Venkovní svítidla a jejich výběr

17.5.2011 | PR článek | Rubrika - Osvětlení

Venkovní svítidla a jejich výběr

Svítidla komplexně vzato by měla být vhodná k našemu záměru použití a zároveň dosahovat ekonomického provozu. Na venkovní osvětlení by měl být kladen důraz na bezpečnost samotného svítidla a nás samotných a zároveň dále vysokou kvalitu celého svítidla co do jeho funkce, tedy tvar a intenzitu vyzařovaného světla, které ale nesmí mít rušivý účitek při pronikání do interiéru.




Venkovní osvětlení na zahradu

Místa okolo našich domů využíváme vrámci různé intenzity a intervalů a dle toho by také výběr konečného svítidla nebo celého souboru osvětlení měl vypadat. Jinak může vypadat osvětlení zahrady, kterou využívame vrámci celého dne pro relaxaci, ale i práci a jinak pro pergolu určenou především k občasné zahradní party s přáteli a přes den využíváme jako chladné místo při ostrém slunečním svitu.

Nakonec velké množství svítidel slouží výhradně jako designový doplněk k vylepšení celkového vzhledu okolí našeho domu než jako především funkční prvek osvětlení dané části při snížených světelných podmínkách.

Účel použití venkovních svítidel

Venkovní osvětlení má zpravidla tři funkce použití:

- Orientační svítidla - je typ osvětlení, které využíváme především na cestičky, chodníky a vjezdy, případně na fasádu k osvětlení čísla popisného.

- Užitkové osvětlení – resp. Funkční osvětlení, tedy svítidla určená všude tam, kde probíhá jakákoliv pracovní činnost.

- Dekorační - využijeme v případě záměru vytvoření zajímavé a efektrní atmosféry cíleného místa, jako jsou jezírka, různé umělecké objekty v zahradách, tmavá zákoutí zahrad apod.

Zahradu plně využíváme z velké části ne více než polovinu celého roku a tak ji celkem oprávněně považujeme jako velmi specifické, nevšední a krásné místo, které zajímavě rozšiřuje místo našeho prostoru ve kterém žijeme. Proto díky venkovním svítidlům se můžeme z tohoto místa radovat a kochat se jím i v nočních hodinách, kdy pomocí nasvícení jednotlivých částí jej můžeme vnímat úplně jinak než je tomu ve dne.

Zahradní a venkovní svítidla od Massive

Jeden z největších výrobců osvětlení a propagátorů nových technologií i ve svítidlech, firma Philips pod značkou Massive uvádí na trh stále nové a nové venkovní a zahradní osvětlení a nabízí nezpočet jejich druhů, které by na Vaší zahrádě neměly chybět.
K výběru v kompletní nabídce Massive jsou:

• nástěnné a sloupové lucerny
• svítidla vestavná
• volně stojící typy osvětlení
• nástěnná svítidla
• osvětlení do bazénů a podvodních prostor
• speciální řady svítidel (Ecomoods a LEDINO viz.níže)

Zároveň nelze vynechat i dva nové koncepty od Firmy Philips, které vyjma venkovního použití jsou napříč osvětlením i pro interiérové aplikace s názvem Ecomoods kde se firma soustředila na zásadní změnu v pohledu na energetickou náročnost svítidel a která vyjma své plné funkčnosti co do poskytování světla zároveň nezatěžuje naši peněženku, z důvodu použití výhradně úsporných světelných zdrojů na které jsou tato svítidla konstruována a zároveň moderní řadu Ledino - což je řada venkovních svítidel, kde zdrojem jsou používány výhradně LED diody.

Veškeré druhy osvětlení nejen venkovního, ale i rozsáhlou nabídku interiérových svítidel naleznete vrámci nabídky internetového obchodu www.svitidla-svetla-osvetleni.cz.

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Ecomoods – úsporné a moderní!

Ecomoods – úsporné a moderní!

25.10.2011 | PR článek | Osvětlení

Standartní žárovky končí, co bude dál, jste připraveni? Jaká svítidla trh nabídne? A bojíte se účtu za elektrickou energii, nebo jen již plánujete kou... Celý článek

Design až na první místě...

Design až na první místě...

25.8.2011 | PR článek | Osvětlení

Stejně jako služby architektů, i designové osvětlení se stává stále dostupnější pro širší vrstvy lidí, čímž celá společnost roste a uzavírají se nůžky... Celý článek

Interiérová stropní svítidla a lustry

Interiérová stropní svítidla a lustry

11.2.2011 | PR článek | Osvětlení

Vybrat to správné stropní svítidlo či lustr do bytu, nebo domu není až tak lehký úkol jak se na první pohled může zdát. Každý prostor má jinou funkci,... Celý článek

Nemáte vánoční dárek? Stolní lampy a lampičky jsou řešením!

Nemáte vánoční dárek? Stolní lampy a lampičky jsou řešením!

13.12.2010 | PR článek | Osvětlení

Stolní lampa je nepostradatelným doplňkem každé domácnosti, kancelářského prostoru , ale i mnoha komerčních či obchodních prostor. Lampy neplní jen fu... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii