KM Beta: Stavební materiály pro komfortní bydlení

11.04.2011 | PR článek | Rubrika - Stavba

Stavíte, rekonstruujete nebo o stavbě uvažujete? Veškeré stavební materiály pro Vaši hrubou stavbu včetně střechy a stropů může dodat jediný výrobce - společnost KM Beta a.s., největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového a páleného zdiva. A díky kombinaci materiálů KM BETA navíc ušetříte! Žádný z našich kvalitních výrobků Vám sice nedáme úplně zadarmo, ale při zakoupení dvou a více druhů stavebních materiálů KM BETA (například střecha + zdivo) Vám nabídneme mimořádný finanční bonus. Výběrem stavebních materiálů KM BETA získáte prvotřídní výrobky s vynikajícími vlastnostmi, navíc za zajímavou cenu.

KM Beta: Stavební materiály pro komfortní bydlení
Reklama

Vybírejte ze dvou zdicích systémů

Značka KM BETA v současné době zaštiťuje hned dva typy zdicích systémů. Klasikou je pálený cihelný zdicí systém Profiblok. Nový systém vyrábí Cihelna Hodonín, závod s více než stopadesátiletou tradicí. Profiblok zahrnuje sortiment jak pro vnitřní a vnější nosné zdivo, tak pro příčkové zdivo, které doplňují věncovky a překlady. Posledním přírůstkem do nabídky je prvek KMB Profiblok 300, první novinka Cihelny Hodonín po její rozsáhlé modernizaci. Nový zdicí prvek s rozměry 247 × 300 × 238 mm patří, spolu s prvky tloušťky 240, 365, 400 a 440 mm, do řady materiálů pro nosné stěny. Předností novinky je především nižší hmotnost při zachování pevnosti a vylepšené tepelně-technické vlastnosti. Profiblok 300 vyniká tak vysokou přesností rozměrů, že je spotřeba malty výrazně nižší než u běžných prvků tohoto typu. Více o systému na www.profiblok.cz.

Pro výstavbu tepelně-úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů je určen systém vícevrstvých konstrukcí KMB SENDWIX. Základem systému je vápenopískové zdivo, moderní stavební materiál s vynikajícími parametry, na které se přikládá tepelná izolace. KMB SENDWIX je velmi variabilní, ve třech základních typech systému nabízí celkem 64 různých řešení lišících se především tepelně-technickými vlastnostmi. Ve všech variantách systému je jeho cena zajímavá, plně srovnatelná s cenou standardních jednoplášťových konstrukcí, přičemž zohledňuje užitkové vlastnosti. Součástí uceleného systému KMB SENDWIX jsou i prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo, zdicí a spárovací malty, lepidla a pomocný materiál, nemusíte tedy shánět dalšího dodavatele těchto materiálů. Více o systému na www.sendwix.cz. Zde najdete také pracovní postupy zdění se systémem KMB SENDWIX. Zjistíte, že je to doslova hračka!

Dům zkrášlí atraktivní lícové zdivo

Vysoce elegantní lícové zdivo v jednom z pěti odstínů je součástí zdicího systému KMB SENDWIX, konkrétně vnější povrchovou úpravou ve variantě „KMB SENDWIX L“. Základem zdicího systému KMB SENDWIX L jsou, stejně jako u ostatních typů, vápenopískové cihly. Na ně se z vnější strany přikládá tepelná izolace z minerální vlny. Lícové zdivo, které od minerální izolace dělí vzduchová mezera, si lze vybrat v odstínech bílá, žlutá, červená, šedá nebo zelená. Na zakázku je možné natónování i do jiných odstínů. Lícová cihla se vyrábí v několika rozměrech, v systému KMB SENDWIX L se využívá velikosti 240 x 115 x 71 mm. Kromě typu KMB SENDWIX L nabízí KM Beta ještě varianty „M“ (izolantem je kontaktní minerální izolace z čediče) a „P“ (izolantem je kontaktní stabilizovaný polystyren). U obou variant tvoří vnější povrch stěn šlechtěná omítka, dle potřeby lze opět tloušťkou izolace volit konkrétní tepelně-technické parametry.

Keramické stropní systémy se stále těší přízni stavebníků

Cihelna Hodonín je v současné době jediným českým výrobcem, který nabízí možnost řešení stropních konstrukcí pomocí stropních vložek HURDIS. Kromě toho si lze vybrat také variantu stropních nosníků HODO a stropních vložek MIAKO. Výhody těchto řešení, spočívající především ve vynikajících tepelně izolačních schopnostech keramiky, ve variabilitě obou stropních systémů, nenáročné montáži a cenové dostupnosti, byly důvodem, proč jsou i v dnešní době tyto keramické stropy ve velké oblibě.

Spolehlivá střecha s životností až 100 let

Tradiční betonová krytina KM Beta ochrání Váš domov až na 100 let. Její životnost je dána především nízkou nasákavostí a výbornou mrazuvzdorností, které zdaleka přesahují požadavky norem. Střešní systém KM BETA zahrnuje dva různé typy střešní krytiny (KMB BETA, KMB HODONKA), v celkem sedmi atraktivních odstínech (cihlově červený, višňový, hnědý, šedý, černý, zelený a případně i modrý) a čtyřech variantách povrchové úpravy a dále více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší technické detaily i těch nejnáročnějších střešních konstrukcí. Střešní krytina KM Beta je určena pro šikmé střechy se sklonem 12 - 90°.

Vhodná i do náročných klimatických podmínek

Vzhledem k vysoké pevnosti odolá střecha KM BETA bez problémů jak krupobití či silné bouřce a ostatnímu nečasu, tak i silnému mechanickému tlaku, např. při velkém množství sněhu během zimy nebo při pohybu na střeše. Pro svoji vysokou únosnost je krytina KM BETA vhodná i do velmi náročných klimatických podmínek.

Pro střechu na pohled ještě krásnější

Pro ozdobení a zvýraznění střechy s krytinou KM Beta je určen kohout, nový hřebenový okrasný prvek. Novinka pochází, stejně jako další hřebenové prvky KM Beta (věžička, pár hrdliček), z dílny akademické sochařky Karolíny Šimčíkové. Kohout, věžička i pár hrdliček jsou v nabídce v celkem pěti atraktivních barevných provedeních - cihlová, višňová, hnědá, černá, šedá. Hřebenové prvky lze doplnit ještě ozdobnými koncovými hřebenáči s motivem „vítr“ nebo „lev“ a hřebenovými ucpávkami „slunce“ nebo „hrozen“. Více o krytině KM Beta na www.kmbeta.cz.

Srdečně Vás zveme na letošní Stavební veletrhy v Brně, které se konají ve dnech 12. – 16. 4. 2011. Stánek KM Beta najdete v pavilonu A2. Prvních padesát návštěvníků každý den získá dárek. Pozor: Veletržní sleva na základní krytinu KM BETA – 30 %!

Reklama
Reklama

Související články

Střecha jako nová – čistíme střešní krytinu od mechu

25.09.2020 | Stavba

Mech nepůsobí na střešní krytině esteticky a navíc může být i dosti problematický. Odstranění mechu ze střechy je tedy žádoucí, otázkou ovšem zůstává… Celý článek

Lehké střešní krytiny značky Onduline

05.08.2019 | Stavba

Vybrat si střešní krytinu může být běh na dlouhou trať. Na trhu je tolik rozdílných možností. Po které ale sáhnout? Pokud hledáte lehkou střešní… Celý článek

Co stavitelům nabízí stavebniny PRO-DOMA?

25.04.2019 | Stavba

Jedním z nejdůležitějších předpokladů každé úspěšné stavby je přístup k dostatečně širokému sortimentu kvalitních a regionálně dostupných stavebnin.… Celý článek

Vybíráme jímku. Jak na to?

15.06.2018 | Stavba

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se… Celý článek

Reklama
Reklama