24 hodin v životě rozkládací pohovky

8.3.2017 | StanislavaV | Rubrika - Pohovky a křesla

Sponzorované odkazy:

Jistě si vzpomínáte na dobu, kdy každá místnost v domě měla svůj účel a sloužila pouze pro jednu věc. V jídelně se pouze jedlo, v pracovně pracovalo, v ložnici spalo a v obývacím pokoji jsme trávili volné chvíle u televize nebo s přáteli u sklenky vína. Dnes se však byty i domovy zmenšují a stále více místností je multifunkčních a je třeba tomu přizpůsobit jejich vybavení.

24 hodin v životě rozkládací pohovky

Když je pohovka středem domova

rozkládací pohovka

Čím dál více lidí se stěhuje do města a do menších bytů. Tyto byty se stávají jejich vysněným domovem. Brzy bude žít ve městech až 70% světové populace. Je třeba přemýšlet o prostoru, který máme v bytech k dispozici velmi prakticky. Prostor v bytě je omezený, avšak i tak zde máme spoustu možností. Stačí je jen umět vyhledat.

 

Právě obývací pokoje jsou srdcem celého bytu a pohovka jeho středem. Ne každý může mít ložnici samostatně, zvlášť v případě, že v menším bytě žije rodina s dětmi, které potřebují svůj vlastní prostor. Proto se spousta rodičů rozhodne zvolit variantu rozkládací pohovky, ze které se v noci stává jejich manželská postel.

Život rokládací pohovky

rozkládací pohovka

Při nákupu pohovky do vašeho bytu byste měli být opatrní. Jestli zvolíte špatně, bude se vám na ni také špatně spát a budit se ráno s pocitem bolesti zad či hlavy není moc příjemné. Sáhněte raději po dražší variantě, která vám dá komfort při vašem spánku, případně zvolte kvalitní podložku na spaní. Přes den je pohodná téměř každá pohovka. Pro posezení s přáteli nebo sledování televize při odpolední pauze nepotřebujete velký komfort. Avšak večer, kdy se z vaší pohovky stane postel, je důležité, aby byla dostatečně široká, pohodlná a případně opatřená o pohodlnou položku na spaní.

Myslete také na snadnou údržbu

rozkládací pohovka rozkládací pohovka

Pokud vybíráte novou pohovku, informujte se u prodejce, jak moc náročná je pohovka na údržbu. Zda-li se dá potah sejmout a vyprat, na kolik, případně čím pohovku vyčistit a jak ji udržovat v dobrém stavu. Velmi praktické je pokud má vaše nová pohovka také prostor pro uložení peřin. Ušetříte si tak prostor ve skříni, kam byste jinak museli každý den ukládat peřiny a deky, aby nepřekážely na pohovce, která přes den plní úplně jiné funkce, než v noci.

 

Zdroj fotografií: pixabay.com, pinterest.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Rozzařte své pokoje barevnými pohovkami

Rozzařte své pokoje barevnými pohovkami

24.5.2017 | StanislavaV | Pohovky a křesla

Pohovky jsou bezesporu důležitým elementem každého obývacího pokoje. Je to zároveň místo, kde budete trávit čas s rodinou, proto výběr nesmíte podceni... Celý článek

Staň se čalouníkem

Staň se čalouníkem

2.5.2017 | StanislavaV | Pohovky a křesla

Hledáte tipy, jak dát starému nábytku nový šmrnc? Pak jste tady správně. V tomto článku se budeme zabývat metodami, jak renovovat starý nábytek. Pokud... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kožené sedací soupravy, které vydrží navěky!