Reklama

10. díl Feng shui: Třetinu svého života strávíme v ložnici II.

20.09.2012 | Redakce | Rubrika - Postele a matrace

Pozice ložnice v rámci domu nebo bytu je mimořádně důležitá. Má vliv na to, zda je cchi v místnosti klidná a relaxační, nebo spíše aktivní. Její umístění také vyjadřuje postavení jejího obyvatele v rámci rodiny.

10. díl Feng shui: Třetinu svého života strávíme v ložnici II.
Reklama

Pozice ložnice v rámci domu nebo bytu je mimořádně důležitá. Má vliv na to, zda je cchi v místnosti klidná a relaxační, nebo spíše aktivní.  Její umístění také vyjadřuje postavení jejího obyvatele v rámci rodiny.

Ložnice rodičů by měla být umístěna tak daleko od vstupu, jak je to jen možné. To zaručuje klid na spánek, symbolizuje klidný život a vyjadřuje důležitost postavení jejích obyvatel v rodinné hierarchii.

 

Ložnice v těsném sousedství kuchyně naopak naznačuje podřízení ostatním členům rodiny. Dříve byly tyto místnosti vyhrazené pro služebnictvo.

Pokud je vaše ložnice přímo nad garáží, mohl by ve vás tento velký neobydlený prostor posílit pocit nestability a nedostatečného zakořenění v životě. Pro zlepšení toku energie dejte na podlahu silný koberec se speciální izolační vrstvou, nebo dřevěné parkety.

 

V malých bytech je často jen jediná místnost, která slouží všem účelům současně. V takovémto bytě musíte věnovat místu kde spíte zvláštní pozornost. Odlište prostor na spaní jinou barvou vymalování, zvolte intimnější osvětlení a vhodné dekorace. Pokud je to možné, oddělte spací část místnosti květinami, nebo paravánem.

Nezapomeňte – v ložnici trávíte třetinu života. Vyhraďte tedy tento prostor čistě účelu, který mu přísluší. Do ložnice nepatří – koš s nevyžehleným prádlem, sportovní náčiní, televize, počítač a vše ostatní co nemá přímou souvislost se spánkem a relaxací.

 

Udělejte vše pro to, abyste ze své ložnice vytvořili klidný prostor. Buďte kreativní.

 

Příště budeme pokračovat s tématem Ložnice a zaměříme se na to, jak má vypadat správná postel podle Feng shui.

 

Ludmila Djemelová

Konzultatnka Feng shui

www.fengshui-interiery.cz

Reklama
Reklama

Související články

3 Tipy jak správně vybrat matraci

01.03.2020 | Postele a matrace

Spánek je důležitý, a k tomu, abyste si opravdu odpočali, potřebujete spánek kvalitní. Myslete proto na to, že při spánku je důležitá přirozená… Celý článek

Vybíráme rošt do postele

10.12.2019 | Postele a matrace

Spolu s matrací často pořizujeme i postelový rošt. V článku jsme se zaměřili, jaký rošt se hodí k matraci z paměťové pěny nebo jaký rošt není vhodný… Celý článek

Víte, kde sehnat kvalitní a levné matrace?

17.05.2019 | Postele a matrace

Spánek je pro nás velmi důležitý, a proto bychom měli dělat vše, co se dá k tomu, aby byl kvalitní a my se následující ráno cítili odpočatě, svěže a… Celý článek

Správná péče o matraci značně zvýší kvalitu vašeho spánku

29.04.2019 | Postele a matrace

Kvalitní spánek. To není jen kvalitní postel s matrací a pravidelná výměna ložního prádla. Velkou roli v tom, jak kvalitní náš spánek bude, hraje i… Celý článek

Reklama
Reklama