Betonářská ocel má při stavbě svůj význam

16.04.2017 | PR článek | Rubrika - Stavba

S pojmem betonářská ocel se setkávají především stavitelé nejrůznějších objektů, mostů, pilířů a podobných konstrukcí. K těm tento článek pravděpodobně nebude promlouvat, protože moc dobře znají tento stavební materiál. My se spíše pokusíme osvětlit toto téma běžným lidem, jimž se tyto informace mohou hodit například při výstavbě rodinného domu či jiného typu nemovitosti.

 Betonářská ocel má při stavbě svůj význam
Reklama

Betonářská ocel je pojmenována tak, že si každý člověk udělá minimálně základní představu o tom, kde se primárně využívá. Ano, je to v kombinaci s betonem. Hlavním účelem takové oceli je dosažení vysoké pevnosti, ať už jde o plochy nebo spoje.

Jaké musí mít vlastnosti betonářská ocel?

Kvalitní betonářská ocel by měla být pevná, houževnatá a zároveň pružná. Jejím hlavním úkolem je předkládat takové vlastnosti během desítek, ba dokonce stovek následujících let. Není proto pochyb o tom, že volba takového stavebního materiálu musí podléhat těm nejpřísnějším normám. Teprve ty jsou základem toho, že dostanete to, co skutečně očekáváte.

Betonářská ocel se nejčastěji vyskytuje v základech rodinných domů, respektive v základových deskách. Houževnatý materiál nabývající mnoha podob. Vedle něho však ve stavitelství můžete ocenit i ostatní hutní prvky. A víte jaké?

Profilová ocel různých průřezů

Ano, někteří čtenáři možná správně tuší, že naším dalším tématem je profilová ocel. Ta je válcovaná za tepla či za studena. Obvykle jsou to tyče libovolných průřezů – I, U, T, HEA, L, kruhové, ploché, čtvercové, UPE a ostatní.

Profilová ocel vám dává při stavbě nepopsatelné možnosti. I v tomto případě je ale důležitá její celková kvalita promítající se do samotných vlastností. Z toho důvodu dbejte na to, aby profilová ocel odpovídala rozměrovým a jiným normám. Ocel tohoto typu je svařovatelná.

 

Reklama
Reklama

Související články

Lehké střešní krytiny značky Onduline

05.08.2019 | Stavba

Vybrat si střešní krytinu může být běh na dlouhou trať. Na trhu je tolik rozdílných možností. Po které ale sáhnout? Pokud hledáte lehkou střešní… Celý článek

Co stavitelům nabízí stavebniny PRO-DOMA?

25.04.2019 | Stavba

Jedním z nejdůležitějších předpokladů každé úspěšné stavby je přístup k dostatečně širokému sortimentu kvalitních a regionálně dostupných stavebnin.… Celý článek

Vybíráme jímku. Jak na to?

15.06.2018 | Stavba

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se… Celý článek

Malý, nebo velký dům? Je to na vás...

30.04.2018 | Stavba

Rozhodli jste se, že si pořídíte dům? Od prvotního rozhodnutí k jeho realizaci je dlouhá cesta, na níž budete muset dopodrobna promyslet mnoho… Celý článek

Reklama
Reklama