Reklama

Jako originál

30.06.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Podlahy a schody

Plovoucí podlahy jsou dnes v novostavbách i při rekonstrukcích rodinných domů nejběžnější volbou. Poradíme vám s jejich výběrem.

Jako originál
Reklama

Odborník radí
Marek Stránský
obchodní manažer společnosti Quick-Step v ČR
www.quick-step.com

Možná se právě rozhodujete, jaký typ podlahové krytiny vybrat. Váháte zda si pořídit dřevěné parkety, laminátovou plovoucí podlahu či nejrychlejší variantu - PVC? Dáte přednost dařžšímu dřevu, nebo levnějšímu, ale stabilnějšímu laminátu, který solidní výrobci nabízejí v řadě dekorů někdy až s 25letou zárukou? Dřevo lze znovu přebrousit a nalakovat, nevýhodou však je, že stále pracuje a mohou se v něm objevit spáry. Máte-li vybraný materiál, nyní ještě zbývá design. Někteří prodejci k tomu účelu poskytují jednoduchý program. Například na stránkách firmy Quick-Step (www.quick-step.com) najdete odkaz na vytvoření vlastního interiéru. Zvolíte si místnost, jakou potřebujete podlahou vybavit, a vybíráte jednotlivé dekory. Obrázek, který se vám líbí, můžete uložit, abyste se k němu mohli později vrátit.

Do kuchyně je vhodná estetická a zároveň finančně nenáročná podlaha z PVC Tarkett Design 265 v dekoru Glossy/White. Prodává se v rolí ve dvou- nebo čtyřmetrové šíři a snadno se udržuje. (280 Kč/m2 bez DPH, KPP)

Laminátová podlaha Castello Classic s dekorem Jatoba Tropic se hodí i pro instalaci podlahového vytápění. Je dokonce tvrdší než dřevo a výrobce na ni poskytuje 15 let záruku. (Od 296 Kč/m2 bez DPH, Krono Original)

Pro stylový podkrovní interiér je správným řešením tmavá laminátová krytina se vzorem rustikálního vzoru rustikálního z nové kolekce s názvem Vogue. (739 Kč/m2, Quick-Step)

Příjemná a teplá korková podlaha Toledo značky Haro s přímým tiskem dekoru. Dobře se uplatní například v domácnosti s malými dětmi, které si s oblibou hrají na zemi. (1190 Kč/m2 bez DPH, Sortim)

Jsou místnosti, do kterých se nejvíc hodí pravá dřevěná podlaha. Má tu výhodu, že se dá po delším používámí přebrousit a vypadá opět jako nová. (Od 2567 Kč/m2, Tarkett)

Mnoho dekorů věrně imitujících barvu i strukturu dřeva umožňuje, aby si z nich vybral opravdu každý. (Foto: Krono original)

Vhodný výběr

Hravost do dětského pokoje vnese vinylová podlaha z kolekce design 300. Vybírat můžete z moha barev a motivů. (Od 300 Kč/m2, Tarkett)

Díky speciální úpravě série Lagune, (zde typ černý lakovaný palisandr) si můžete klidně dopřát laminátovou podlahu i v koupelně! (999 Kč/m2 bez DPH, Quick-Step)

Řada Konostep Narrow používá užší formát lamel (rozměr 123 x 1285 mm), a zdařile tak vytváří efekt parket. (Od 475 Kč/m2 bez DPH, Krono Original)

Úklid bez námahy:
Vysavače, které uklízejí za vás, jsou stále populárnější. Značka CleanMate je na trhu již pět let a během této doby se její výrobky zařadili mezi spolehlivé robotické vysavače. Dokážou totiž nejen vysávat, ale díky rotačnímu kartáči a bočnímu kartáčku také zametat. (Od 4990 Kč, www.clean-mate.cz)

Reklama
Reklama

Související články

Podlahy Praha 4 – obrovský výběr na ploše 330m2 – dřevo, vinyl, laminát od Mand CZ

11.06.2020 | Podlahy a schody

Rozhodli jste se vzít rekonstrukci pěkně od podlahy? Dobře děláte! S moderní podlahovou krytinou dodáte svému interiéru nejen nevídaný šmrnc, ale i… Celý článek

S grácií vzhůru i dolů

04.05.2020 | Podlahy a schody

Schodiště je nedílnou součástí vícepodlažních rodinných domů a mezonetových bytů. Jeho hlavní funkcí je sice propojení jednotlivých podlaží, ale ve… Celý článek

Kusové koberce jako nový hit v domácnostech

16.04.2020 | Podlahy a schody

Plovoucí podlaha, linoleum, vinylové podlahy nebo parkety. Tyto podlahové krytiny dnes v domácnostech vedou. Koberce přes celou plochu místnosti se… Celý článek

QUICK-STEP SLAVÍ NÁVRAT VZORŮ A PŘEDSTAVUJE NOVÉ KOLEKCE LAMINÁTOVÝCH A DŘEVĚNÝCH PODLAH

26.03.2020 | Podlahy a schody

Vzory jsou zpět – na tapetách, textiliích a samozřejmě také na podlahách! Tentokrát se však nevyskytují v tradiční doprovodné roli, ale mají prostor… Celý článek

Reklama
Reklama