Pohovky k odpočinku

3.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Pohovky a křesla

Pohovky k odpočinku

Sponzorované odkazy:

Ať už kompaktní dvojkřeslo, velká rodinná pohovka, stylový gauč nebo křeslo – každý typ sezení má své přednosti. Vyberte si sami svůj oblíbený model! (Zdroj - Náš útulný byt)

Odborník radí

Michael Gottschalk,
majitel studia CPM Prague,
výhradní zastoupení Koinor a Ciacci

Možnost volby
Při koupi nové sedací soupravy lidé často potřebují poradit s výběrem potahu. Pro správnou volbu je důležitý nejen vztah zákazníka k jednotlivým druhům materiálů, ale i nároky, které budou na výrobek provozem kladeny. Jak kůže, tak látka mají své specifické vlastnosti, a zejména v kvalitě zde existují výrazné rozdíly, které, obzvláště u kůže, nelze zjistit pouze podle vzhledu. Neméně zásadní ve vztahu k životnosti výrobku jsou i použitá kostra a výplň. Lze proto jedině doporučit, aby se zákazník obracel raději na specializované prodejce, kteří mohou poskytnout kompletní informace o typu a kvalitě materiálu. (www.cpmprague.cz)

Tomuto černobílému modelu přidává na zajímavosti kombinace květinového vzoru a pruhů. Čtyři polštářky (58 x 58 cm) s rostlinným motivem jsou v základní ceně, pruhy a růže si můžete objednat zvlášť. Sofa Lormont s krémovým látkovým potahem a dřevěnými nohami má šířku 250 cm a hloubku 104 cm, křeslo měří 84 x 86 cm. (41 574 a 14 274 Kč, Natura)

Rohová sedačka poskytuje svým majitelům možnost normálně se posadit, nebo se položit jako na lenošce. Souprava o velikosti 283 x 177 cm má látkový potah. Lze si objednat kožený potah spodní části a nastavitelné opěrky zad nebo rukou. (Od 46 748 Kč, Global)

Pohovka Cambio se svému uživateli skvěle přizpůsobí. Náklon zad lze nastavit podle potřeby a podnož se dá jednoduše vyklopit do podoby pohodlné lenošky. (Od 133 000 Kč, Koinor)
Tip: Jako odkládací stolek může sloužit praktický tác z dřevěných lamel (viz dolní obrázek). Položíte-li ho na opěradlo křesla nebo pohovky, jeho tvar se přizpůsobí každé velikosti.

Dlouholetým specialistou na výrobu čalouněného nábytku je italská společnost G & V Saloti. Modrý dvojsedák spolu se širokou trojsedačkou dominují obývacímu pokoji s nízkým lakovaným stolkem. (Od 38 247 Kč, Abitare)

Stavebnicový nábytek Tylösand vám umožňuje sestavit si sezení třeba „za roh“. Na výběr máte křeslo, dvoj– a trojmístnou pohovku, taburet a lenošku se snímatelným bavlněným potahem v několika různých barvách. Bílá taburetka příležitostně poslouží jako stolek nebo ji můžete přisunout k pohovce, a tím ji prodloužit. Její rozměry jsou 46 x 91 x 60 cm. (51 270 a 3490 Kč, IKEA)

Prostorná rohová sestava Biblio nabízí při sledování televize komfortní sezení. Jako bonus má v zadní části i v područkách vloženou dřevěnou odkládací polici na knihy, což přijde vhod nejen vášnivým čtenářům. Rozměry této „maxisedačky“ jsou 308 x 308 x 81 cm a cena se pohybuje od 95 800 Kč. Polička se vyrábí z přírodního buku namořeného do odstínu ořech. (Sofa Gallery)
Tip: K decentním barvám potahů pohovky si můžete dovolit výraznější polštářky nebo bytové doplňky. Tento interiér vsadil na kontrast bílé a smetanové s tmavě namořeným dřevem.

Atraktivn í červená sedačka Toledo je neobyčejně variabilní. Má polohovatelné opěrky hlavy, úložný prostor, funkci na spaní. Vybírat můžete ze 49 prvků a samotřejmě ze široké škály potahových látek (39 870Kč, Torrimex)

Rohová kožená souprava Antonio, složená z dvojsedáku a trojsedačky, se hodí především do klasicky zařízených interiérů. Má rozměry 272 x 222 cm a doplňuje ji křeslo ze stejné řady. (Od 54 600 a 14 840 Kč, Sofa Gallery)

Alternativní způsob sezení
V atypických interiérech, určených zejména pro mladou generaci, nacházíme kromě normálních pohovek také různé vaky a pytle určené k sezení, ale i velké sedací polštáře. Tyto z kolekce Puerto se dodávají v kůži Gaucho Antik a dělají se v různých velikostech od 40 x 40 do 69 x 69 cm. (Od 1038 do 2568 Kč, Sofa Gallery)

Náš útulný byt

Počet komentářů (21) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Odpočiňte si

Odpočiňte si

18.9.2012 | časopis Náš útulný byt | Pohovky a křesla

Pohodlné sedací soupravy nebo relaxační křesla nám pomohou zbavit se únavy i po obzvlášť náročném dni. Celý článek

Houpejte se! Prospívá to vašemu myšlení

Houpejte se! Prospívá to vašemu myšlení

23.3.2012 | PR článek | Pohovky a křesla

Že si při bočním houpání v kolébce dítě spokojeně brouká a po chvilce usíná, vypozorovali lidé již před dávnými časy. Naopak ale také zjistili, že hou... Celý článek

Jen si tak trochu „pohovět“

Jen si tak trochu „pohovět“

30.3.2010 | Redakce | Pohovky a křesla

Sedací souprava, nebo chcete-li „pohovka“ je součástí běžného bytového mobiliáře. Její podoby jsou ovlivňovány módními trendy i možnostmi a schopnostm... Celý článek

Nápadné moderní pohodlí

Nápadné moderní pohodlí

29.6.2009 | Redakce | Pohovky a křesla

Současnost přeje odvážlivcům a moderní trendy tuto skutečnost jen potvrzují. Sedací nábytek a zařízení interiéru vůbec doznalo v posledních desetilet... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kožené sedací soupravy, které vydrží navěky!