Reklama

Hypotéka na rekonstrukci – co byste o ní měli vědět?

5.7.2014 | PR článek | Rubrika - Ostatní

Chystáte se do stavebních prací na Vaší nemovitosti? V tom případě jste to právě Vy, pro koho jsme připravili náš dnešní příspěvek, ve kterém Vám řekneme pár základních věcí o hypotéce na rekonstrukci. Takže, jdeme na to…

Hypotéka na rekonstrukci – co byste o ní měli vědět?

Ručení nemovitostí – můžete si vybírat

U hypotéky na rekonstrukci je nutné ručit nemovitostí. V případě, že splníte několik podmínek, však nemusíte ručit nemovitostí, kterou rekonstruujete. V praxi dochází k případům, kdy žadatelé o hypotéku neručí rodinným domem, ale například stavebním pozemkem či rekreačním objektem. Tímto krokem zřídkakdy dosáhnete výhodnějších podmínek hypotéky, lidé se k němu však uchylují z psychologických důvodů, kdy neradi dávají do zástavy svoji střechu nad hlavou. Na druhou stranu, tato varianta nemusí, ale může, znamenat horší podmínky hypotéky.

 

To, jestli dává ve Vašem případě smysl ručení jinou nemovitostí, Vám řekne nezávislý hypoteční poradce, který Vám na schůzce spočítá v hypotečních kalkulačkách rozdíly u jednotlivých nastavení hypoték. Služby hypotečních poradců jsou zpravidla zdarma, na krátké schůzce s některým z těchto specialistů se pak dozvíte, jaké jsou možnosti hypotéky u jednotlivých bank ve Vašem konkrétním případě. Ať už se jedná o úrokovou sazbu, poplatky či pravděpodobnost schválení žádosti o úvěr.

 

Konec hromadám faktur

U hypotéky s postupným čerpáním (tj. na rekonstrukci či výstavbu) již dnes nemusíte u některých bank předkládat faktury, což více otevírá možnosti rekonstrukce svépomocí a snižuje administrativu spojenou s jednotlivými čerpáními. Navíc, řada bank umožňuje tzv. zálohové čerpání, kdy Vám poskytne peníze předem s tím, že další prostředky Vám uvolní poté, co prostavíte peníze poskytnuté na začátku. Tímto se vyhýbáte situacím, kdy musíte materiál či práci platit ze svého s tím, že následně Vám banka Vám je proplatí následně.

 

Část peněz můžete vrátit zpátky hned…

Dnes je již standardem, že hypotéku nemusíte vyčerpat celou. Pokud se Vám podaří zrekonstruovat Vaši nemovitost levněji, můžete hypotéku nedočerpat s tím, že splácíte pouze peníze, které jste si ve skutečnosti půjčili. Co se u jednotlivých bank liší, jsou podmínky nedočerpání, zejména pokud jde o částku, kterou můžete nedočerpat bez sankcí.

 

… či později

Hypotéky všeobecně, tj. nejen ty na rekonstrukci, nesvazují klienty tak, jak tomu bylo ještě před 3 – 5 lety. Klienti hypotečních bank dnes mají více možností předčasného splacení hypotéky bez sankcí, refinancování k jiné hypoteční bance či odkladu splátek. Odpadla řada poplatků, povinností sjednání si doplňkových produktů a naopak přibila úvěrová životní pojištění, která chrání klienty hypotečních bank v případě pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání či smrti, to vše za pár set korun měsíčně.

 

Závěr

Podmínky hypoték na rekonstrukci jsou dnes příznivější než dříve, ať už se jedná o úrokové sazby, poplatky či podmínky spojené s čerpáním a splácením úvěru. Pryč jsou tedy doby, kdy lidé řešili úvěr na rekonstrukci nemovitosti téměř výhradně přes úvěr ze stavebního spoření.

Díky nezávislým hypotečním poradcům dnes ani nemusíte obíhat jednotlivé banky a žádat o individuální kalkulace. Na krátké schůzce s tímto odborníkem zjistíte, za jakých podmínek Vám jednotlivé banky půjčí, jaké jsou možnosti nedočerpání, předčasného splacení či pojištění u jednotlivých hypoték. Výhodnost řešení hypotéky s hypotečním poradcem podtrhuje to, že služby těchto odborníků jsou zpravidla zdarma.

Připraveno ve spolupráci s webem Penizenavic.cz, na kterém najdete mimo jiné i článek s dalšími informacemi o hypotéce na rekonstrukci.

Související články

Jak odstranit grafitti z fasády nebo vrat profesionálně

Jak odstranit grafitti z fasády nebo vrat profesionálně

20.6.2016 | PR článek | Ostatní

Hyzdí fasádu vašeho domu, váš plot či garážová vrata nehezké graffiti? Pak určitě přemýšlíte o tom, jak se jej zbavit. Nejlepší je obrátit se přímo na... Celý článek

Ecology – nový systém od společnosti alcaplast

Ecology – nový systém od společnosti alcaplast

4.12.2014 | PR článek | Ostatní

Společnost ALCAPLAST jako inovativní výrobce představuje nový systém splachování. Tento systém využívá malé množství vody pro oplach WC mís. Celý článek

Potřebujete rychle peníze na novou ledničku či pračku? Víme, kdo Vám je půjčí

Potřebujete rychle peníze na novou ledničku či pračku? Víme, kdo Vám je půjčí

3.7.2014 | PR článek | Ostatní

Dosloužila Vám v nejhorší možný okamžik lednička či pračka a nemáte na novou? Víme, kde Vám peníze na nový spotřebič půjčí opravdu rychle. Celý článek

Pojištění odpovědnosti v roce 2014: Co změní nový občanský zákoník?

Pojištění odpovědnosti v roce 2014: Co změní nový občanský zákoník?

23.5.2014 | PR článek | Ostatní

Pojištění odpovědnosti je praktickým pomocníkem v krizových situacích, které nás mohou nečekaně potkat doma, v práci nebo na ulici, a postará se o úhr... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii