Reklama

Světlo prosím!

08.07.2010 | Redakce | Rubrika - Osvětlení

Zahradničení je těžká dřina. Pokud nechcete, aby plody vaší práce zanikly ve tmě, zamyslete se nad osvětlením zahrady. A jestli chcete navíc ušetřit, pořiďte si solární svítidla.

Světlo prosím!
Reklama

Solární svítidla šetří nejen vaši peněženku, ale jsou zároveň šetrné k životnímu prostředí. Životnost svítících LED diod je až 11 let - životnost baterií až 3 roky, což je mnohonásobně více než u klasických žárovek. Solární lampy využívají solární energii nashromážděnou přes den. Proto by panely měly být umístěny na místo, kam dopadají světelné paprsky co nejdéle. Při dostatečném „nabití“ slunečními paprsky vydrží tyto lampy svítit až osm hodin. Všechny lampy mají senzor, který reaguje na stmívání, a automaticky se zapnou, naopak při rozednění se automaticky vypnou. Výhodou solárních lamp je jejich velmi snadná instalace. Jsou velice bezpečné a umístit je můžete kamkoliv. Není potřeba zajistit přívod elektrického proudu – odpadá tedy tahání kabelů, kabely v zemi není nutné měnit, nehrozí poškození kabelové izolace a ohrožení jejich okolí, zejména za deštivých dnů.
Stačí si vybrat to správné svítidlo. V nabídce jsou solární lampy, které neruší ducha zahrady, ale naopak krásně zahradu doplňují.

Solární muchomůrky. Příjemné barevné i designové provedení těchto 3 roztomilých houbiček bude skvěle ladit s ostatními květinami a zahradní výzdobou. Muchomůrky jsou odolné vůči nepřízni počasí. Během dne se nabíjí a získávají sluneční energii pro jeden solární panel, který tuto energii poskytuje všem třem houbičkám. V noci poskytnou příjemné tlumené světlo a zajistí tak bezpečnější pohyb po zahradě. Dobíjí se i v nepříznivém, zamračeném počasí.

Solární pejsek Vás přivítá svým radostným štěkotem při příchodu domů. Má senzor pohybu a štěkáním reaguje na všechny, kteří projdou kolem. Má také solární lampu, která se přes den nabíjí a v noci svítí do tmy. Nabíjí se i při nepříznivém, zamračeném počasí. Pes je na 3 tužkové baterie 1,5V AA (nejsou součástí dodávky), díky kterým štěká. Pro tuto funkci je tu však i samostatný vypínač.

Solární sova se dvěma malými sovičkami rozjasní každou zahrádku nebo dokonale nasvítí strom. Má zabudovaný solární panel, díky kterému se přes celý den nabíjí, aby mohla po setmění svítit příjemným tlumeným světlem.

Zdroj a foto: 4home

Reklama
Reklama

Související články

Zelená elektřina pro ekologicky smýšlející lidi

27.05.2020 | Osvětlení

Jako majitelé rodinného domu máte jistě snahu utrácet co nejméně peněz za energie. Jenže cena by neměla být jediným aspektem. V dnešní době je stále… Celý článek

Tipy pro nákup vánoční světelné výzdoby

28.11.2019 | Osvětlení

Vánoce bez záplavy světýlek si dovede představit málokdo. Ať už vám Vánoce rozzáří svítící ozdoby na vánoční stromek, světelné dekorace do okna,… Celý článek

Jak na dostatek světla v interiéru

11.03.2019 | Osvětlení

Správně osvětlený interiér na nás dýchá naprosto jinou atmosférou než ten, kde jsme jeho správnému výběru a rozmístění nevěnovali potřebnou pozornost… Celý článek

Smart osvětlení: BasicDIM Wireless, chytré bezdrátové ovládání svítidel Zumtobel a Thorn

24.01.2019 | Osvětlení

Skupina Zumtobel Group, světový lídr v oblasti komplexního řešení osvětlení, na podzim rozšířila portfolio značek Zumtobel a Thorn o několik… Celý článek

Reklama
Reklama