Proč by ani u vás doma neměl chybět toaletní stolek

08.04.2017 | PR článek | Rubrika - Postele a matrace

Bývá koupelna u vás doma každé ráno obsazená? Ženy potřebují prostor pro zkrášlení a péči o své tělo. Nemusí to ale nutně dělat v koupelně, výborně jim k tomu poslouží toaletní stolek. Toaletky nejsou přežitkem z dob dávno minulých. Mnozí z vás je možná znají pouze z pohádek a prohlídek zámků, avšak své místo si nacházejí ve spoustě domácností. Často jde přitom o moc pěkné vintage kousky, za něž by se nemusela stydět kdejaká princezna.

Proč by ani u vás doma neměl chybět toaletní stolek
Reklama

Místo pro zkrášlovací rituál

Toaletní stolek poslouží jako místo pro zkrášlování a zároveň úložný prostor. Do jeho šuplíků a poliček se dají schovat šperky, kosmetika, hřebeny, parfémy, laky na nehty a spousta dalších ženských potřeb. Díky tomu má pak dotyčná vše hezky po ruce.

Správná toaletka samozřejmě musí mít zrcadlo. Je jedno, zda to bude jen malé zrcátko, či větší plocha, vždy by ale mělo být naklápěcí. Je ho totiž potřeba nastavovat podle dopadajícího světla i výšky, aby se každá žena viděla ze všech úhlů.

Toaletní stolky se dost často prodávají v sadě s taburetem. Málokdo totiž u zkrášlovacích procesů vydrží stát.

Kam jej doma umístit a jak se o něj starat?

V případě dcery se samozřejmě nejlépe hodí do dětského pokoje, maminka jej ocení spíš v ložnici. Měl by být umístěný blízko zdroje světla, ať už okna, nebo lampy. Případně je možné pořídit lampičku rovnou na stolek.

Údržba závisí na tom, jaký materiál zvolíte. Textilii je zpravidla dobré otírat vlhkým hadříkem, na stolek můžete používat čisticí prostředky jako na jiný nábytek. A nezapomeňte čistit zrcadlo, to je asi nejdůležitější.

Hodí se vám domů vintage styl?

Vintage toaletní stolky jsou v poslední době hodně oblíbené. Ozdobné vyřezávání, květinové čalounění a zaoblená zrcátka vypadají perfektně, nicméně nehodí se do každého interiéru. Pamatujte na to při výběru. Do stolku v barokním stylu se sice téměř každá žena zamiluje na první pohled, ale u vás doma by mohl vypadat nepatřičně. V takovém případě se poohlédněte po modernějším pojetí.

Reklama
Reklama

Související články

3 Tipy jak správně vybrat matraci

01.03.2020 | Postele a matrace

Spánek je důležitý, a k tomu, abyste si opravdu odpočali, potřebujete spánek kvalitní. Myslete proto na to, že při spánku je důležitá přirozená… Celý článek

Vybíráme rošt do postele

10.12.2019 | Postele a matrace

Spolu s matrací často pořizujeme i postelový rošt. V článku jsme se zaměřili, jaký rošt se hodí k matraci z paměťové pěny nebo jaký rošt není vhodný… Celý článek

Víte, kde sehnat kvalitní a levné matrace?

17.05.2019 | Postele a matrace

Spánek je pro nás velmi důležitý, a proto bychom měli dělat vše, co se dá k tomu, aby byl kvalitní a my se následující ráno cítili odpočatě, svěže a… Celý článek

Správná péče o matraci značně zvýší kvalitu vašeho spánku

29.04.2019 | Postele a matrace

Kvalitní spánek. To není jen kvalitní postel s matrací a pravidelná výměna ložního prádla. Velkou roli v tom, jak kvalitní náš spánek bude, hraje i… Celý článek

Reklama
Reklama