Hodí se i pro nejnáročnější klimatické podmínky a zaručí nejen dokonalou tepelnou izolaci, ale také bezpečný a účinný odvod dešťové vody. Společnost VELUX nabízí zateplovací sadu BDX, která sníží tepelné ztráty z interiéru. Sada se skládá ze zateplovacího rámu, manžety z hydroizolační fólie a ze samonosného drenážního žlábku. Navíc lze zevnitř namontovat ostění s pohledovou povrchovou úpravou v bílé barvě, doplněné manžetou z parotěsné fólie. Při použití zateplovací sady BDX se vztahuje na střešní okno prodloužená, a to desetiletá záruka.

Systém VELUX:
(1) Venkovní roleta a markýza – ochrana střešního okna před teplem.
(2) Lemování – dokonalé a vodotěsné osazení okna do střešního pláště.
(3) Střešní okno – světlo a čerstvý vzduch v podkroví.
(4) Montážní doplňky – zlepšení tepelně-izolačních vlastností střešních oken.
(5) Rolety a žaluzie – dekorace místnosti a regulace tepla a světla.


Na oknech by neměly chybět stínicí prvky, a to z vnější i vnitřní strany. Jejich funkce se totiž liší: předokenní rolety a venkovní markýzy dokáží zachytit většinu tepla ze slunečního záření dopadajícího na střechu, takže kromě zastínění mají ještě výraznou tepelně-izolační funkci. Naproti tomu vnitřní rolety a žaluzie slouží k regulaci osvětlení místnosti, a navíc mají estetickou a dekorační funkci. Vhodnou kombinací těchto prvků docílíte možnosti částečného zastínění, úplného zatemnění i ochrany před slunečním žárem.

Montáž střešních oken a doplňků je nejlépe svěřit některé firmě ze seznamu certifikovaných montážních firem. Kontakt včetně možnosti jednoduchého objednání montáže kdekoli v České republice najdete na www.velux.cz. S typem výrobku, velikostí, zasklením či materiálovým provedením oplechování a lemování vám krok za krokem pomůže e-konfigurátor, který vám automaticky spočítá cenu vybrané sestavy. Nabídku výrobků VELUX si můžete prohlédnout ve firemních vzorkovnách v Brně a v Praze.

Přečtěte si související články:
Čerstvý vzduch a zdravé vnitřní klima v podkroví
Střešní okna – dostatek světla a krásný výhled
Jak a čím zasklít střešní okna a jak uspořit energii

Související články

Jak a čím zasklít střešní okna a jak uspořit energii

Jak a čím zasklít střešní okna a jak uspořit energii

14.9.2009 | PR článek | Okna a dveře

Podkroví domu je třeba dokonale zaizolovat proti slunečnímu žáru v létě, proti chladu v zimě, a po celý rok proti dešti a nepohodě. Výběr vhodných ske... Celý článek

Nová tvář skleněných dveří

Nová tvář skleněných dveří

9.9.2009 | Redakce | Okna a dveře

K výrazným a nepostradatelným prvkům každého interiéru patří bezesporu dveře. Abychom hned v úvodu upřesnili – nikoli dveře vstupní či venkovní, řeč ... Celý článek

Přemýšlíte, jak na okno v koupelně?

Přemýšlíte, jak na okno v koupelně?

20.8.2009 | Zaclona.cz | Okna a dveře

Prakticky každý den začínáme a končíme v koupelně. Minuly doby, kdy koupelnám vévodila pouze praktičnost bez ohledu na estetický pohled. Celý článek

Čerstvý vzduch a zdravé vnitřní klima v podkroví

Čerstvý vzduch a zdravé vnitřní klima v podkroví

29.7.2009 | PR článek | Okna a dveře

Člověk stráví podstatnou část svého života v interiéru, statistiky uvádí že až 90 % svého času, a tak velmi záleží na kvalitě vzduchu, jaký uvnitř bud... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii