Reklama

Čínský nový rok

19.12.2012 | Redakce | Rubrika - Ostatní

Stejně jako u nás i v Číně a dalších asijských státech je konec roku spojován s životními změnami, novým začátkem a přerodem energie. Podobně jako u nás se sejde rodina a přátelé, oslavuje se, jí se dobré jídlo, tančí, noční nebe rozzáří ohňostroj.

Čínský nový rok
Reklama

Na rozdíl od nás slaví Číňané nový rok až na jaře – původně byl také nazýván  Svátky jara. Datum těchto oslav není pevné, každoročně se mění podle lunárního cyklu.

V roce 2013 připadá toto datum na 10. února – zcela přesně je to na jedenáctou hodinu večer 9. února. Podle čínské tradice v tomto okamžiku předává svou vládu nad rokem Vodní Drak (který vládl roku 2012) Vodnímu Hadu.

S touto energetickou změnou se spojuje řada rituálů, oslav a samozřejmě i úprav energií v bytě a firmě. Každý Číňan dobře ví, že této změně je nutné se přizpůsobit a chce-li být nadále zdravý, úspěšný a posílit rodinné vztahy, tak je potřeba zvolit vhodné „léčebné prostředky“.

O tom jak probíhají slavnostní průvody a oslavy čínského nového roku máme již dobrou představu z televize. To co nevidíme jsou přípravy a změny, které probíhají v domovech a firmách. V tomto období každý dbá na obnovu energií ochranných bůžků FU, LU, ŠOU, výběr těch správných ochranných a posilujících předmětů a celkovou očistu a aktivaci energie.

Pečlivé přípravy jsou nezbytné, díky nim je možné si zajistit hladký vstup do nastávajícího roku, dostatek peněz, pevné zdraví, dobré rodinné vztahy a štěstí.

Sílu umění Feng Shui využívají jak obyčejní lidé, tak velké s úspěšné firmy na celém světě. A patří mezi ně řada z těch nejznámějších – Sonny, Mac Donald, Honda …  Možná může Feng Shui prospět i vám. Stačí se zamyslet nad tím, co si v nastávajícím roce přejete a co je potřeba posílit. Potřebné informace najdete na internetu nebo přímo na seminářích zaměřených na toto období.

V roce 2013, roce VODNÍHO HADA můžeme čekat významnou změnu energií – na rozdíl od extrovertního Draka, který poukazoval na aktuální dění a jeho nedostatky nás nyní čeká období zpracování získaných informací a jejich transformace. Více se dočtete v lednu na našich webových stránkách.

 

Ludmila Djemelová

Konzultantka Feng Shui

www.fengshui-interiery.cz

www.fengshuiporadenstvi.cz

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční beránek, který potěší vaši rodinu

07.04.2020 | Ostatní

Velikonoční beránek je symbolem Velikonoc již od 14. století, kdy fungoval jako symbol jehněčího masa konzumovaného po konci předvelikonočního půstu.… Celý článek

Jak nám škodí klimatizace, pokud ji používáme nesprávně

22.05.2019 | Ostatní

V první chvíli se nám může vynález klimatizace zdát jako spásný nápad. Co by přeci mohlo být špatného na tom, mít doma pěkný chládek, zatímco venku… Celý článek

Každá žena by měla mít svůj koutek. A jak bude vypadat ten váš?

07.05.2019 | Ostatní

Téměř každá žena vlastní nejrůznější líčidla. A ta musí být někde uskladněna. A přiznejme si, že police v koupelně nepůsobí na pohled zrovna nejlépe.… Celý článek

Jak si zařídit předsíň, se kterou zazáříte?

01.05.2019 | Ostatní

Předsíň je první místností, do které se po vstupu do domu či bytu dostaneme. Jde o místo, kde vítáme návštěvy. A nejen proto by mělo jít o místo,… Celý článek

Reklama
Reklama