Reklama

I 100 let starý dům může získat moderní design

18.08.2017 | StanislavaV | Rubrika - Stavba

Janik Dalecki z australské firmy Delecki Design nedávno dokončil rekonstrukci 100 let starého dědictví, které zahrnovalo nejen novou fasádu, ale také kompletní proměnu interiéru i exteriéru. Podívejte se sami, jak dopadl výsledek.

I 100 let starý dům může získat moderní design
Reklama

Majitelé domu si přáli, aby jejich domov rozkvetl v dokonalé místo pro sdílení společných chvil.

rekonstrukce domu

Přáli si místo, které bude vhodné pro mladou rodinu a bude splňovat všechny jejich požadavky a nároky.

rekonstrukce domu

Celý interiér je zařízený ve vzdušných, světlých barvách, které prostor opticky zvětšují. Nová kuchyně má moderní bílé skříňky a kamennou pracovní desku, zatímco ostrůvek má černý podstavec, který ladí s černými okenními rámy. Celkově je kuchyně zařízená v jednoduchém minimalistickém stylu. Ideální styl pro kuchyni. Nechybí ani elegantní osvětlení.

rekonstrukce domu

Vedle kuchyně je prostorná jídelna. Díky vysokým stropům se tak stává prostor velkým a elegantním, zatímco posuvné dveře na každé straně jídelny umožňují průchod do zahrady. V jídelně naleznete pár mistrovských kousků jako originální lustr nebo dokonalý portrét, jenž se stává skvělým akcentem celého prostoru.

rekonstrukce domu

Z jídelny se dostanete na venkovní terasu, která má vestavěnou lavičku i prostor pro sázení bylinek či jiných rostlin. Nechybí ani venkovní ohniště v moderním stylu.

rekonstrukce domu

Naproti kuchyně je vzdušný obývací pokoj, ve kterém jsou umístěny designové prvky z původního domu, jako je stropní lišta a původní krb.

rekonstrukce domu

Zrekonstruovány byly i další místnosti v domě. Proměnou si prošla i tato překrásná ložnice v bílém tónu s šedými akcenty.

rekonstrukce domu

V ložnici nechybí ani dřevěné okenní sedadlo s kouzelným výhledem do zahrady.

rekonstrukce domu

Hlavní koupelna má velké šedé dlaždice, které pokrývají stěny i podlahu. Skleněná přepážka rozděluje koupelnu na samostatný sprchový kout a prostor s umyvadlem.

rekonstrukce domu

Ve druhé koupelně byl ponechán původní krb jako designový prvek. Zbytek koupelny byl oživen velkým zrcadlem a elegantní závěsnou skříňkou pro umyvadlo v dřevěném provedení.

rekonstrukce domu

Zdroj fotografií: Diona Robesona, contemporist.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Střecha jako nová – čistíme střešní krytinu od mechu

25.09.2020 | Stavba

Mech nepůsobí na střešní krytině esteticky a navíc může být i dosti problematický. Odstranění mechu ze střechy je tedy žádoucí, otázkou ovšem zůstává… Celý článek

Lehké střešní krytiny značky Onduline

05.08.2019 | Stavba

Vybrat si střešní krytinu může být běh na dlouhou trať. Na trhu je tolik rozdílných možností. Po které ale sáhnout? Pokud hledáte lehkou střešní… Celý článek

Co stavitelům nabízí stavebniny PRO-DOMA?

25.04.2019 | Stavba

Jedním z nejdůležitějších předpokladů každé úspěšné stavby je přístup k dostatečně širokému sortimentu kvalitních a regionálně dostupných stavebnin.… Celý článek

Vybíráme jímku. Jak na to?

15.06.2018 | Stavba

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se… Celý článek

Reklama
Reklama