Venkovní sloupky - součást venkovního osvětlení

2.8.2012 | PR článek | Rubrika - Osvětlení

Venkovní sloupky - součást venkovního osvětlení

Sluníčko vysvitlo, zahrada kvete, grill čeká na příležitost pohostit strávníky. To je přesně ta doba, kdy řešíme osvětlení zahrady, domu, cesty k pergole, vchodu, garáže apod. Výbornou volbou je osvětlení zahrady jak venkovními sloupky rozmístněnými po ploše zahrady tak venkovním přisazeným osvětlením na ploše rodinného domu či chaty.

 

 

 

Široký výběr

Venkovní osvětlení je nedílnou součástí našeho prodlouženého pobytu venku. Vybírat přitom můžete z velmi široké nabídky od různých výrobů - venkovní sloupky najdete v provedení chromu, nerezu, mosaze, hliníku, plastu a dalších materiálů, dle libosti a dle použitých materiálů prostoru, tak, aby i venkovní svítidla designově zapadli do prostoru a vytvořili tak jednotný celek.

Dalším parametrem ihned po materiálu, je velikost, která i u sloupků je různá. Zatím co podél chodníků a cestiček jsou hezké nižší venkovní sloupky  na rozdíl od vchodů na terasu, u branky apod. využijete venkovních sloupků vyšších, kde je potřeba osvětlit větší prostor, což právě splňují sloupky vyšší.

 

 

Ne vždy potřebujete vypínač

Velkou výhodou a úsporou času i peněz je řešení svítidla s čidlem. V tkz.průchodových zónách, na chodbách apod. Vám budou výborným pomocníkem. U čidla lze nastavit šero a nebo tmu při které chcete osvětlení spínat, stejně tak dobu svícení po průchodu. Dobře se s touto problematikou poprali společnosti jako Philips, Eglo a Massive, kteří produkují zajímavé modely s výborným poměrem kvalita/cena..

 

Venkovní svítidla - jaký zdroj?

Důležité při pořizování venkovního osvětlení je i četnost svícení daných světel. Pokud nechcete světla zhasínat  a nebo kontrolovat dobu svícení z ekonomického hlediska, doporučujeme Vám pořídit si venkovní světla s čím dál tím více oblíbenějšími LED zdroji. Úspora před klasickými zdroji je mnohonásobná.

 

 

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Světlovody - revoluční řešení pro temná zákoutí

Světlovody - revoluční řešení pro temná zákoutí

24.10.2012 | PR článek | Osvětlení

Temné prostory bez oken máme v domě či bytě snad všichni - koupelny, chodby nebo toalety. Málokdo ví, že i do těchto místností si můžeme nechat přivés... Celý článek

Rozsviťte si!

Rozsviťte si!

9.8.2012 | časopis Náš útulný byt | Osvětlení

Lampy, lustry či bodovky by měly nejen dobře osvětlovat, ale také zdobit interiér. Celý článek

Venkovní osvětlení v létě hraje prim

Venkovní osvětlení v létě hraje prim

26.6.2012 | PR článek | Osvětlení

Venkovní osvětlení je důležitou součástí našeho bydlení a příjemnou funkční či dekorativní součástí pobytu ve venkovních prostorech Vašeho domu či byt... Celý článek

Rozsviťte si

Rozsviťte si

16.5.2012 | časopis Náš útulný byt | Osvětlení

Atmosféru každého místa dokresluje světlo. Je proto důležité správně zvolit jeho typ, intenzitu i barvu. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii