Bolí vás při práci na PC celé tělo? Pořiďte si ergonomickou židli!

04.10.2016 | PR článek | Rubrika - Pracovna

Patříte i vy mezi lidi, kteří pracují či tráví celé hodiny na počítači? Sezení na kancelářské židli při psaní na klávesnici je velmi nepřirozená poloha, která dříve či později způsobuje bolesti zad, hlavy, končetin.

Bolí vás při práci na PC celé tělo? Pořiďte si ergonomickou židli!
Reklama

Pokud nebudete dodržovat určitá pravidla, např. přestávky a protažení, vhodné uspořádání pracoviště, občas pracovat vestoje, z občasných potíží se může stát nevratné zdravotní postižení.

Pořízením ergonomické židle předcházíte vážným zdravotním problémům

Nejlepší variantou je pořídit si vhodnou ergonomickou židli hned, když začínáte na počítači pracovat. Myslet by na to měl i zaměstnavatel, pokud chce, aby jeho zaměstnanci byli zdraví a plně soustředění na svou práci. Sami víte, že když vás bolí hlava, záda, loket, tak se pracuje opravdu obtížně. A pokud se těmto problémům nevěnuje pozornost, může to skončit i operací.

Jak tu správnou židli vybrat?

Ergonomická židle by měla vyhovovat konkrétnímu člověku, jeho tělesným rozměrům. Proto si musíme zjistit, zda jsou jednotlivé části nastavitelné, hlavně výška sedáku a opěrky a hlavně se zaměřit na tyto parametry:

Opěrka hlavy je důležitá pro krátký odpočinek hlavy a zejména krční páteře, která hlavu nese.

Nastavitelná opora zad je nejdůležitější součástí kancelářské židle, protože záda trpí nejvíc, hlavně bederní páteř.

Výškové nastavení umožňuje nastavit opěrku zad podle výšky těla uživatele.

Podpěrky na ruce poskytují oporu namáhaných rukou, odlehčují paže, ramena a šíji. Musí být měkké, aby nezpůsobovaly otlaky.

Výška sedáku se musí dát nastavit podle potřeby nahoru a dolů, některé umožňují i posun dopředu nebo dozadu.

Mechanismus umožňující aktivní sezení (houpání), a tím vyšší komfort při práci.

Kolečka pohybují židlí různými směry tak, aby páteř pracovníka nemusela vykonávat nebezpečné rotační pohyby.

 

Ideální pro bezpečnou práci na PC je vybudování ergonomického pracoviště

Ergonomická židle, na které dlouhé hodiny sedíme, je nejdůležitější. Ještě kvalitnější pracoviště zajistíme pořízením vhodného stolu, který se dá upravit tak, aby monitor počítače byl umístěný ve výšce očí, což ulehčí krční páteři a oči se méně namáhají. Pak už se nemusíme bát nemoci z povolání a trvalé invalidity, která vzniká právě při dlouhodobé práci na počítači.

Reklama
Reklama

Související články

Domácí kancelář, do které se nebudete stydět pozvat klienty

24.01.2019 | Pracovna

V dnešní době není nic neobvyklého, když můžeme svoji práci vykonávat z domova. Proto se najde mnoho domácností, kde je vytvořený menší pracovní kout… Celý článek

Dopřejte svým zaměstnancům příjemné kanceláře. Věřte, že se vám za to odmění

23.07.2018 | Pracovna

Aby zaměstnanci svou práci vykonávali co nejlépe, potřebují k tomu patřičné podmínky. Ve svém zaměstnání se v první řadě musí cítit dobře. Celý článek

6 tipů pro útulnou pracovnu, aneb jak mít při práci pohodlí

09.04.2018 | Pracovna

Pokud hledáte tipy a rady, jak si zařídit útulnou pracovnu, pak je tento článek určen právě vám. Bude se jednat o inspirace, jak docílíte toho, že… Celý článek

Domácí pracovna: Jde to vkusně i stylově

20.11.2017 | Pracovna

Práce z domova? Dneska skutečně žádný problém. Pokud jste se rozhodli, že pracovat z domu pro vás bude efektivnější či pokud je možné vaše povolání… Celý článek

Reklama
Reklama