Seznamte se s výhodami tepelného čerpadla země/voda

22.06.2017 | PR článek | Rubrika - Ostatní

Tepelná čerpadla se dnes běžně instalují do novostaveb a lidé jimi také nahrazují staré kotle, protože díky tomu ušetří mnoho peněz. Máte-li pozemek o rozměru 200–400 m², na kterém nejsou kameny, skály ani písek, bude pro Vás nejlepší tepelné čerpadlo země/voda.

Seznamte se s výhodami tepelného čerpadla země/voda
Reklama

Jak funguje? Odebírá teplo z plochy zahrady, přičemž přenos tepla mezi zemí a tepelným čerpadlem zajišťují plastové hadice naplněné nemrznoucí směsí. Oproti majitelům tepelných čerpadel, která odebírají teplo ze vzduchu, ušetříte s tepelným čerpadlem země/voda přibližně 30 % elektrické energie.

Vyberte si kompletní čerpadlo od zkušených dodavatelů

Důstojným zástupcem této kategorie je IVT GEO 312nejúspornější tepelné čerpadlo země/voda. Nabízí topný faktor SCOP 5,6, nejvyšší energetickou třídu A+++, záruku na materiál 5 let, záruku na kompresor 10 let a stabilní výkon i v zimní sezóně.

Čerpadlo jediné velikosti dokáže vytopit domy od 4 do 15 kW tepelné ztráty, a nepotřebuje k tomu ani akumulátor topné vody. Díky nízkým startovacím proudům dobře funguje i v lokalitách se slabou elektrickou přípojkou. Navíc, expanzní nádoba a pojistný ventil studeného okruhu, filtry pro teplý i studený okruh a plnící sestava jsou u čerpadla IVT GEO 312 již v ceně. (Jiná, zdánlivě levnější tepelná čerpadla, může značně prodražit dodatečný nákup těchto nutných součástí).

Výhodou IVT je i možnost individuálního řešení pro každého uživatele. Chcete-li více teplé vody, získáte druhý externí zásobník vody. Také chlazení je možné – díky pasivní chladicí stanici PKS nebo výkonnějšímu aktivnímu chlazení. S tepelným čerpadlem můžete propojit i krbové vložky a solární systémy. Jistě uvítáte, že vytápění domu a další funkce čerpadla ovládáte pohodlně chytrým telefonem.

A co pořizovací náklady čerpadla IVT GEO 312? Jsou srovnatelné s náklady na vzduchová tepelná čerpadla. K tomu můžete počítat s dlouhou životností všech prvků čerpadla i s jeho tichým a bezúdržbovým provozem. Ovšem, ani kvalitní zařízení nedosáhne slibovaných úspor, je-li špatně dimenzované, zapojené či provozované. Experti proto zájemcům o tepelná čerpadla doporučují, aby měli jako prioritu spíše zkušenosti dodavatele než nízkou cenu.

Alternativní tepelná čerpadla země/voda

Samozřejmě, i k čerpadlu IVT GEO 312 existují alternativy. „Pokud potřebujete vyšší výkon než 11 kW, může Vás oslovit tepelné čerpadlo země/voda IVT PremiumLine EQ, a pokud preferujete co nejnižší cenu, zvažte pořízení tepelného čerpadla země/voda IVT Greenline HE,“ uvádí Roman Šobr, technik IVT.

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční beránek, který potěší vaši rodinu

07.04.2020 | Ostatní

Velikonoční beránek je symbolem Velikonoc již od 14. století, kdy fungoval jako symbol jehněčího masa konzumovaného po konci předvelikonočního půstu.… Celý článek

Jak nám škodí klimatizace, pokud ji používáme nesprávně

22.05.2019 | Ostatní

V první chvíli se nám může vynález klimatizace zdát jako spásný nápad. Co by přeci mohlo být špatného na tom, mít doma pěkný chládek, zatímco venku… Celý článek

Každá žena by měla mít svůj koutek. A jak bude vypadat ten váš?

07.05.2019 | Ostatní

Téměř každá žena vlastní nejrůznější líčidla. A ta musí být někde uskladněna. A přiznejme si, že police v koupelně nepůsobí na pohled zrovna nejlépe.… Celý článek

Jak si zařídit předsíň, se kterou zazáříte?

01.05.2019 | Ostatní

Předsíň je první místností, do které se po vstupu do domu či bytu dostaneme. Jde o místo, kde vítáme návštěvy. A nejen proto by mělo jít o místo,… Celý článek

Reklama
Reklama