Levná elektřina se hodí, její spotřeba v ČR roste

19.02.2020 | PR článek | Rubrika - Služby

Ceny elektřiny a plynu se stále zvedají, nicméně roste i jejich spotřeba. Loni se v ČR spotřebovalo celých 73,9 terawatthodin. Možná vás to ani neudivuje, vždyť v domácnostech přibývá zařízení, která je potřeba nabíjet. Všechno je ovšem trochu jinak.

Levná elektřina se hodí, její spotřeba v ČR roste
Reklama

Za zvyšování spotřeby nemohou ani tolik domácnosti jako spíš velké firmy. Domácnosti se naopak učí šetřit, chtějí levný plyn a elektřinu. Zato ekonomice se daří a průmysl spotřebovává více než 30 % veškeré elektrické energie v Česku.

Nejvíce elektřiny se spotřebuje v Moravskoslezském kraji

Nejvíce elektřiny ze všech českých subjektů spotřebuje ČEZ a.s. Elektřinu sice i produkuje, ale ze statistik byly energie využité na její výrobu odečteny. Přesto patří ČEZu první místo. v závěsu za ním si stojí Unipetrol RPA, s.r.o., zpracovatel ropy vyrábějící například letecké palivo. Pokračují ostravské hutě Liberty Ostrava, a.s., OKD, a.s. a český železniční národní dopravce ČD CARGO, a.s.

Vzhledem k tomu, kde společnosti sídlí, vás asi nepřekvapí, že největší spotřebu energie má Moravskoslezský kraj, následuje Středočeský (kvůli automobilce v Mladé Boleslavi) a pak Ústecký.

Domácnosti se snaží zaplatit co nejméně

Výdaje českých domácností za elektřinu a plyn však významně nerostou. Většinou se snaží šetřit, zateplují své domy, vyměňují staré spotřebiče za nové úsporné, využívají obnovitelné zdroje energie. V neposlední řadě také mění dodavatele energií. Levná elektřina je velkým lákadlem, kromě toho často platí, že menší dodavatelé se o své zákazníky lépe starají. Vysvětlí vám, za co platíte, budou se reálně zajímat o vaše problémy.

Češi už pomalu zjišťují, že změna dodavatele energií není ničím komplikovaným, stačí podepsat smlouvu a plnou moc. Všechny formality a komunikaci se starým dodavatelem vyřeší ten nový. Není tedy žádný důvod, proč platit za energie více, než musíte. Změna je snadná. Více informací se dozvíte například na https://www.epet.cz/.

Reklama
Reklama

Související články

Služby pro SVJ

02.09.2018 | Služby

Pro řadu společenství vlastníků jednotek (SVJ) se stává kompletní správa bytových domů, jednotlivých bytů a dalších nemovitostí těžko řešitelným… Celý článek

Správa nemovitostí Olomouc

01.09.2018 | Služby

Nákup nemovitosti k investici může představovat krom solidních zisků i možná rizika. Nájemníci mohou porušovat smluvní podmínky, narušovat domovní… Celý článek

Reklama
Reklama