Světlo nejen bílé, ale i plné barev a pocitových vjemů

02.11.2010 | PR článek | Rubrika - Osvětlení

Naše bezprostřední okolí, které je předmětem našeho života se někdy i nevědomky snažíme sladit s našimi pocity k docílení příjemného prostředí. Osvětlení je jedním z prvků, který vnímáme velmi intenzivně a patří mezi první vjemy z kterých se utváří naše nálada. Protože výrobci svítidel jsou nakonec také lidé se stejnými pocity a jsou si těchto faktů vědomi, produkují svítidla pro náladové osvětlení do interiérů či exteriérů.

Světlo nejen bílé, ale i plné barev a pocitových vjemů
Reklama

Interiér a pocitové osvětlení

Jedním z ideálních příkladů svítidel určených k naladění té správné nálady jsou svítidla řady LivingColors v současnosti již druhé generace od světoznámého výrobce svítidel firmy Philips. Světla ve tvaru koule, jak by se dalo LivingColors definovat, obsahují sedm výkonných LED zdrojů poskytující barvy v plném spektru – plných 16mil. barev! Svítidla LivingColors můžete díky unikátnímu tvaru umístit kamkoliv do svého pokoje nebo pomocí držáků, kterými jsou některé typy vybaveny, využít jako druh plnobarevné lampy, či jako velmi zajímavé stropní svítidlo a konečně umístěním na zeď z něj udělat plnohodnotné nástěnné svítidlo.

Pomocí dodávaného ovaldače navolíte jakokoliv barvu či barevnou projekci zvolených barev a využijete jej jak k vytvoření pohodového stavu nebo naopak při divoké party s přáteli. Konečně i když se to zdá při možnostech tohoto osvětlení nemožné, LED diody coby poslední výkřik doby a ekonomičnosti odebírají jen minimální množství elektrické energie a tím tedy oproti klasickému osvětlení šetříte i svou kapsu.

Romantická koupel bez rizik

Variantou barevného osvětlení do koupelen, bazénů nebo vířivek jsou v produkční řadě LED svítidel firmy Philips, svítidla řady AquaLight. Aqualight je sada třech svítidel v bílé barvě uzpůsobené tak, aby volně pluly po hladině a plnily funkci dříve používaných svíček, které jste mohli maximálně umístit po obvodu vaší vany. Použitím tohoto osvětlení snižujete riziko ohně a v případě obdobných produktů s nutností připojení do el. sítě, také úrazům od el. proudu při zachování romatnického prostředí a žádaného relaxačního efektu. Pomocí bezdrátové nabíječky si můžete neopakovatelnou atmosfíru užívat až celých 20h.

Univerzální pocitové osvětlení kamkoliv

Obdobou těchto „bílých“ světýlek Aqualight jsou i barevné statické, nikoliv plovoucí varianty osvětlení v produktové řadě CandleLight Imageo. Ty lze díky svému provedení umístit kamkoliv, nejen v prostředí interiéru, ale i vrámci zajímavých světelných scenérií do vaší zahrady. Dobrře odolávají povětrnostním vlivům a díky systému nabíjení je nepotřebujete vybavovat dlouhým kabelem z elektrické sítě.

Jako univerzální LED svítidla lze ještě uvést tzv. „LED pásky“ Imageo LightStrip White a LightStrip Colour. Jedná se o trubičky z transparentního plastu, kde jsou rozmístěny LED diody na pásku. Toto osvětlení lze použít kamkoliv, kde doplní světelný efekt celého okolí a vytvoří příslušnou atmosféru.

Svítidel pro produkci barevného světla našeho domova či interiéru je mnoho, nicméně pouze LED technologie se systémem plynulého přechodu barev dokáže vyprodukovat takové barvy při dostatečném jasu, jenž by se s jiným systémem osvětlení vytvářelo jen velmi těžko a s vysokými náklady. LED svítidla jsou alespoň velkými výrobci, jako je např. I firma Philips, stále dále vyvíjena a uplatňována v běžném životě již dnes, avšak možnosti této technologie nejsou stále u konce a tak se máme co do budoucnosti jistě na co těšit a vnímat světlo jinak než jen náhražku přirozeného denního osvětlení.

Výše zmíněné modely svítidel značky Philips můžete výhodně koupit v internetovém obchodě: www.philips-levne.cz

Reklama
Reklama

Související články

Zelená elektřina pro ekologicky smýšlející lidi

27.05.2020 | Osvětlení

Jako majitelé rodinného domu máte jistě snahu utrácet co nejméně peněz za energie. Jenže cena by neměla být jediným aspektem. V dnešní době je stále… Celý článek

Tipy pro nákup vánoční světelné výzdoby

28.11.2019 | Osvětlení

Vánoce bez záplavy světýlek si dovede představit málokdo. Ať už vám Vánoce rozzáří svítící ozdoby na vánoční stromek, světelné dekorace do okna,… Celý článek

Jak na dostatek světla v interiéru

11.03.2019 | Osvětlení

Správně osvětlený interiér na nás dýchá naprosto jinou atmosférou než ten, kde jsme jeho správnému výběru a rozmístění nevěnovali potřebnou pozornost… Celý článek

Smart osvětlení: BasicDIM Wireless, chytré bezdrátové ovládání svítidel Zumtobel a Thorn

24.01.2019 | Osvětlení

Skupina Zumtobel Group, světový lídr v oblasti komplexního řešení osvětlení, na podzim rozšířila portfolio značek Zumtobel a Thorn o několik… Celý článek

Reklama
Reklama