Reklama

Lustry do obývacího pokoje

29.04.2017 | StanislavaV | Rubrika - Osvětlení

Výběr lustrů bychom rozhodně neměli podceňovat. Jedná se o důležitý element obývacího pokoje. Je třeba jej kupovat s rozmyslem, jelikož nám bude dlouhá léta pilně sloužit. Jak vybrat ten správný a jaké jsou možnosti nákupů v této oblasti – to se dozvíte v tomto článku plném rad, tipů a inspirace.

Lustry do obývacího pokoje
Reklama

Jak vysoký je váš strop

lustry do obývacího pokoje

Výběr osvětlení do obývacího pokoje záleží také na výšce vašeho stropu. Pokud máte strop nižší, pak bychom vám doporučili přisazený lustr či přisazené stropní svítidlo. Naopak pokud máte strop vysoký, můžete si dovolit velký honosný lustr.

Kam lustr umístit

lustry do obývacího pokoje

Ideální je lustr umístit doprostřed obývacího pokoje. Pokud váš obývák má atypický půdorys, pak bude zavěšený lustr pěkně vypadat nad konferenčním stolkem.

Ovšem je nutné si uvědomit, že jedno světlo do obývacího pokoje nestačí. Nasvítit můžete poličky s dekoracemi a rodinnými fotografiemi. Užitečná je také stojací lampa vedle pohovky, která poslouží na čtení. Moderní jsou také led pásky, u kterých se dá měnit barva či intenzita.

Množství světla

lustry do obývacího pokoje

Pro různé příležitosti a aktivity potřebujeme různý světelný tok. V místnosti, kde chceme pouze relaxovat a nepotřebujeme vidět tolik jasně, použijeme méně světla a nejlépe světlo oranžové (neboli teplá bílá)nikoliv bílé (do 400Im). Pro práci či čtení potřebujeme světla mnohonásobně více (nad 700 Im) a doporučujeme světlo s bílým studeným podtónem.

Lustr musí ladit se zbytkem pokoje

lustry do obývacího pokoje

Je třeba dbát na styl celkového interiéru. Pokud si potrpíte na moderní minimalismus, pak podle toho volte i lustr. Ten by neměl nijak vyčnívat či vybočovat z vašeho osobitého vkusu. Měl by do místnosti zapadnout a splynout s ní.

Velmi pěkně vypadají lustry v industriálním neboli továrenském stylu, moderní je také styl vintage (který převzal prvky od vkusu předchozích generací), rustikální lustry, seženete i designové skvosty a naprostý luxus vašemu obývacímu pokoji dodají křišťálové lustry.

Obzvlášť oblíbené jsou momentálně lustry z matného chromu a akrylu. Zavítat můžete také do atypických barev, jako je velmi populární barva měděná. Luxusním dojmem působí kombinace skla a kovu. Je to styl velmi čistý a minimalistický. Pokud si potrpíte na útulnost, pak zařaďte do lustru i prvky dřeva, které naladí pocit tepla domova a horské chaty.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Zelená elektřina pro ekologicky smýšlející lidi

27.05.2020 | Osvětlení

Jako majitelé rodinného domu máte jistě snahu utrácet co nejméně peněz za energie. Jenže cena by neměla být jediným aspektem. V dnešní době je stále… Celý článek

Tipy pro nákup vánoční světelné výzdoby

28.11.2019 | Osvětlení

Vánoce bez záplavy světýlek si dovede představit málokdo. Ať už vám Vánoce rozzáří svítící ozdoby na vánoční stromek, světelné dekorace do okna,… Celý článek

Jak na dostatek světla v interiéru

11.03.2019 | Osvětlení

Správně osvětlený interiér na nás dýchá naprosto jinou atmosférou než ten, kde jsme jeho správnému výběru a rozmístění nevěnovali potřebnou pozornost… Celý článek

Smart osvětlení: BasicDIM Wireless, chytré bezdrátové ovládání svítidel Zumtobel a Thorn

24.01.2019 | Osvětlení

Skupina Zumtobel Group, světový lídr v oblasti komplexního řešení osvětlení, na podzim rozšířila portfolio značek Zumtobel a Thorn o několik… Celý článek

Reklama
Reklama