Reklama

Pestrý výběr

25.11.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Podlahy a schody

Kusový koberec často působí v místnosti jako šperk: přitáhne pozornost a doladí interiér.

Pestrý výběr
Reklama

Současný trend opět přivádí do popředí zájmu kusové koberce. Ve většině novostaveb, ale také v řadě rekonstruovaných objektů převažují plovoucí laminátové nebo dřevěné podlahy. Koberce pak pomáhají obytnou místnost zateplit, zútulnit a mnohdy jí svým zajímavým vzorem nebo výraznou barvou dodají osobitý charakter. Mezi základní materiály k jejich výrobě patří vlna (dražší a méne odolná vůči zašpinění), polyamid (nejpoužívanější a mimořádně vhodný pro svou dlouhou životnost, širokou škálu barev a cenovou dostupnost), polypropylen (odolný proti zašpinení) nebo polyester (stálobarevný a odolný proti vodou rozpustným skvrnám). Podle způsobu výroby se koberce dělí na strojove tkané, ruční tufting (česky všívání, způsob vnášení vlasového povrchu na podkladovou textilii) a ručně vázané (nejluxusnejší, používající přírodní materiály: strižní vlnu, ale také hedvábí nebo konopí). Podle druhu vlasu pak rozeznáváme koberce vpichované zátžové (vhodné především do komerčních prostor) a všívané bytové, které jsou k dostání v šíri 2, 3, 3,66, 4 a 5 m. Ty pak dále rozlišujeme podle struktury smčcek například na smyčkové, cut-loop (stříhané v kombinaci s malou smyčkou), cut-pile (řezaný vlas), koberce s potiskem (mají nízkou smyčku a je do nich vtišten daný vzor) a velurové (všívané s úzkou vazbou, krátkým vlasem a jemným koncem). Podle vzoru rozdělujeme koberce na moderní a klasické.

VÝRAZNÝ moderní koberec Frisco s 8milimetrovou výškou vlasu ve velikosti 230 x 160 cm stojí 2190 Kc. K dostání je také v kombinaci hnědé, béžové a krémové. (www.arenakoberce.cz)

VZOR koberce značky Designers Guild tvoří bílé květy na černém pozadí. S ostatními textiliemi dokonale ladí a absence barev mu nijak neubírá na kráse. V rozměru 160 x 260 cm stojí od 15 000 Kc. (Linie design)

MOTIV rostlin byl předlohou koberce ze 100% akrylového vlákna Espirellu. Vyrábí se v rozměrech od 70 x 140 cm. (Od 2585 Kc, (Arte Espina)

ŠPANĚLSKÝ výrobce Nanimarquina má na kontě řadu extravagantních kousku různých tvarů a barev. Tento ručně vázaný koberec patří ke střízlivějším modelům. (Od 37 770 Kc, Amber interier)

Z JEMNÉ barevné škály, která se objevuje na kostkovaném koberci značky Wissenbach, vychází celkové barevné řešení studentského pokoje. (14 100 Kc, Bakero)

Z JEMNÉ barevné škály, která se objevuje na kostkovaném koberci značky Wissenbach, vychází celkové barevné řešení studentského pokoje. (14 100 Kc, Bakero)

VLNĚNÝ koberec Nobless zdobí vtavěné krystalky od firmy Swarovski. (51 000 Kc, INKU International)

Půjčky online

Reklama
Reklama

Související články

Podlahy Praha 4 – obrovský výběr na ploše 330m2 – dřevo, vinyl, laminát od Mand CZ

11.06.2020 | Podlahy a schody

Rozhodli jste se vzít rekonstrukci pěkně od podlahy? Dobře děláte! S moderní podlahovou krytinou dodáte svému interiéru nejen nevídaný šmrnc, ale i… Celý článek

S grácií vzhůru i dolů

04.05.2020 | Podlahy a schody

Schodiště je nedílnou součástí vícepodlažních rodinných domů a mezonetových bytů. Jeho hlavní funkcí je sice propojení jednotlivých podlaží, ale ve… Celý článek

Kusové koberce jako nový hit v domácnostech

16.04.2020 | Podlahy a schody

Plovoucí podlaha, linoleum, vinylové podlahy nebo parkety. Tyto podlahové krytiny dnes v domácnostech vedou. Koberce přes celou plochu místnosti se… Celý článek

QUICK-STEP SLAVÍ NÁVRAT VZORŮ A PŘEDSTAVUJE NOVÉ KOLEKCE LAMINÁTOVÝCH A DŘEVĚNÝCH PODLAH

26.03.2020 | Podlahy a schody

Vzory jsou zpět – na tapetách, textiliích a samozřejmě také na podlahách! Tentokrát se však nevyskytují v tradiční doprovodné roli, ale mají prostor… Celý článek

Reklama
Reklama