5 tipů na nejlepší prostěradlo do vaší ložnice

23.01.2014 | PR článek | Rubrika - Postele a matrace

Ideální postel představuje ta, ve které se vždy dobře vyspíte. Mimo rošt a matraci je potřeba vybrat i pohodlný polštář a povlečení. Také prostěradlo totiž může ovlivnit to, zda se probouzíte zmrzlí nebo propocení jako byste uběhli maraton. Nevíte, jaké se pro vás hodí nejvíc? Seznámíme vás s nejpopulárnějšími typy prostěradel současnosti.

5 tipů na nejlepší prostěradlo do vaší ložnice
Reklama

 
1. Na zimu
 
Když venku mrzne, je nejlepší si dát horkou vanu a zalézt pod teplou peřinu. Mimo duchnu vás může skvěle zahřát i měkoučké prostěradlo. Skvělý materiál je mikrovlákno (jinak mikroplyš). Teplo ucítíte hned, jakmile se na lůžko položíte, takže se nehodí pro horkokrevné. I ti ale mohou najít povlečení, na kterém si skvěle odpočinou.
 
2. Neutrální froté
 
Froté prostěradla se hodí pro každého. Díky gumičce, která je připevněna na okrajích, skvěle drží na matraci a nesklouzává. Je hřejivé a zároveň dobře saje pot a odvádí vlhko. Kvalitní froté poznáte podle jeho gramáže. Ideálně by mělo mít alespoň 175 g/m2. 
 
3. Jersey
 
Tento typ jemné tkaniny obsahuje více bavlny a umělých materiálů než klasické froté. Jedná se o funkční prádlo, které lze prát až na 60˚C a nemusí se žehlit.
 
4. Lehkost proti vedru
 
Klasickou 100% bavlnu dnes výrobci také doplňují o praktickou gumičku, což vás zbaví každoranního vypínání. K jeho hlavním výhodám se řadí fakt, že neobsahuje žádné umělé materiály a lze prát na 90˚C. Ačkoli neposkytuje takové pohodlí jako například froté, jedná se o prostěradlo, které vás nikdy nezklame. 
 
5. Speciality
 
Satén vždy evokuje luxus. To platí také pro saténové prostěradlo, které je velmi jemné. Jedná se o materiál, jež podle výrobců dokáže v létě udržovat teplo a v zimě chladit. 
Hladké latexové prostěradlo se hodí pro divoké večery. Neprosákne žádnou tekutinu, dobře se omývá a mnohdy lze prát v pračce. Pod každé prostěradlo si určitě však pořiďte speciální potah, který ochrání matraci před jakýmkoli znečištěním.
 

Reklama
Reklama

Související články

3 Tipy jak správně vybrat matraci

01.03.2020 | Postele a matrace

Spánek je důležitý, a k tomu, abyste si opravdu odpočali, potřebujete spánek kvalitní. Myslete proto na to, že při spánku je důležitá přirozená… Celý článek

Vybíráme rošt do postele

10.12.2019 | Postele a matrace

Spolu s matrací často pořizujeme i postelový rošt. V článku jsme se zaměřili, jaký rošt se hodí k matraci z paměťové pěny nebo jaký rošt není vhodný… Celý článek

Víte, kde sehnat kvalitní a levné matrace?

17.05.2019 | Postele a matrace

Spánek je pro nás velmi důležitý, a proto bychom měli dělat vše, co se dá k tomu, aby byl kvalitní a my se následující ráno cítili odpočatě, svěže a… Celý článek

Správná péče o matraci značně zvýší kvalitu vašeho spánku

29.04.2019 | Postele a matrace

Kvalitní spánek. To není jen kvalitní postel s matrací a pravidelná výměna ložního prádla. Velkou roli v tom, jak kvalitní náš spánek bude, hraje i… Celý článek

Reklama
Reklama