Jak na rekonstrukci střechy?

8.10.2012 | PR článek | Rubrika - Stavba

Nefunkční a stará střecha je pro spokojené bydlení pohroma. Profukuje jí, často i zatéká a také uniká teplo, které něco stojí. Přitom rekonstrukce může být snadná a nenáročná. Využijete-li komplexní střešní systém Tondach s pravými pálenými taškami, pak ušetříte čas i peníze.

Jak na rekonstrukci střechy?

Rekonstrukce střechy vyřeší nedostatky, které původní konstrukce vykazuje, a navíc je zhodnocením ceny nemovitosti. Jestliže právě zvažujete přeměnu půdního prostoru nebo zateplení objektu, pak byste neměli váhat. Jakékoliv úpravy na domě, které mají za cíl snižovat náklady na energie, budou bez kvalitní střechy zbytečné.

 

Moderní střecha šetří peníze

Doba postoupila, a to i v oboru střešních konstrukcí. Ty se nyní od svých předchůdců v mnohém liší. Zatímco dříve byly střechy jednoplášťové s téměř nulovou izolací, dnes se setkáme především s dvouplášťovými střechami opatřenými hydroizolační fólií a větrací mezerou. A takové řešení je tajemstvím úspěšných a znatelných úspor energií.

 

 

Nejvhodnější střešní tašky – víte, které to jsou?

Tradičním materiálem je v Česku pálená taška. V otázce životnosti, kvality a vzhledu ji dosud žádný jiný materiál nepřekonal. I proto se neustále doporučuje jako možnost, co nezklame. Moderní pálené tašky jsou nabízeny v pestré škále barev i povrchových úprav, aby si každý mohl vybrat typ, co se mu líbí. Chcete se vymanit ze stereotypu červené střechy? Není problém. Některé nabízené designy jsou velice odvážné a nadčasové.

Nejen vzhled je ale při volbě střešní krytiny důležitý. Je třeba pamatovat i na to, jak náročná bude pokládka, tedy celková rekonstrukce střechy. Nechcete-li se jí zabývat dlouho, pak si vyberte posuvné tašky. Ty nepotřebují žádné úpravy ani v případě atypických a délkou nevyhovujících krokví. Díky své variabilitě se zkrátka přizpůsobí.

 

Dejte si pozor na nejčastější chybu

Aby vaše nová střecha splnila očekávání, nedělejte žádné kompromisy při jejím výběru a chtějte kvalitu.  I když může být vidina několika ušetřených tisíc lákavá, raději vsaďte na osvědčeného výrobce, značku a materiál a připlaťte si. Rozdíl v nákladech nebude v konečném součtu až tak markantní a vložená investice se vám rychle vrátí.

Střecha musí vydržet a posloužit několika generacím. Pokud si stále nevíte rady, jak rekonstrukci zvládnout, nechte si poradit od odborníků ze společnosti Tondach, předního českého výrobce střešních krytin.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Další články k tématu: Rekonstrukce střechy

Související články

Výjimečné realizace za použití fasádních desek Cembrit Zenit

Výjimečné realizace za použití fasádních desek Cembrit Zenit

1.11.2012 | PR článek | Stavba

Atraktivní stavba vyžaduje kvalitní nápad, podpořený dobrými znalostmi architekta. Zda se ale stavba povede a bude se líbit, záleží především na fasád... Celý článek

Soutěžte o zateplení svého domu na www.spickovezatepleni.cz

Soutěžte o zateplení svého domu na www.spickovezatepleni.cz

22.10.2012 | PR článek | Stavba

Na nových webových stránkách www.spickovezatepleni.cz se můžete zúčastnit soutěže o zateplení domu v hodnotě 60 000 Kč. Stránky spustila společnost L... Celý článek

Kovové oplocení PILEG® vám dá pocit bezpečí

Kovové oplocení PILEG® vám dá pocit bezpečí

3.10.2012 | PR článek | Stavba

Oplocení to není jen plot, který chrání naši nemovitost před nezvanými hosty, ale je jako oblečení, vnější plášť, který dodává naší nemovitosti konečn... Celý článek

Co nepřehlédnout při výběru střechy a střešní krytiny

Co nepřehlédnout při výběru střechy a střešní krytiny

17.9.2012 | PR článek | Stavba

Střecha je jednou z nejdůležitějších součástí domu. Chrání stavbu a zajišťuje požadovaný komfort bydlení. U střešní krytiny i celé konstrukce vás prot... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii