Reklama

Jak vybrat vhodnou terasovou podlahu

25.4.2018 | PR článek | Rubrika - Podlahy a schody

Začátek jara symbolizuje zahájení prací na zahradách, zahrádkách i dvorcích, které přiléhají k domům. K těmto činnostem, kromě péče o flóru, patří také výstavba teras, pergol a bazénů, čímž se lidé připravují na nadcházející letní sezónu, kdy tráví většinu času se svými rodinami a přáteli právě na zahradách. Jak vybrat správnou terasovou podlahu při dnešní široké nabídce materiálů? Stejně jako u jiných produktů zde hraje důležitou roli poměr ceny a požadovaného účinku, v našem případě vzhled a životnost zvoleného materiálu a nároky na jeho údržbu.

Jak vybrat vhodnou terasovou podlahu

Design a vzhled

Dle zákazníků jedno z nejdůležitějších kritérií při výběru podlah. Je to logické, protože první vizuální dojem z terasy navozuje celkový dojem z charakteru zahrady, způsobu začlenění terasy, její sladění s obklady domů a mnoho dalších faktorů. Dnešní materiály jsou nabízeny v různých barevných provedeních, ale také je možno zvolit povrch zcela hladký, drážkovaný či efekt drásaného dřeva.

Aby byl výběr správného vzhledu co nejjednodušší, odborníci společnosti WPC - WoodPlastic radí navštívit specializované veletrhy nebo přímo terasová centra, kde si návštěvníci mohou prohlédnout řadu již hotových teras vystavených větru, dešti, mrazu i slunečnímu záření. Je totiž rozdíl vidět malé vzorky prken a celistvé plochy většího formátu po několika sezónách.

Náročnost údržby

Aby terasové podlahy vydržely pěkné co nejdéle, je potřeba o ně pravidelně pečovat. Nároky na péči jsou odlišné dle typu zvoleného materiálu. Například dřevěné podlahy je nutné pravidelně impregnovat a ošetřovat přípravky zabraňující tvorbě plísní a dřevokazných hub a chránit vůči škůdcům z říše hmyzu. U dlažeb je nutné brát v potaz možnost popraskání v zimním období z důvodu nasáknutí vody a následném zamrznutí. Řešením je WPC (wood-plastic-composite) neboli dřevoplast, tedy prkna vyrobená ze směsi dřeva, plastu a dalších příměsí, která zachovávají přednosti dřevěných teras, přitom eliminují jejich nedostatky a hodí se také jako podlaha kolem bazénů, protože ani vliv chlorované či slané vody nenarušuje jejich barevný ráz.

Bezpečnost

V letních měsících jsou podlahy vystavené intenzivnímu slunečnímu záření. Zejména materiály jako beton, dlažba či kámen mohou být nepříjemně horké a zejména dětskou citlivou pokožku mohou velmi snadno popálit. WPC prkna se tolik neprohřívají, netvoří třísky, jako je tomu v případě dřevěných podlah, jsou protiskluzová a skryté kotvení zajišťuje hladký povrch bez nebezpečí poranění.

"Naše prkna není potřeba impregnovat, olejovat ani natírat. Jsou stálobarevná, nešednou, nemění tvar a jejich výroba je velmi ekologicky šetrná, protože jsou 100 % recyklovatelné a neobsahují žádné toxické látky. Za kvalitou našich výrobků si stojíme, poskytujeme proto zákazníkům až 25letou záruku na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz. V případě zájmu nabízíme nezávaznou konzultaci, poskytujeme vzorky prken zdarma a v našich terasových centrech jsme kdykoliv připraveni všem poradit s výběrem teras i s jejich údržbou,“ říká Zdeněk Hoštička, jednatel společnosti WPC-WoodPlastic.

Více informací o produktech naleznete na webových stránkách: https://www.woodplastic.cz/

O společnosti WPC-WOODPLASTIC

WPC – WOODPLASTIC a.s. (www.woodplastic.cz) je česká firma vyrábějící dřevo-plastová prkna, která nachází uplatnění jako terasové podlahy, obklady domů a ploty. WPC je kompozitní materiál složený ze dřeva a plastu, v případě WoodPlastic® se jedná o poměr 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE. Mezi přednosti WoodPlastic® prken patří přirozený vhled, odolnost, stálobarevnost a minimální nároky na péči. Produkty WoodPlastic® jsou 100 % recyklovatelné a neobsahují toxické látky. Jako jediná společnost v Evropě používá WPC – WOODPLASTIC americkou laserovou technologii Strandex. Po celém světě již bylo položeno více než 200 000 m2 teras WoodPlastic® v různých klimatických podmínkách.

Související články

Jak pečovat o WPC terasové podlahy

Jak pečovat o WPC terasové podlahy

17.5.2018 | PR článek | Podlahy a schody

PRAHA – 17. května 2018 – Již při výběru terasové podlahy je jedním z faktorů, ke kterým přihlížíme, také náročnost na její údržbu. Jednou z nejnáročn... Celý článek

Silvadec představuje novou řadu Hi-Tech s prkny Atmosphere

Silvadec představuje novou řadu Hi-Tech s prkny Atmosphere

27.4.2018 | PR článek | Podlahy a schody

Francouzský výrobce kompozitního dřeva Silvadec přichází s produktovou řadou Hi-Tech s prkny Atmosphere. Nová řada je vhodná k výstavbě teras, oplocen... Celý článek

Jak jsem sháněla společnost na realizaci podlah

Jak jsem sháněla společnost na realizaci podlah

8.2.2018 | PR článek | Podlahy a schody

S příchodem jarního počasí se začíná svádět boj o řemeslníky, přičemž platí heslo, že kdo dřív přijde, ten dřív bere. Sice je teprve začátek února, te... Celý článek

Jaké vinylové podlahy a tapety jsou hitem posledních let? Podívejte se, co si lidé dávají do bytů

Jaké vinylové podlahy a tapety jsou hitem posledních let? Podívejte se, co si lidé dávají do bytů

31.10.2017 | PR článek | Podlahy a schody

Stejně tak, jako jsme se my učili o době bronzové nebo železné, budou se zřejmě naši prapravnoučci učit o době vinylové, ve které žijeme teď. Vinyl se... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii