Reklama

Kancelář dneška

26.11.2012 | PR článek | Rubrika - Pracovna

Každý z nás tráví v práci většinu svého času. Kancelář je místem, které musí splňovat mnoho požadavků. Musí respektovat aspekt funkčnosti a ochrany zdraví. Jak tedy vytvořit účelnou, praktickou a přitom pohodlnou kancelář?

Kancelář dneška

foto: www.artspect.cz

 

Sami si nejprve odpovězte, k jakému účelu kancelář zařizujete. Plánujete osobité místo pro kreativce, a nebo se jedná o prostor, jenž bude tvořit zázemí pro výkon vyžadující dlouhodobé soustředění? Kolik osob bude v místnosti pracovat? Půjde o samostatnou kancelář či open space? Také si vyjasněte, zda budete v kanceláři přijímat návštěvy.

foto: www.artspect.cz

 

Je užitečné mít vždy na paměti účel prostoru. Prostor k práci vyžadující soustředění by měl být maximálně funkční. Svým zpracováním nerušit, neodvádět pozornost. Nábytek by měl být spíše v přírodních barvách, nebo odstínech šedé, hnědé. Také je dobré zajistit dostatek světla, což ochrání zrak a oddálí únavu. Pomohou bílé stěny, jež odráží světlo. Stůl volte velký, aby se vám na něj vše vešlo.

foto: www.artspect.cz

 

Nábytek je dobré volit variabilní, aby bylo možné měnit jeho uspořádání. Protože každý má svůj styl práce. A každému vyhovuje něco jiného. Důležité je mít vždy vše po ruce a k tomu dopomohou moderní kancelářské sestavy.

foto: www.artspect.cz

 

“Moderní pracoviště vyžaduje funkční řešení. A k tomu je potřeba inteligentní kancelářský nábytek. Jelikož člověk a pracovní místo představují svébytný systémový vztah, naším cílem je klientovi navrhnout pracovní prostředí tak, aby zajistilo zdraví i bezpečnost a stimulovalo pracovní výkon.”, říká Jaroslav Burian, ředitel společnosti Artspect, a.s.

foto: www.artspect.cz

 

Při zařizování kanceláře nikdy nezapomeňte na výběr kvalitní židle. Než si tu správnou židli vyberete, vždy si ji pečlivě vyzkoušejte. Také se ujistěte, že vám vyhovuje materiál, ze kterého je vyrobena. V tomto případě buďte vždy nároční, protože se jedná o vaše zdraví. Při nesprávném sezení, chybném napolohování židle, vám hrozí bolesti zad, krční páteře a hlavy. Jak správně u stolu sedět? Nohy by měly směrem k zemi svírat v kolenou pravý úhel, stejně tak jako vaše paže v lokti při práci u stolu. Seďte vzpřímeně a na monitor počítače koukejte alespoň z 50ti centimetrové vzdálenosti. Uchraňte své zdraví co nejlépe. Velký výběr funkčního a praktického nábytku na www.artspect.cz.

Související články

Tipy a triky pro zařízení kanceláře 4

Tipy a triky pro zařízení kanceláře 4

22.9.2013 | Petr Brandejský | Pracovna

Doufejme, že vaše - naše řešení (to i barevné), bude natolik zajímavé, že se budete na pracoviště těšit a obava Roberta Frosta se ukáže jako lichá. Te... Celý článek

Tipy a triky pro zařízení kanceláře

Tipy a triky pro zařízení kanceláře

20.9.2013 | Petr Brandejský | Pracovna

„Nejvíce práce mi dá, přimět se k nějaké práci.“ Gabriel Laub. Shodneme se, že bez práce to nepůjde, i když práce je ten nejnešťastnější způsob, jak s... Celý článek

Usaďte se pohodlně

Usaďte se pohodlně

24.8.2010 | Redakce | Pracovna

Židle je vybavení, na kterém se rozhodně nevyplatí šetřit, zvláště pak ne v pracovně. A to ani té domácí. Židle by měla být v první řadě vybavena nast... Celý článek

Kancelářské židle v domácnosti

Kancelářské židle v domácnosti

27.7.2010 | Redakce | Pracovna

Kancelářský nábytek a židle jsou v myslích lidí automaticky zafixované s kanceláří a prací, jenže stejně tak jsou dnes standardní součástí každé domác... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii