Reklama

6 tipů pro útulnou pracovnu, aneb jak mít při práci pohodlí

09.04.2018 | StanislavaV | Rubrika - Pracovna

Pokud hledáte tipy a rady, jak si zařídit útulnou pracovnu, pak je tento článek určen právě vám. Bude se jednat o inspirace, jak docílíte toho, že váš prostor bude praktický, bude se vám dobře pracovat a hlavně se v něm budete cítit příjemně.

6 tipů pro útulnou pracovnu, aneb jak mít při práci pohodlí
Reklama

Správná výmalba je základ

domácí pracovna

Začneme od úplného začátku. Je na vás, zda zvolíte plovoucí podlahu nebo třeba koberec – to záleží na preferencích každého. Ovšem na co byste si měli dát pozor, je barva stěn. Moc křiklavé stěny by se vám mohli okoukat a časem zprotivět. Nepůsobí zrovna uklidňujícím dojmem. Taková hnědá by vás mohla naopak uspávat a modrá způsobuje pocit chladu.

Ideální barvou bude tedy žlutá, která místnost prozáří a dodá vám světla do vaší pracovny. Dále například světle zelená, světle oranžová, růžovoučká či jiné podobné odstíny (meruňková, broskvová…). Naprostou klasikou a dokonalostí zůstává bílá.

S uklizeným stolem půjde vše lépe

domácí pracovna

Spousta lidí to má tak, že pokud v místnosti není uklizeno, nedokáží se soustředit na práci. Je to i váš případ nebo vás nepořádek nechává chladnými? Uklizený stůl bude pro vás to pravé. Mějte na stole jen to nejdůležitější – lampičku, počítač, psací potřeby a hrnek s kávou. Vše ostatní může pryč.

domácí pracovna

Blízko stolu by rozhodně neměla chybět nástěnka, na kterou si nalepíte všechny potřebné poznámky pomocí malých papírků a doplníte je o rodinné fotografie, abyste se cítila příjemně.

Všelijaké papíry, kalkulačky a jiné potřebnosti mají své místo v šuplíku pod stolem a vytáhnete je pouze v případě potřeby. Odpadky a skrčené papírky mají své místo v koši.

Bez pohodlné židle se neobejdete

domácí pracovna

Pohodlná židle je přímo nutnost! Na zadku v pracovně budete trávit několik desítek hodin týdně, proto v zájmu vašeho zdraví (zejména vašich zad), si pořiďte pěknou měkkou a dobře vytvarovanou židli. Pokud vám přijde ta vaše tvrdá, pořiďte si polštářek nebo měkčí opěrku.

domácí pracovna

Velmi populární je si do pracovny také pořídit malý gauč, který využijete v případě, že si budete chtít na chvíli odpočinout, změnit prostor nebo si sníst svačinu. Poslouží také, pokud k vám přijede návštěva – můžete ji nechat v pracovně spát.

Potřebujete mnoho úložného prostoru

domácí pracovna

Uvažujte při zařizování pracovny prakticky. Bude to chtít hodně šuplíků, skříněk, poliček na šanony a složky (lepší je vždy volit uzavřené úložné prostory, aby vám na to nesedal prach). Za každé jedno malé místo posléze poděkujete.

Volte barvu nábytku takovou, která nebude potřebovat zvýšenou údržbu. Na bílou i černou lehce sedá prach a jde to vidět. V pracovně se vám nebude chtít přehnaně uklízet!

Květiny a obrazy uklidňují

domácí pracovna

Když budete přemýšlet, až se z vás bude kouřit, budete potřebovat se dívat na něco uklidňujícího. Pokud máte vedle stolu okno (to je praktické i díky světlu), můžete se dívat ven. Ale nezapomeňte svou pracovnu zútulnit pomocí obrazů a fotografií. Samozřejmě také květiny jsou dobrou volbou! Volte raději ty zelené nekvetoucí kvůli alergiím.

Vystavte si své úspěchy

domácí pracovna

Pokud máte práci, u které jde vidět úspěch hmotně nebo aspoň na fotografiích, vystavte si je! Budou vám připomínat, jak dobrý jste v tom, co děláte. Pokud budete mít slabou chvíli, jen se na onen koutek úspěchů podíváte a nakopne vás to pokračovat!

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

Domácí kancelář, do které se nebudete stydět pozvat klienty

24.01.2019 | Pracovna

V dnešní době není nic neobvyklého, když můžeme svoji práci vykonávat z domova. Proto se najde mnoho domácností, kde je vytvořený menší pracovní kout… Celý článek

Dopřejte svým zaměstnancům příjemné kanceláře. Věřte, že se vám za to odmění

23.07.2018 | Pracovna

Aby zaměstnanci svou práci vykonávali co nejlépe, potřebují k tomu patřičné podmínky. Ve svém zaměstnání se v první řadě musí cítit dobře. Celý článek

Domácí pracovna: Jde to vkusně i stylově

20.11.2017 | Pracovna

Práce z domova? Dneska skutečně žádný problém. Pokud jste se rozhodli, že pracovat z domu pro vás bude efektivnější či pokud je možné vaše povolání… Celý článek

Jak vypadá luxusní kancelář pánské značky Buck Mason? Podívejte se sami!

01.09.2017 | Pracovna

Pánská značka Buck Mason ví něco o stylu a designu. Překrásném řemesle, které nás obklopuje den co den. Celý článek

Reklama
Reklama