Ještě jste nepřešli na LED žárovky? Je nejvyšší čas...

21.2.2018 | PR článek | Rubrika - Osvětlení

LED žárovky jsou stále oblíbenější. Lidé je volí pro jejich četné výhody. Už s nimi svítíte, nebo jste se o ně zatím příliš nezajímali? Pojďme si povědět, proč přejít na uvedené osvětlení. Poznejte i vy pozitiva této technologie.

Ještě jste nepřešli na LED žárovky? Je nejvyšší čas...

Proč volit LED žárovky

Nejdříve si vysvětleme alespoň zkratku LED. Pochází z anglického "Ligh-Emitting Diode", tedy "světlo vyzařující dioda". Tato technologie se nevyužívá pouze v oblasti žárovek. My se však zaměříme právě na ně, respektive na výhody, které vám přinesou.

LED žárovky jsou moderní způsob osvětlení, který najdete ve stále více domácnostech, ale i na dalších místech. Oceníte především jejich úspornost. Konkrétně ušetříte kolem 85 % spotřebované energie oproti klasickým žárovkám. Z dalších výhod si uveďme vysokou životnost. Vydrží vám až 50 000 hodin provozu. Nebudete je tedy muset každou chvíli měnit, což vám přijde vhod, především pokud je máte na hůře přístupných místech.

V moderních domácnostech a v dalších interiérech jsou také velmi oblíbené LED pásky. Využívají se hlavně k osvětlení pracovní plochy kuchyňských linek. Kromě toho, že jsou praktické, mají rovněž dekorativní využití. Slouží jako podsvícení třeba obývacích stěn. Dodávají jim na luxusním dojmu.

Své uplatnění si nachází také LED reflektory osvětlující různé vnitřní i venkovní prostory. I zde oceníte menší spotřebu energie, ale rovněž skutečnost, že na rozdíl od klasického halogenového světla se nepřehřívají. A samozřejmě využití je mnohem širší.

Jak vybrat LED žárovku?

A podle čeho vybírat LED žárovku? Zaměřte se především na světelný tok (udává se v lumenech), spotřebu elektrické energie, barvu světla, úhel svitu žárovky, patici, rozměry a další parametry. Je-li tato problematika pro vás zcela neznámou, nechte si poradit od odborníka, případně nastudujte, co jednotlivé aspekty přesně znamenají.

A co vy? Čím doma svítíte a kolik energie spotřebováváte? Šetřete na správném místě.

 

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Osvětlení v dětském pokoji vybírejte s ohledem na věk dítěte

Osvětlení v dětském pokoji vybírejte s ohledem na věk dítěte

28.6.2018 | PR článek | Osvětlení

Dětský pokoj je království nejmenších capartů, ale také větších dětí. Na tuto skutečnost se vyplatí myslet jak při volbě barevného ladění místnosti, t... Celý článek

Vybíráme venkovní osvětlení

Vybíráme venkovní osvětlení

30.5.2018 | PR článek | Osvětlení

Léto patří letním oslavám a večírkům. A nejenom na party stůl by samozřejmě mělo být dobře vidět. Jak toho docílit? Každopádně správně zvoleným venko... Celý článek

Přiveďte domů ducha Vánoc pomocí romantických světýlek

Přiveďte domů ducha Vánoc pomocí romantických světýlek

28.9.2017 | PR článek | Osvětlení

Vánoční čas patří k nejromantičtějším obdobím vůbec. Všude se rozsvítí světýlka, město ožije vánočními trhy, doma to voní cukrovím, a když do toho nap... Celý článek

Osvětlení v domácnosti

Osvětlení v domácnosti

2.9.2017 | PR článek | Osvětlení

Osvětlení je prvek vytvářející z vaší domácnosti příjemné a útulné místo s pohodovou atmosférou, kvůli které se budete domů vždycky rádi vracet. Lustr... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii