Reklama

Ušák, aneb pohodlí pro vaše chvilky u kávy

19.08.2018 | StanislavaV | Rubrika - Pohovky a křesla

Znáte ušáky? Ty krásné pohodlné křesla, které jsou nestárnoucí a stále se objevují v našich interiérech? Ano? Pak rozhodně čtěte tento článek, povíme si něco o jejich historii i o tom jak je zakomponovat do našich interiérů, aby byly ozdobou i pohodlným posezením.

Ušák, aneb pohodlí pro vaše chvilky u kávy
Reklama

Čtenářské křeslo k nám přišlo z Francie

Dříve jste toto křeslo mohly koupit pod názvem “čtenářské křeslo”, odpovídá tomu také účel, ke kterému bylo nejčastěji používáno. Milovníci knih si je kupovali, aby si v nich mohly vychutnat další stránky svého oblíbeného románu. Ušák se k nám dostal z Francie, kde jsou obyvatelé proslulí požitkáři a milují své pohodlí. Toto krásné praktické křeslo vám poskytne velmi pohodlné posezení. Nejenom že si v něm můžete vychutnat svou oblíbenou knihu, či šálek dobré kávy, ale také vás nebudou bolet ani záda, ani krk, když náhodou v křesle usnete. Opěrka křesla totiž poskytuje kvalitní podporu hlavy a krční páteře, což ocení ti čtenáři, kteří čtou, čtou a čtou, než usnou.

 

křeslo ušák

 

křeslo ušák

 

křeslo ušák

Má ušák i svá úskalí?

Ušák není nikterak subtilním kouskem nábytku, v každé místnosti, kam jej postavíte si ukradne svůj prostor. Je třeba proto zvážit, kam si jej chcete umístit. Vhodný je obývacího pokoje, kde je dostatek místa a nemusíte se tak obávat, že by vám ušák opticky pokoj zmenšil. Hodí se však i do ložnic či pokojů pro miminko, kde slouží především pro rodiče, aby nemuseli u uspávání děťátka postávat, ale mohly se pohodlně usadit do křesla.

 

křeslo ušák

 

křeslo ušák

 

křeslo ušák

Jak vyvážit výraznost ušáku v menších prostorech?

Pokud jej i přes všechno chcete umístit do prostorů, které jsou menší, je třeba sáhnout alespoň po světlém provedení. Také jej nestavte do volného prostoru, ale vytvořte si svůj koutek společně s lampou či malým odkládacím stolečkem někde v rohu pokoje.

 

křeslo ušák

 

křeslo ušák

 

křeslo ušák

Jak správně vybrat ušák

Už při nákupu se zaměřte na své pohodlí při sezení. V obchodě si zkuste do křesla sednout ve vaší oblíbené poloze, abyste věděli, zda-li vám skutečně sedí, či se ohlídnout po jiném. Co se materiálu týče, je opravdu velmi pestrá nabídka. Můžete se rozhodnout pro luxusní koženou variantu, která je praktická co se životnosti týče. Díky správné péči vám křeslo vydrží řadu let. Stejně efektivní je také umělá napodobenina kůže. Sáhnout však můžete také po ušáku z látkového potahu. Zde je nabídka opravdu pestrá. Výrobci nabízejí spoustu krásných ušáků se zajímavým vzorem či barvou. Je tedy na vás, co se vám bude líbit a co se bude hodit do vašeho interiéru. Měly byste však mít na paměti, že je třeba křeslo přizpůsobit ostatním kouskům nábytku v pokoji, neměl by totiž příliš vynikat, ale krásně splynout.

 

křeslo ušák

 

křeslo ušák

 

křeslo ušák

 

Ušák může být zkrátka velmi originálním kouskem pro váš interiér, který oživí a zároveň mu vdechne nový rozměr a vzhled. Inspirujte se naší galerií a vyberte si takový, který vás nejvíce osloví, zalíbí se vám a bude se hodit do vašich pokojů.

 

Zdroj fotografií: pinterest.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Rok 2020 frčí na zelené vlně: s těmito sedačkami nešlápnete vedle

27.01.2020 | Pohovky a křesla

Trendy, které předpovídali interiéroví designéři, se pomalu, ale jistě potvrzují. Jednou z barev kulatého roku 2020 je zelená v olivovém, khaki a neo… Celý článek

Chyby, které děláme při nákupu pohovky

05.03.2019 | Pohovky a křesla

Krásné bydlení je v současnosti téměř samozřejmost. Toho, abychom se cítili doma dobře, lze dosáhnout více způsoby. Jak celkovou rekonstrukcí, tak i… Celý článek

O svátcích si letos dopřejte harmonii s Natuzzi Italia

15.12.2018 | Pohovky a křesla

V předvánočním čase je těžké vyznat se v pestré nabídce. Přemýšlíte, jak nejlépe uspokojit návštěvu během svátků, a přitom toužíte po co nejmenším… Celý článek

Kůže v interiéru je in!

26.10.2018 | Pohovky a křesla

Toužíte po kvalitní kožené sedací soupravě do vašeho interiéru? Rady, jak takový nábytek vybírat se Vám mnohonásobně vrátí. Tu opravdovou kvalitu jak… Celý článek

Reklama
Reklama