3 Tipy jak správně vybrat matraci

01.03.2020 | PR článek | Rubrika - Postele a matrace

Spánek je důležitý, a k tomu, abyste si opravdu odpočali, potřebujete spánek kvalitní. Myslete proto na to, že při spánku je důležitá přirozená poloha těla a také dostatečná opora páteře. Je proto nezbytné, abyste vybrali matraci dobrou a kvalitní.

3 Tipy jak správně vybrat matraci
Reklama

Při výběru matrace se rozhodně nevyplatí šetřit, odměnou vám pak bude kvalitní spánek.

Myslete na využití

Matraci je třeba vybírat podle způsobu využití. Pokud na matraci budete spát každý den, je potřeba vybrat takovou, která nabízí dlouhou životnost. Pokud naopak budete potřebovat něco na chalupu, můžou dobře posloužit také levné matrace.

Druhým důležitým faktorem je tvrdost matrace, každému totiž vyhovuje jiná. Pokud tedy hledáte matrace pro dva, je vždy výhodné koupit matrace s dvojí tvrdostí. Vhodné jsou proto akce matrace 1+1. Každý si pak může zvolit tu stranu, která je mu nejpohodlnější. Ještě doplníme, že tvrdost matrace se udává na škále od 1 do 7.

Velmi podstatné je také to, zda bude na posteli spát dítě nebo dospělý člověk. Podle toho se pak musejí vybírat další důležité parametry matrace.

Rozměry a nosnost

Především nosnost matrace je podstatným parametrem. Myslete na to, že by nosnost matrace měla být trošku vyšší, než je hmotnost člověka. Pokud byste vybrali matraci přesně na hmotnost, mohla by se velmi rychle proležet.

Než půjdete matraci vybírat, nezapomeňte na rozměry, tedy zda jsou stávající parametry matrace 80 x 200 cm nebo více. U manželských postelí můžete narazit na rozměry matrace 140 x 200 cm. Třetím, velmi častým rozměrem je matrace 90 x 200 cm.

Myslete na zdraví

Zdravý spánek je opravdu důležitý. Pokud navíc trpíte nějakými zdravotními problémy, vždy se vyplatí zauvažovat nad nákupem zdravotní matrace, která by se přizpůsobila vašemu zdravotnímu stavu a vy si tak mohli užít pohodlný a ničím nerušený spánek.

 

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Vybíráme rošt do postele

10.12.2019 | Postele a matrace

Spolu s matrací často pořizujeme i postelový rošt. V článku jsme se zaměřili, jaký rošt se hodí k matraci z paměťové pěny nebo jaký rošt není vhodný… Celý článek

Víte, kde sehnat kvalitní a levné matrace?

17.05.2019 | Postele a matrace

Spánek je pro nás velmi důležitý, a proto bychom měli dělat vše, co se dá k tomu, aby byl kvalitní a my se následující ráno cítili odpočatě, svěže a… Celý článek

Správná péče o matraci značně zvýší kvalitu vašeho spánku

29.04.2019 | Postele a matrace

Kvalitní spánek. To není jen kvalitní postel s matrací a pravidelná výměna ložního prádla. Velkou roli v tom, jak kvalitní náš spánek bude, hraje i… Celý článek

Ke kvalitnímu spánku jen dobrá matrace nestačí

04.02.2019 | Postele a matrace

S přibývajícími léty si většina z nás uvědomuje nutnost zdravého spánku. Jen ten nám dodává potřebnou energii na celý den. Dost často se přitom… Celý článek

Reklama
Reklama