Reklama

Lustry do obývacího pokoje

29.4.2017 | StanislavaV | Rubrika - Osvětlení

Výběr lustrů bychom rozhodně neměli podceňovat. Jedná se o důležitý element obývacího pokoje. Je třeba jej kupovat s rozmyslem, jelikož nám bude dlouhá léta pilně sloužit. Jak vybrat ten správný a jaké jsou možnosti nákupů v této oblasti – to se dozvíte v tomto článku plném rad, tipů a inspirace.

Lustry do obývacího pokoje

Jak vysoký je váš strop

lustry do obývacího pokoje

Výběr osvětlení do obývacího pokoje záleží také na výšce vašeho stropu. Pokud máte strop nižší, pak bychom vám doporučili přisazený lustr či přisazené stropní svítidlo. Naopak pokud máte strop vysoký, můžete si dovolit velký honosný lustr.

Kam lustr umístit

lustry do obývacího pokoje

Ideální je lustr umístit doprostřed obývacího pokoje. Pokud váš obývák má atypický půdorys, pak bude zavěšený lustr pěkně vypadat nad konferenčním stolkem.

Ovšem je nutné si uvědomit, že jedno světlo do obývacího pokoje nestačí. Nasvítit můžete poličky s dekoracemi a rodinnými fotografiemi. Užitečná je také stojací lampa vedle pohovky, která poslouží na čtení. Moderní jsou také led pásky, u kterých se dá měnit barva či intenzita.

Množství světla

lustry do obývacího pokoje

Pro různé příležitosti a aktivity potřebujeme různý světelný tok. V místnosti, kde chceme pouze relaxovat a nepotřebujeme vidět tolik jasně, použijeme méně světla a nejlépe světlo oranžové (neboli teplá bílá)nikoliv bílé (do 400Im). Pro práci či čtení potřebujeme světla mnohonásobně více (nad 700 Im) a doporučujeme světlo s bílým studeným podtónem.

Lustr musí ladit se zbytkem pokoje

lustry do obývacího pokoje

Je třeba dbát na styl celkového interiéru. Pokud si potrpíte na moderní minimalismus, pak podle toho volte i lustr. Ten by neměl nijak vyčnívat či vybočovat z vašeho osobitého vkusu. Měl by do místnosti zapadnout a splynout s ní.

Velmi pěkně vypadají lustry v industriálním neboli továrenském stylu, moderní je také styl vintage (který převzal prvky od vkusu předchozích generací), rustikální lustry, seženete i designové skvosty a naprostý luxus vašemu obývacímu pokoji dodají křišťálové lustry.

Obzvlášť oblíbené jsou momentálně lustry z matného chromu a akrylu. Zavítat můžete také do atypických barev, jako je velmi populární barva měděná. Luxusním dojmem působí kombinace skla a kovu. Je to styl velmi čistý a minimalistický. Pokud si potrpíte na útulnost, pak zařaďte do lustru i prvky dřeva, které naladí pocit tepla domova a horské chaty.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Související články

Přiveďte domů ducha Vánoc pomocí romantických světýlek

Přiveďte domů ducha Vánoc pomocí romantických světýlek

28.9.2017 | PR článek | Osvětlení

Vánoční čas patří k nejromantičtějším obdobím vůbec. Všude se rozsvítí světýlka, město ožije vánočními trhy, doma to voní cukrovím, a když do toho nap... Celý článek

Osvětlení v domácnosti

Osvětlení v domácnosti

2.9.2017 | PR článek | Osvětlení

Osvětlení je prvek vytvářející z vaší domácnosti příjemné a útulné místo s pohodovou atmosférou, kvůli které se budete domů vždycky rádi vracet. Lustr... Celý článek

Jak správně osvítit nejenom interiér? Poradíme vám

Jak správně osvítit nejenom interiér? Poradíme vám

27.4.2017 | PR článek | Osvětlení

Světlo je v našich životech velmi důležité. Když je nouze o to denní, může přijít na řadu to umělé. Pokud tento problém aktuálně řešíte a nevíte, jak ... Celý článek

České designové vypínače do každého interiéru

České designové vypínače do každého interiéru

13.4.2017 | PR článek | Osvětlení

Většina lidí si pečlivě vybere barvu zdí, nábytek, podlahu, osvětlení, ale zapomene na drobnosti, jako je elektroinstalace. Obyčejné nejlevnější vypín... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii