Ceny nemovitostí v roce 2021: Přijde pokles, nebo si byty ceny udrží?

31.03.2021 | PR článek | Rubrika - Reality

Mnozí odborníci predikovali na začátku pandemie koronaviru prudký pokles cen nemovitostí. Bohužel – tedy alespoň pro zájemce o koupi bytu - se tak nestalo. Dočkají se snad letos? Scénář totožný s rokem 2009, kdy praskla realitní bublina, se pravděpodobně konat nebude. K určitému poklesu cen však možná přeci jen dojde.

Ceny nemovitostí v roce 2021: Přijde pokles, nebo si byty ceny udrží?
Reklama

Kombinace ekonomické krize, zvyšující se nezaměstnanosti a poklesu HDP by mohla s cenovkami přeci jen trochu zamíchat. Jen ne ve všech segmentech. V případě novostaveb a starších bytů v centru Prahy k výraznému zlevnění nedojde. Kvalitních developerských projektů je žalostně málo a zájem o ně neutuchá. Trh s realitami je navíc v jiném stavu než na sklonku předminulé dekády. Bydlení proto zlevní jen v některých lokalitách, a především se bude jednat o byty v panelových domech.

Atraktivní Byty u parku přinesou na pražský realitní trh svěží vítr

V metropoli přibývají nové bytové jednotky velmi poskrovnu, potenciální zájemci tak musí bedlivě sledovat nabídku – a příliš dlouho nad koupí dostupné nemovitosti v atraktivní lokalitě neváhat. Nejinak je tomu v případě bydlení na pražském Žižkově. V oblasti Vackova zde v blízké budoucnosti vyroste rezidenční projekt Byty u parku.

Pod taktovkou renomovaného developera Metrostav Development přibude na Vackově dalších 272 bytů a dva ateliéry.  Za návrhem stojí pražské architektonické studio Architecture Interior Project, v jehož portfoliu lze – kromě několika zdařilých bytových čtvrtí – nalézt i budovu českého velvyslanectví v USA.

Prodej bytů na Praze 3 bude zajímavý pro každého, kdo koketuje s cenově dostupným bydlením v klidné části metropole, která disponuje kompletním občanským vybavením a dobrým dopravním spojením. „Tahákem“ jistě bude také přítomnost parku Židovské pece, na něž na developerský projekt plynule naváže.

Atuality a další informace najdete na bytyuparku.navackove.cz.

Reklama

Související články

Plánujete prodej nemovitosti? Víte, kdy jste osvobozeni od placení daně z příjmu?

01.03.2021 | Reality

Plánujete v roce 2021 prodej domu, bytu či pozemku? Prodej nemovitosti je příjmem a ten podléhá zaplacení daně. Z placení daně ale existuje celá řada… Celý článek

Odhalte výhody družstevního bydlení Finep

10.12.2020 | Reality

Pořídit si vlastní byt představuje nemalou finanční investici, která je ve většině případů řešena hypotékou. Víte však o tom, že vám při koupi bytu… Celý článek

I prodej bytu se může stát zábavou. Stačí vědět, jak na to

22.11.2019 | Reality

V současné době jsou ceny nemovitostí opravdu vysoké. Pokud jste před několika lety koupili byt, respektive rodinný dům, zřejmě nabral na hodnotě.… Celý článek

Aby na konci vašeho obchodu zaznělo cincink!

09.10.2019 | Reality

Prodejem nemovitostí dnes stále ještě můžete dobře vydělat. Jen to musíte vzít za správný konec! Celý článek

Reklama
Reklama