Pasivní dům GS PASIV 2 boduje u odborníků i veřejnosti

08.04.2011 | PR článek | Rubrika - Stavba

Plánujete nové a nízkonákladové bydlení, neradi riskujete a sázíte na doporučení odborníků? Jestliže ano, je pro vás projekt multi-komfortního domu GS PASIV 2 od společnosti G SERVIS tím nejlepším řešením, neboť sbírá nejen ocenění odborné veřejnosti, ale pochvalují si ho také jeho obyvatelé.

Pasivní dům GS PASIV 2 boduje u odborníků i veřejnosti
Reklama

Rodinný dům GS PASIV 2 se právě stal čerstvým držitelem prestižního titulu TOP DŮM 2011 v kategorii domů pasivního energetického standardu. Ocenění mu udělila odborná porota, která kladla vysoké nároky především na užitnou hodnotu vybraných domů, jejich architektonické ztvárnění a technické parametry. Zásadním hlediskem byla samozřejmě i nízká spotřeba energie.
O velké spokojenosti odborné poroty s rodinným domem GS PASIV 2 svědčí i prohlášení, že projekt domu GS PASIV 2 je možno směle zařadit mezi jednu z nejlepších typových staveb, která splní vysoké nároky na úroveň „nového domova“.

GS PASIV 2 je domem větší velikosti, který se řadí do kategorie domů do 200 m2. Jeho dispozice a architektonické řešení jsou navrženy s ohledem na nízkou energetickou náročnost. Tento rodinný dům má velice jednoduchý tvar se čtvercovým půdorysem, který je ukrytý pod stanovou střechou s použitím pálené střešní krytiny TONDACH. Dům vás na první pohled zaujme kontrastní kombinací dřeva a fasádní omítky, jeho jižní část je opatřena prosklenými stěnami. Styl objektu budí více městský dojem, avšak dokonale zapadne také do scenérie venkova. Dům má jednoduchý čtvercový půdorys se dvěma nadzemními podlažími a hodí se spíše pro rovinatý, případně mírně svažitý pozemek. Na konstrukci domu je použitý systém POROTHERM, zateplený kontaktním zateplovacím systémem ISOVER EPS GreyWall. Stropní konstrukce je tvořena ze systému POROTHERM Miako s železobetonovou nadbetonávkou. Schodiště je navrženo jako železobetonový monolit. Okna v domě jsou dřevohliníková a zasklená izolačními trojskly.
Hlavním zdrojem energie rodinného domu GS PASIV2 je tepelné čerpadlo CTC EcoAir od společnosti REGULUS s akumulační nádrží s elektrickým topným tělesem jako doplňkovým zdrojem energie. Vytápěcí systém je nízkoteplotní s podlahovým topením TOP Heating. Větrání a výměnu vzduchu v domě zajišťuje rekuperační jednotka Sentinel Kinetic REGULUS. Díky promyšlenému systému vytápění a větrání je měrná potřeba tepla na vytápění domu pod hraniční hodnotou 15 kWh/m2/rok a zároveň je v domě příjemné životní prostředí.

Multi-komfortní rodinný dům GS PASIV 2 pochází z nabídky 950 projektových řešení společnosti G SERVIS, která je již druhé desetiletí předním dodavatelem projektů rodinných domů v ČR. Společnost G SERVIS svým zákazníkům dodává kompletní dokumentaci pro provedení stavby, včetně všech řemesel, a dokáže zpracovat veškeré vaše požadavky a úpravy na dům. Zákazníci mohou s projektem domu obdržet i nutnou dokumentaci pro zahájení stavebního řízení, jejíž součástí jsou projekt osazení domu, průkaz energetické náročnosti budovy a měření radonu.

Podrobnější nabídku projektu a informace naleznete na www.vybersidum.cz

Reklama
Reklama

Související články

Střecha jako nová – čistíme střešní krytinu od mechu

25.09.2020 | Stavba

Mech nepůsobí na střešní krytině esteticky a navíc může být i dosti problematický. Odstranění mechu ze střechy je tedy žádoucí, otázkou ovšem zůstává… Celý článek

Lehké střešní krytiny značky Onduline

05.08.2019 | Stavba

Vybrat si střešní krytinu může být běh na dlouhou trať. Na trhu je tolik rozdílných možností. Po které ale sáhnout? Pokud hledáte lehkou střešní… Celý článek

Co stavitelům nabízí stavebniny PRO-DOMA?

25.04.2019 | Stavba

Jedním z nejdůležitějších předpokladů každé úspěšné stavby je přístup k dostatečně širokému sortimentu kvalitních a regionálně dostupných stavebnin.… Celý článek

Vybíráme jímku. Jak na to?

15.06.2018 | Stavba

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se… Celý článek

Reklama
Reklama