Reklama

Rekonstrukce bytu začíná od podlahy

16.8.2016 | PR článek | Rubrika - Podlahy a schody

Rozhodnout se pro stavbu nového domu, případně pro celkovou rekonstrukci bytu, to chce většinou dlouhé rozmýšlení a hlavně velkou odvahu. Vybavení nového interiéru je totiž nejen značně nákladné, ale především také velmi náročné na čas. Samotné práce sice tolik času nezaberou, nicméně před tím, než do domu či do bytu vůbec přijdou řemeslníci, je potřeba promyslet, zařídit a nakoupit spoustu důležitých věcí. A rozmyslet si, jak vůbec bude interiér vypadat, což je věc poměrně obtížná vzhledem k tomu, že někteří lidé nemají potřebný cit pro estetiku.

Rekonstrukce bytu začíná od podlahy

Existuje však také možnost hodit všechny starosti za hlavu a dohodnout se na zařízení interiéru s bytovými designéry, kteří dobře ví, jaké materiály je vhodné kombinovat, co dobře vypadá a co se naopak nevyplatí pořizovat. Jenže jejich práce a návrhy samozřejmě také něco stojí a jejich vkus navíc nenusí být shodný s potřebami a vkusem majitelů interiéru.

Při zařizování či rekonstrukci interiéru je potřeba začít takříkajíc od podlahy. Její materiál, barvu i dekor je potřeba velmi dobře promyslet, protože bude dlouhá léta tvořit základ celého interiéru. Je tedy důležité vybrat podlahu nejen nadčasovou, ale především také kvalitní. Dávno není pravdou, že kvalitními podlahovými materiály jsou pouze přírodniny, tedy dřevo, korek nebo přírodní linoleum vyrobené ze směsi lněného oleje, přírodní pryskyřice, dřevité moučky a vápence.

Také podlahy z umělých materiálů jsou v dnešní době velmi kvalitní, odolné a také mají nespočet barevných kombinací. Jejich výroba však mnohdy není příliš ekologická. A právě ekologičnost je dnes u mnohých jedním z nejdůležitějších kritérií při volbě vhodné podlahové krytiny.Jedním z největších a nejvyhledávanějších výrobců a dodavatelů kvalitních podlahových krytin nejen přírodních, ale také laminátových a PVC podlah, je společnost Meister.

Na českém trhu působí již radu let a našla si také stálé obchodní partnery z řad předních českých prodejců a podlahářství. Na stránkách www.meister-podlahy.czsi lze prohlédnout široký sortiment podlahových krytin a dalších doplňků potřebných ke správnému instalování nové podlahy. Na přehledném webu lze najít také další potřebné informace týkající se technologií výroby, nebo materiálů, z nichž jsou kvalitní podlahy vyrobeny.

Výměna podlahy ale není to jediné, co trápí majitele bytů a domů, kteří se rozhodnou pro celkovou rekonstrukci. Pokud totiž potřebují nakoupit také nový nábytek, rozhodně si budou hodiny lámat hlavu nad tím, co a kde vhodně nakoupit a jak docílit perfektního vzhledu. Ani to není v dnešní době lehký úkol, protože sortiment nábytku je také velmi rozmanitý. A stylů, v jakých je možné domácnost zařídit, je nespočet.

Někdo si potrpí na jednoduché čisté linie a na moderní minimalismus, jiný upřednostňuje rustikální venkovský styl plný přírodních prvků s množstvím detailů, romantické duše zvolí pravděpodobně nábytek, který se bude dobře hodit ke květinovým dekorům textilií, které budou podtrhovat celkový vzhled interiéru. Romantické interiéry jsou totiž většinou laděny ve světlých a pastelových barvách a jemné a květinové motivy rozhodně nesmí chybět. Vše ostatní záleží na naturelu obyvatel interiéru. Důležité při volbě a zařizování bytu je, aby se styly nemísily. Je tedy potřeba se držet předem stanoveného plánu.

Ruku v ruce s nákupem nábytku jde také nákup elektroniky a domácích spotřebičů. Ty totiž musí do konceptu přesně zapadnout. Některé spotřebiče, a to hlavně ty kuchyňské, se totiž zabudovávají přímo do nábytku, aby nekazily celkový dojem. Není tedy výjimkou, že i při rekonstrukci kuchyňského interiéru bývají hojně využívány služby kuchyňských studií, které díky speciální programům mohou zákazníkům ukázat nespočet návrhů, na základě nichž si pak vyberou ten pravý. Možností je opravdu mnoho.

I přesto, že zařizování nové domácnosti je náročná a nákladná činnost, výsledek obvykle stojí za to a majitelé bývají ve většině případů rádi, že tento krok podnikli. Cítit se doma pohodlně a dobře je totiž velmi důležité nejen pro psychiku, ale i pro zdravé fungování vztahů všech obyvatel domácnosti.

Související články

Vyznejte se ve světě koberců a  pozvedněte svou domácnost

Vyznejte se ve světě koberců a pozvedněte svou domácnost

14.2.2017 | PR článek | Podlahy a schody

Neustále přemýšlíte, jak byste mohli svou domácnost zútulnit? Zlehka našlapujete kolem různých koberců a stále si nevíte moc rady. Pomůžeme vám. V to... Celý článek

Prodejna podlahových krytin v Prostějově vám nabídne 100% péči

Prodejna podlahových krytin v Prostějově vám nabídne 100% péči

18.1.2017 | PR článek | Podlahy a schody

Prodejna podlah Prostějov, T-parket s.r.o., vám nabídne široké spektrum možností výběru podlahových krytin. Naleznete zde zcela autentické povrchové ú... Celý článek

Zátěžový koberec – skvělá volba do frekventovaných prostor

Zátěžový koberec – skvělá volba do frekventovaných prostor

19.11.2014 | PR článek | Podlahy a schody

Stavíte nebo rekonstruujete své staré bydlení? Chcete začít žít v novém moderním bydlení, které bude vkusné a praktické? Každá rekonstrukce by se měl... Celý článek

Výběr koberce do panelového bytu

Výběr koberce do panelového bytu

14.11.2014 | PR článek | Podlahy a schody

Stěhujete se do panelového bytu a nevíte, jakou podlahovou krytinu pro pokládku zvolit? Velice oblíbené jsou koberce, které disponují řadou dobrých vl... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii