Reklama

10. díl Feng shui: Třetinu svého života strávíme v ložnici II.

20.9.2012 | Redakce | Rubrika - Postele a matrace

Pozice ložnice v rámci domu nebo bytu je mimořádně důležitá. Má vliv na to, zda je cchi v místnosti klidná a relaxační, nebo spíše aktivní. Její umístění také vyjadřuje postavení jejího obyvatele v rámci rodiny.

10. díl Feng shui: Třetinu svého života strávíme v ložnici II.

Pozice ložnice v rámci domu nebo bytu je mimořádně důležitá. Má vliv na to, zda je cchi v místnosti klidná a relaxační, nebo spíše aktivní.  Její umístění také vyjadřuje postavení jejího obyvatele v rámci rodiny.

Ložnice rodičů by měla být umístěna tak daleko od vstupu, jak je to jen možné. To zaručuje klid na spánek, symbolizuje klidný život a vyjadřuje důležitost postavení jejích obyvatel v rodinné hierarchii.

 

Ložnice v těsném sousedství kuchyně naopak naznačuje podřízení ostatním členům rodiny. Dříve byly tyto místnosti vyhrazené pro služebnictvo.

Pokud je vaše ložnice přímo nad garáží, mohl by ve vás tento velký neobydlený prostor posílit pocit nestability a nedostatečného zakořenění v životě. Pro zlepšení toku energie dejte na podlahu silný koberec se speciální izolační vrstvou, nebo dřevěné parkety.

 

V malých bytech je často jen jediná místnost, která slouží všem účelům současně. V takovémto bytě musíte věnovat místu kde spíte zvláštní pozornost. Odlište prostor na spaní jinou barvou vymalování, zvolte intimnější osvětlení a vhodné dekorace. Pokud je to možné, oddělte spací část místnosti květinami, nebo paravánem.

Nezapomeňte – v ložnici trávíte třetinu života. Vyhraďte tedy tento prostor čistě účelu, který mu přísluší. Do ložnice nepatří – koš s nevyžehleným prádlem, sportovní náčiní, televize, počítač a vše ostatní co nemá přímou souvislost se spánkem a relaxací.

 

Udělejte vše pro to, abyste ze své ložnice vytvořili klidný prostor. Buďte kreativní.

 

Příště budeme pokračovat s tématem Ložnice a zaměříme se na to, jak má vypadat správná postel podle Feng shui.

 

Ludmila Djemelová

Konzultatnka Feng shui

www.fengshui-interiery.cz

Související články

11. díl Feng shui: Správně vybraná postel

11. díl Feng shui: Správně vybraná postel

16.11.2012 | Redakce | Postele a matrace

Tou nejintimnějsí místností v bytě je ložnice a z nábytku je jím postel. Je místem, kde se odevzdáváme do náruče spánku, zažíváme intimní okamžiky se ... Celý článek

Vyrábíme postele pro nejlepší spánek!

Vyrábíme postele pro nejlepší spánek!

29.10.2012 | PR článek | Postele a matrace

Českou tradicí jsou postele z masivu. Postele z masivu nyní zažívají celorepublikovou obrodu. Znovuzrození. A u toho by neměl nikdo chybět. Vyspat se ... Celý článek

9. díl Feng shui: Třetinu svého života strávíme v ložnici

9. díl Feng shui: Třetinu svého života strávíme v ložnici

1.8.2012 | Redakce | Postele a matrace

Ano, je tomu přesně tak. Celou jednu třetinu svého života strávíme v ložnici a proto bychom jí měli věnovat patřičnou pozornost a péči. Celý článek

Luxusní interiéry přinášejí styl i dokonalou funkčnost

Luxusní interiéry přinášejí styl i dokonalou funkčnost

20.6.2012 | PR článek | Postele a matrace

Také vždy zálibně koukáte na luxusní interiéry v lifestyleových magazínech? Na fotky prezidentských apartmá v pětihvězdičkových hotelech? Na letní prá... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii