Reklama

Výhody okenních rolet

30.03.2019 | StanislavaV | Rubrika - Okna a dveře

Myslíte si, že okenním roletám již dávno odzvonilo? Myslíte si, že žaluzie udělají daleko lepší práci? Dnešním článkem se zkuste nechat přesvědčit o opaku. Designové okenní rolety totiž nebudou ve vašem interiéru zastávat pouze roli praktickou, nýbrž i tu designovou.

Výhody okenních rolet
Reklama

Okenní rolety vás ochrání před sluncem

Právě teď je pořádné jarní počasí konečně na vzestupu, proto teď, ale i v létě rádi využijete možnosti, kdy si pokoje vašeho domova rádi odstíníte před sluncem. Díky použití rolet se sluníčko do vašeho interiéru nedostane, a proto v něm nebude takové horko. Pokud nepoužijete úplně tmavé rolety, nebudete omezeni, ani co se světla v pokoji týče.

Jde o geniální doplněk interiéru

V současnosti mohou mít vaše okenní rolety jakoukoliv barvu, ale i vzor. Díky tomu se z obyčejné a praktické věci může rychle stát vkusný interiérový doplněk. Pokud sladíte barvu rolety s barvou lišt a konzole, bude vše dokonalé.

Dokáží zastínit na maximum

Na trhu jsou k dostání i rolety typu black-out, což jsou rolety, které váš pokoj zastíní úplně. Tyto rolety se hodí zejména tam, kde chcete mít úplnou tmu. Například do ložnice, dětského pokoje nebo tam, kde skladujete potraviny. Tomu, aby se do pokoje nedostal ani paprsek světla, zamezíte použitím speciálního zatemňovacího systému.

Jsou vhodné i na střešní okna

Okenní rolety jsou jako dělané na zastínění světlíků i šikmých střešních oken. A to díky speciálnímu kazetovému systému s vodícími lištami, jenž zajistí, že rolety budou držet na svém místě a nebudou viset dolů do prostoru.

Nové technologie aneb jde to i automaticky

Pokud nechcete při každém zastiňování chodit k oknu a vše dělat ručně, můžete si pořídit i moderní rolety s automatickým ovládáním. Tyto rolety fungují na baterie a pružinový systém, tudíž není třeba nijak zvlášť upravovat okolí rolet.

Výhody okenních rolet

Výhody okenních rolet

Výhody okenních rolet

Zdroj: Blinds2go, velux

 

Reklama
Reklama

Související články

Milujete svůj domov? Pořiďte si bezpečnostní dveře!

15.07.2020 | Okna a dveře

Vlastníte byt nebo rodinný dům? Pak jste pravděpodobně na jeho pořízení vynaložili nemalé prostředky. A když jste ho konečně získali, investovali… Celý článek

Bezpečnostní dveře do domu i bytu

28.05.2020 | Okna a dveře

Chraňte svůj majetek před nezvanými hosty! Bezpečnostní dveře jsou základem. Na základě jakých parametrů vybrat ty pravé? Poradíme vám! Celý článek

Jsou vaše okna zralá na výměnu? Tak je vyměňte za nová!

01.04.2020 | Okna a dveře

Životnost oken udává jejich výrobce. Obecně se dá říci, že čím kvalitnější okna si pořídíte a čím víc do nich na začátku investujete, tím déle a lépe… Celý článek

Bezpečnostní dveře do domu? Ohlídejte si certifikaci!

16.09.2019 | Okna a dveře

Ochrana majetku je dnes více než na místě. Policejní statistiky hovoří jasně. V Čechách se zlodějům stále daří, byť počty vloupání od roku 2013… Celý článek

Reklama
Reklama