Jak zvolit správné obaly pro archivaci?

10.10.2017 | PR článek | Rubrika - Ostatní

V kanceláři i doma máme dokumenty a věci, které musíme nebo chceme uchovávat tak, aby se neponičily. Ať už jsou to smlouvy, faktury, dokumenty týkající se mezd, vzácné fotky a dopisy, CD, drobné předměty, vizitky, katalogy k prezentaci, všechny potřebujeme nějak třídit a zároveň chránit před politím kávou, navlhnutím, ušpiněním atd. Dnes už je nabídka obalů k archivaci pestrá a každý si může vybrat.

Jak zvolit správné obaly pro archivaci?

Prospektové euroobaly

K ochraně a přenosu jednotlivých papírů často využíváme oblíbené fólie – euroobaly, které jsou opatřeny perforací pro snadné zakládání do desek a šanonů. Neměly by chybět u žádného pracovního stolu. Pohodlně do nich vložíme z horní strany potřebné dokumenty, a tak je ochráníme před zmačkáním, mastnotou, vlhkostí apod., aby se nám vrátily nebo dorazily tam, kam mají, v perfektním stavu. Fólie je ze tří stran uzavřená, takže papíry z ní při manipulaci nevypadnou.

Závěsné obaly

Závěsné obaly slouží k prezentaci prospektů a dokumentů. Jsou pevnější než euroobaly, chrání dokumenty proti poškození a zmačkání. Prospektové obaly jsou vyrobené z polypropylenu nebo z PVC. Desky jsou různých barev i formátů a mají hladký, krupičkový nebo matný povrch.

Závěsné desky

Dalším obalem, který můžeme využít na své dokumenty, je kombinace desek a závěsné kapsy, což umožňuje flexibilní použití. Kapsa v rohu desek chrání vložené dokumenty a umožňuje snadný přístup k dokumentům. 3 dělicí listy v deskách umožňují třídit dokumenty. Kapacita je až 3 x 20 listů papíru. Na přední straně kapsa na štítek usnadňuje orientaci v dokumentech.

Archivační obaly na CD, vizitky a fotografie

Sbírky CD, vizitky, fotky nejlépe uchováme a roztřídíme ve speciálních obalech s 1 nebo více kapsami.  Nepostradatelná pomůcka pro zakládání fotografií a fotodokumentaci jsou prospektové obaly na fotografie s europerforací. V nabídce mají své místo také prospektové obaly na vizitky ve formátu vhodném do kroužkových vizitkářů.

Samolepicí kapsy

Pro označení a třídění pořadačů, katalogových knih a obsahu v nich nám dobře poslouží samolepicí kapsy. Můžeme je umístit na hřbetní štítky i na CD nebo DVD.

Speciální obaly

Povalují se všude kolem drobné předměty, tužky, papírky? Zkrotit je můžeme pomocí speciálních průhledných obalů se zipem. Nejrůznější papíry a drobnosti můžeme v deskách s europerforací vložit do pořadačů s kroužkovou nebo pákovou mechanikou.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Seznamte se s výhodami tepelného čerpadla země/voda

Seznamte se s výhodami tepelného čerpadla země/voda

22.6.2017 | PR článek | Ostatní

Tepelná čerpadla se dnes běžně instalují do novostaveb a lidé jimi také nahrazují staré kotle, protože díky tomu ušetří mnoho peněz. Máte-li pozemek o... Celý článek

Čtyři zásady, jak dokonale umýt auto

Čtyři zásady, jak dokonale umýt auto

21.4.2017 | PR článek | Ostatní

Děsí Vás představa, že v dnešní době je správné umytí Vašeho auta jako úkol hodný mistra alchymie? Jak auto správně omýt a nenadělat více škody než už... Celý článek

Rychlý internet Praha 4 nutně potřebuje

Rychlý internet Praha 4 nutně potřebuje

1.3.2017 | PR článek | Ostatní

Domácnosti, firmy nebo společenství vlastníků bytových jednotek volají o pomoc. Přichází řada na skutečně kvalitní služby, které nabízí poskytovatel i... Celý článek

Archivační krabice zajistí ve vaší domácnosti pořádek

Archivační krabice zajistí ve vaší domácnosti pořádek

20.11.2016 | PR článek | Ostatní

S fungováním každé domácnosti logicky souvisí také spousta nejrůznějších dokumentů. Není se čemu divit, jelikož smlouvy, dokumenty a jiné nezbytné pap... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii