Jak vybrat vhodnou terasovou podlahu

25.04.2018 | PR článek | Rubrika - Podlahy a schody

Začátek jara symbolizuje zahájení prací na zahradách, zahrádkách i dvorcích, které přiléhají k domům. K těmto činnostem, kromě péče o flóru, patří také výstavba teras, pergol a bazénů, čímž se lidé připravují na nadcházející letní sezónu, kdy tráví většinu času se svými rodinami a přáteli právě na zahradách. Jak vybrat správnou terasovou podlahu při dnešní široké nabídce materiálů? Stejně jako u jiných produktů zde hraje důležitou roli poměr ceny a požadovaného účinku, v našem případě vzhled a životnost zvoleného materiálu a nároky na jeho údržbu.

Jak vybrat vhodnou terasovou podlahu
Reklama

Design a vzhled

Dle zákazníků jedno z nejdůležitějších kritérií při výběru podlah. Je to logické, protože první vizuální dojem z terasy navozuje celkový dojem z charakteru zahrady, způsobu začlenění terasy, její sladění s obklady domů a mnoho dalších faktorů. Dnešní materiály jsou nabízeny v různých barevných provedeních, ale také je možno zvolit povrch zcela hladký, drážkovaný či efekt drásaného dřeva.

Aby byl výběr správného vzhledu co nejjednodušší, odborníci společnosti WPC - WoodPlastic radí navštívit specializované veletrhy nebo přímo terasová centra, kde si návštěvníci mohou prohlédnout řadu již hotových teras vystavených větru, dešti, mrazu i slunečnímu záření. Je totiž rozdíl vidět malé vzorky prken a celistvé plochy většího formátu po několika sezónách.

Náročnost údržby

Aby terasové podlahy vydržely pěkné co nejdéle, je potřeba o ně pravidelně pečovat. Nároky na péči jsou odlišné dle typu zvoleného materiálu. Například dřevěné podlahy je nutné pravidelně impregnovat a ošetřovat přípravky zabraňující tvorbě plísní a dřevokazných hub a chránit vůči škůdcům z říše hmyzu. U dlažeb je nutné brát v potaz možnost popraskání v zimním období z důvodu nasáknutí vody a následném zamrznutí. Řešením je WPC (wood-plastic-composite) neboli dřevoplast, tedy prkna vyrobená ze směsi dřeva, plastu a dalších příměsí, která zachovávají přednosti dřevěných teras, přitom eliminují jejich nedostatky a hodí se také jako podlaha kolem bazénů, protože ani vliv chlorované či slané vody nenarušuje jejich barevný ráz.

Bezpečnost

V letních měsících jsou podlahy vystavené intenzivnímu slunečnímu záření. Zejména materiály jako beton, dlažba či kámen mohou být nepříjemně horké a zejména dětskou citlivou pokožku mohou velmi snadno popálit. WPC prkna se tolik neprohřívají, netvoří třísky, jako je tomu v případě dřevěných podlah, jsou protiskluzová a skryté kotvení zajišťuje hladký povrch bez nebezpečí poranění.

"Naše prkna není potřeba impregnovat, olejovat ani natírat. Jsou stálobarevná, nešednou, nemění tvar a jejich výroba je velmi ekologicky šetrná, protože jsou 100 % recyklovatelné a neobsahují žádné toxické látky. Za kvalitou našich výrobků si stojíme, poskytujeme proto zákazníkům až 25letou záruku na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz. V případě zájmu nabízíme nezávaznou konzultaci, poskytujeme vzorky prken zdarma a v našich terasových centrech jsme kdykoliv připraveni všem poradit s výběrem teras i s jejich údržbou,“ říká Zdeněk Hoštička, jednatel společnosti WPC-WoodPlastic.

Více informací o produktech naleznete na webových stránkách: https://www.woodplastic.cz/

O společnosti WPC-WOODPLASTIC

WPC – WOODPLASTIC a.s. (www.woodplastic.cz) je česká firma vyrábějící dřevo-plastová prkna, která nachází uplatnění jako terasové podlahy, obklady domů a ploty. WPC je kompozitní materiál složený ze dřeva a plastu, v případě WoodPlastic® se jedná o poměr 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE. Mezi přednosti WoodPlastic® prken patří přirozený vhled, odolnost, stálobarevnost a minimální nároky na péči. Produkty WoodPlastic® jsou 100 % recyklovatelné a neobsahují toxické látky. Jako jediná společnost v Evropě používá WPC – WOODPLASTIC americkou laserovou technologii Strandex. Po celém světě již bylo položeno více než 200 000 m2 teras WoodPlastic® v různých klimatických podmínkách.

Reklama
Reklama

Související články

Podlahy Praha 4 – obrovský výběr na ploše 330m2 – dřevo, vinyl, laminát od Mand CZ

11.06.2020 | Podlahy a schody

Rozhodli jste se vzít rekonstrukci pěkně od podlahy? Dobře děláte! S moderní podlahovou krytinou dodáte svému interiéru nejen nevídaný šmrnc, ale i… Celý článek

S grácií vzhůru i dolů

04.05.2020 | Podlahy a schody

Schodiště je nedílnou součástí vícepodlažních rodinných domů a mezonetových bytů. Jeho hlavní funkcí je sice propojení jednotlivých podlaží, ale ve… Celý článek

Kusové koberce jako nový hit v domácnostech

16.04.2020 | Podlahy a schody

Plovoucí podlaha, linoleum, vinylové podlahy nebo parkety. Tyto podlahové krytiny dnes v domácnostech vedou. Koberce přes celou plochu místnosti se… Celý článek

QUICK-STEP SLAVÍ NÁVRAT VZORŮ A PŘEDSTAVUJE NOVÉ KOLEKCE LAMINÁTOVÝCH A DŘEVĚNÝCH PODLAH

26.03.2020 | Podlahy a schody

Vzory jsou zpět – na tapetách, textiliích a samozřejmě také na podlahách! Tentokrát se však nevyskytují v tradiční doprovodné roli, ale mají prostor… Celý článek

Reklama
Reklama