Reklama

Barev v interiéru se bát nemusíte

02.04.2019 | StanislavaV | Rubrika - Ostatní

Mezi nejoblíbenější barvy v naší republice lze ještě stále považovat bílou barvu. Je symbolem čistoty, nevinnosti, navozuje v nás pocit klidu, navíc se hodí ke všemu. Proč se ale občas nepustit do něčeho živějšího. Do něčeho, co bude barvičkami jen hýřit? O tom, jak kouzlit v interiéru s barvami, se dozvíte v tomto článku.

Barev v interiéru se bát nemusíte
Reklama

Barvy nejen na stěnách

Pokud se nechcete pouštět rovnou do barevné výmalby a bílá se vám stále zdá jako lepší varianta, můžete vnést trochu barev do interiéru v podobě barevných doplňků a dekorací – například textilií či barevného zdobení na stěny. Chybu neuděláte ani s barevnou tapetou.

Barev v interiéru se bát nemusíte

Bílou vždy kombinujte

Pokud nechcete mít sterilně vypadající bílý domov, je ideální tuto barvu kombinovat s jednou nebo dvěma dalšími. Pokud se rozhodujete nad výmalbou pokoje, kde bude právě bílá, můžete i stěny v místnosti vymalovat dvěma barvami. Právě bílá barva vyzdvihne působení další barvy.

Trendy barvy pro tento rok

Pokud přemýšlíte, po jaké barvě sáhnout tak, aby bylo v souladu se současnými trendy, chybu neuděláte, pokud se zaměříte na korálovou a medově hnědou barvu, což jsou barvy pro tento rok. Obě tyto barvy jsou z teplého barevného spektra a mají tu moc pokoj pocitově prohřát. Pokud toužíte po něčem výraznějším, je pro vás ideální korálová barva. Zato medově hnědá je jemnější a více neutrální barva, kterou můžete dát i na větší plochy. Korálová je vhodnější na jednu, maximálně dvě stěny. Ideálně v kombinaci s bílou.

Barev v interiéru se bát nemusíte

Hra s prostorem a působení barev

Při výběru barev do interiéru myslete na to, jak velký daný pokoj je. Dále na to, kolik přirozeného a kolik umělého osvětlení daná místnost má. Barvy mají velkou moc v určování toho, jak velký bude pokoj vypadat. Můžete mít malou ložnici, a když ji malujete tmavou barvou, bude působit ještě menší, než ve skutečnosti je. Proto do malých pokojů volte světlé barvy, které je opticky zvětší a prosvětlí.

Pokud potřebujete „nakopnout“, vybírejte z teplých a energických barev – například ze žluté, červené, oranžové. Uklidnit vás budou moct modrá, zelená a fialová barva. 

Barev v interiéru se bát nemusíte

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční beránek, který potěší vaši rodinu

07.04.2020 | Ostatní

Velikonoční beránek je symbolem Velikonoc již od 14. století, kdy fungoval jako symbol jehněčího masa konzumovaného po konci předvelikonočního půstu.… Celý článek

Jak nám škodí klimatizace, pokud ji používáme nesprávně

22.05.2019 | Ostatní

V první chvíli se nám může vynález klimatizace zdát jako spásný nápad. Co by přeci mohlo být špatného na tom, mít doma pěkný chládek, zatímco venku… Celý článek

Každá žena by měla mít svůj koutek. A jak bude vypadat ten váš?

07.05.2019 | Ostatní

Téměř každá žena vlastní nejrůznější líčidla. A ta musí být někde uskladněna. A přiznejme si, že police v koupelně nepůsobí na pohled zrovna nejlépe.… Celý článek

Jak si zařídit předsíň, se kterou zazáříte?

01.05.2019 | Ostatní

Předsíň je první místností, do které se po vstupu do domu či bytu dostaneme. Jde o místo, kde vítáme návštěvy. A nejen proto by mělo jít o místo,… Celý článek

Reklama
Reklama