Reklama

Čtyři zásady, jak dokonale umýt auto

21.4.2017 | PR článek | Rubrika - Ostatní

Děsí Vás představa, že v dnešní době je správné umytí Vašeho auta jako úkol hodný mistra alchymie? Jak auto správně omýt a nenadělat více škody než užitku hravě zvládnete s našimi radami.

Čtyři zásady, jak dokonale umýt auto

Časy, kdy motoristům stačila na mytí auta houba a jar, jsou již nenávratně pryč. Povrchy moderních aut dnes vyžadují větší pozornost a uvést je do čistého stavu je hotový kumšt. Nesprávný způsob mytí může totiž autu více uškodit, než pomoci. S těmito jednoduchými zásadami to zvládnete i vy.

Vezměte ohled na zevnějšek

Důležité je posoudit, v jaké "vizuální kondici" se auto právě nachází. Jestliže je na něm množství nečistot, doporučujeme vám jeho předopláchnutí jemně tekoucím proudem vody z hadice. Auto myjte směrem od střechy dolů a střídejte vertikální a horizontální pohyby. V případě, že je auto navoskované, fázi předmytí vynecháme, jelikož by proud vody mohl poškodit ochranný film auta.

Zabraňte hologramům

Používat houby na mytí je už historický přežitek. Houba totiž může do sebe nasát i větší částice, které na karoserii vytvářejí nežádoucí škrábance, tzv. hologramy. Namísto houbičky zvolte vysokotlaký čistič. Investice do wapky vaší peněženkou neotřese, ale z dlouhodobého hlediska ji určitě oceníte.

Zásada dvou kbelíků

Do jedné nádoby si připravte obyčejnou čistou vodu, v druhé smíchejte vodu se šamponem na mytí aut. Každý čistící prostředek na etiketě uvádí, v jakém poměru a koncentraci se musí roztok připravit. Kupujte jen ověřené značky, nejlépe ve specializovaných prodejnách. Na manuální čištění auta použijte rukavici z mikrovlákna, kterou je třeba namočit do nádoby se šamponem. Mezitím je nutné ji proplachovat ve kbelíku s čistou vodou. Při mytí auta nedoporučujeme pohyby shora dolů, protože rukavice tehdy do sebe nabírá nejvíce nečistot. Pohyby by měly být krouživé a střídavě měnit směr.

Ani kapka

Mnoho motoristů nechává auto oschnout na slunci. To ale může zanechat na povrchu nechtěné skvrny od kapek. Vhodnější je proto použít mikrovláknové utěrky či fukary určené na údržbu auta.

 

Zdá se vám tento proces mytí auta náročný? Jestli si na něco takového netroufáte, odborníky na slovo vzaté najdete na portálu Domelie.cz. V sekci pomoc v domácnosti najdete lidi s dlouholetou praxí za přijatelnou cenu.

 

 

Související články

Jak zvolit správné obaly pro archivaci?

Jak zvolit správné obaly pro archivaci?

10.10.2017 | PR článek | Ostatní

V kanceláři i doma máme dokumenty a věci, které musíme nebo chceme uchovávat tak, aby se neponičily. Ať už jsou to smlouvy, faktury, dokumenty týkajíc... Celý článek

Seznamte se s výhodami tepelného čerpadla země/voda

Seznamte se s výhodami tepelného čerpadla země/voda

22.6.2017 | PR článek | Ostatní

Tepelná čerpadla se dnes běžně instalují do novostaveb a lidé jimi také nahrazují staré kotle, protože díky tomu ušetří mnoho peněz. Máte-li pozemek o... Celý článek

Rychlý internet Praha 4 nutně potřebuje

Rychlý internet Praha 4 nutně potřebuje

1.3.2017 | PR článek | Ostatní

Domácnosti, firmy nebo společenství vlastníků bytových jednotek volají o pomoc. Přichází řada na skutečně kvalitní služby, které nabízí poskytovatel i... Celý článek

Archivační krabice zajistí ve vaší domácnosti pořádek

Archivační krabice zajistí ve vaší domácnosti pořádek

20.11.2016 | PR článek | Ostatní

S fungováním každé domácnosti logicky souvisí také spousta nejrůznějších dokumentů. Není se čemu divit, jelikož smlouvy, dokumenty a jiné nezbytné pap... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii