Reklama

Voňavý domov

18.1.2008 | | Rubrika - Ostatní

Voňavý domov

Když vchází do bytu návštěva, první, čeho si všimne, je vůně místnosti. Bude-li příjemná, vykouzlí během chvilky pohodovou atmosféru a ocení ji nejen naši přátelé, ale také my sami. Není třeba kvůli tomu kupovat drahé přípravky, jež se zapojují do zásuvky (někteří lidé je navíc hůř snášejí). Stačí několik jednoduchých triků a můžete nejen provonět byt, ale navíc i osvěžit svou psychiku a vyřešit některé zdravotní potíže.

Nejjednodušší cestou je nákup vonných svíček. Osvěží místnost libovolnou vůní, kterou si vyberete, a mohou se stát ozdobným doplňkem, který vytvoří romantickou atmosféru. Některé z těchto svíček dokáží odpuzovat dotěrný hmyz.

Hledáte-li zdravou vůni, která bude mít pozitivní účinky na vaši psychiku, vsaďte na přírodní aromatické olejíčky. Máte několik možností, jak je použít. Pokud je chcete cítit v celém bytě, kápněte několik kapek na vlhký hadřík, kterým otřete nábytek. Můžete také přidat trochu do sáčku vysavače před tím, než začnete doma uklízet.

Dalším způsobem využití je aromalampa, která, je-li vhodně vybrána, může v domě také posloužit jako dekorace. Do její spodní části patří zapálená svíčka, do horní trochu naředěného aromatického oleje.

Jaké neduhy umí vůně léčit a jaký druh zvolit? S dýchacími obtížemi vám pomůže borovice, eukalyptus, citronella, nebo skořice. Stres a úzkost můžete překonat s grepem, citrónovou trávou, levandulí či růží. Osvěžení a lepší koncentraci přináší borovice, rozmarýn, grep, jedle a citrón. Proti nespavosti zabírá levandule, heřmánek i meduňka. Afrodiziakální účinky slibují majoránka, pačuli, santalové dřevo, ylang-ylang či šalvěj.

Máte osvědčenou vůni, která vás vždycky příjemně naladí? Nebo naopak nějakou, kterou nemůžete ani cítit? O své zkušenosti se můžete podělit v diskusi pod článkem.

Související články

Proběhl Pragointerier New Design 2008 + fotoreportáž!

Proběhl Pragointerier New Design 2008 + fotoreportáž!

7.2.2008 | | Ostatní

Veletrh Pragointerier New Design 2008 společně s veletrhy Pragooffice 2008 a s výstavou Bydlení 2008 vládly Výstavišti v Holešovicích ve dnech 31. 1. ... Celý článek

Výzva čtenářům: Pochlubte se svým bydlením!

Výzva čtenářům: Pochlubte se svým bydlením!

25.1.2008 | Redakce | Ostatní

Každý týden vám přinášíme článek o bydlení jednoho z našich čtenářů. Chcete se přidat a podílet se tak na obsahu našich stránek? Povedla se vám rekons... Celý článek

Vánoční ozdoby – co všechno se v Čechách vyrábí?

Vánoční ozdoby – co všechno se v Čechách vyrábí?

14.12.2007 | Redakce | Ostatní

Vánoce již klepou na dveře, bytem voní cukroví, které po odpoledních a večerech připravujeme, a nejedna domácnost je vánočně vyzdobena. Před Štědrým d... Celý článek

Pusťte na návštěvu čerstvý vzduch

Pusťte na návštěvu čerstvý vzduch

5.12.2007 | | Ostatní

Množství domácností vybavených plastovými okny je čím dál větší. Toto zpříjemnění s sebou však přináší povinnost, v zimním období pro mnohé nemilou: v... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii