Pestrý výběr

25.11.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Podlahy a schody

Pestrý výběr

Sponzorované odkazy:

Kusový koberec často působí v místnosti jako šperk: přitáhne pozornost a doladí interiér.

Současný trend opět přivádí do popředí zájmu kusové koberce. Ve většině novostaveb, ale také v řadě rekonstruovaných objektů převažují plovoucí laminátové nebo dřevěné podlahy. Koberce pak pomáhají obytnou místnost zateplit, zútulnit a mnohdy jí svým zajímavým vzorem nebo výraznou barvou dodají osobitý charakter. Mezi základní materiály k jejich výrobě patří vlna (dražší a méne odolná vůči zašpinění), polyamid (nejpoužívanější a mimořádně vhodný pro svou dlouhou životnost, širokou škálu barev a cenovou dostupnost), polypropylen (odolný proti zašpinení) nebo polyester (stálobarevný a odolný proti vodou rozpustným skvrnám). Podle způsobu výroby se koberce dělí na strojove tkané, ruční tufting (česky všívání, způsob vnášení vlasového povrchu na podkladovou textilii) a ručně vázané (nejluxusnejší, používající přírodní materiály: strižní vlnu, ale také hedvábí nebo konopí). Podle druhu vlasu pak rozeznáváme koberce vpichované zátžové (vhodné především do komerčních prostor) a všívané bytové, které jsou k dostání v šíri 2, 3, 3,66, 4 a 5 m. Ty pak dále rozlišujeme podle struktury smčcek například na smyčkové, cut-loop (stříhané v kombinaci s malou smyčkou), cut-pile (řezaný vlas), koberce s potiskem (mají nízkou smyčku a je do nich vtišten daný vzor) a velurové (všívané s úzkou vazbou, krátkým vlasem a jemným koncem). Podle vzoru rozdělujeme koberce na moderní a klasické.

VÝRAZNÝ moderní koberec Frisco s 8milimetrovou výškou vlasu ve velikosti 230 x 160 cm stojí 2190 Kc. K dostání je také v kombinaci hnědé, béžové a krémové. (www.arenakoberce.cz)

VZOR koberce značky Designers Guild tvoří bílé květy na černém pozadí. S ostatními textiliemi dokonale ladí a absence barev mu nijak neubírá na kráse. V rozměru 160 x 260 cm stojí od 15 000 Kc. (Linie design)

MOTIV rostlin byl předlohou koberce ze 100% akrylového vlákna Espirellu. Vyrábí se v rozměrech od 70 x 140 cm. (Od 2585 Kc, (Arte Espina)

ŠPANĚLSKÝ výrobce Nanimarquina má na kontě řadu extravagantních kousku různých tvarů a barev. Tento ručně vázaný koberec patří ke střízlivějším modelům. (Od 37 770 Kc, Amber interier)

Z JEMNÉ barevné škály, která se objevuje na kostkovaném koberci značky Wissenbach, vychází celkové barevné řešení studentského pokoje. (14 100 Kc, Bakero)

Z JEMNÉ barevné škály, která se objevuje na kostkovaném koberci značky Wissenbach, vychází celkové barevné řešení studentského pokoje. (14 100 Kc, Bakero)

VLNĚNÝ koberec Nobless zdobí vtavěné krystalky od firmy Swarovski. (51 000 Kc, INKU International)

Půjčky online

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Schody do nebe

Schody do nebe

9.1.2012 | časopis Bydlení | Podlahy a schody

Domov je soukromý ráj, proto i schody v něm by měly být takové, jako by vedly přímo do nebe. Krásné, pohodlné a bezpečné. Celý článek

Nová kolekce rohožek, které vaši hosté nebudou chtít zašpinit

Nová kolekce rohožek, které vaši hosté nebudou chtít zašpinit

19.12.2011 | Redakce | Podlahy a schody

V zimním období je naše podlaha obzvláště citlivá na přinesené nečistoty z ulice. Pokud si však opatříte kvalitní rohožku, tak voda a bahno zůstane př... Celý článek

DOST BYLO VYSÁVÁNÍ

DOST BYLO VYSÁVÁNÍ

10.11.2011 | PR článek | Podlahy a schody

Snily o tom celé generace mužů i žen na celém světě. Robot, který vysává. Marně. Díky značce iRobot se stal tento sen realitou. A s novou Roombou séri... Celý článek

Tiché kroky

Tiché kroky

1.11.2011 | časopis Náš útulný byt | Podlahy a schody

Výběr koberce je stejně významný jako správná volba nábytku nebo osvětlení. Je jedním z důležitých faktorů pro vytvoření příjemného prostředí. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii