Pasivní dům GS PASIV 2 boduje u odborníků i veřejnosti

8.4.2011 | PR článek | Rubrika - Stavba

Pasivní dům GS PASIV 2 boduje u odborníků i veřejnosti

Plánujete nové a nízkonákladové bydlení, neradi riskujete a sázíte na doporučení odborníků? Jestliže ano, je pro vás projekt multi-komfortního domu GS PASIV 2 od společnosti G SERVIS tím nejlepším řešením, neboť sbírá nejen ocenění odborné veřejnosti, ale pochvalují si ho také jeho obyvatelé.

Rodinný dům GS PASIV 2 se právě stal čerstvým držitelem prestižního titulu TOP DŮM 2011 v kategorii domů pasivního energetického standardu. Ocenění mu udělila odborná porota, která kladla vysoké nároky především na užitnou hodnotu vybraných domů, jejich architektonické ztvárnění a technické parametry. Zásadním hlediskem byla samozřejmě i nízká spotřeba energie.
O velké spokojenosti odborné poroty s rodinným domem GS PASIV 2 svědčí i prohlášení, že projekt domu GS PASIV 2 je možno směle zařadit mezi jednu z nejlepších typových staveb, která splní vysoké nároky na úroveň „nového domova“.

GS PASIV 2 je domem větší velikosti, který se řadí do kategorie domů do 200 m2. Jeho dispozice a architektonické řešení jsou navrženy s ohledem na nízkou energetickou náročnost. Tento rodinný dům má velice jednoduchý tvar se čtvercovým půdorysem, který je ukrytý pod stanovou střechou s použitím pálené střešní krytiny TONDACH. Dům vás na první pohled zaujme kontrastní kombinací dřeva a fasádní omítky, jeho jižní část je opatřena prosklenými stěnami. Styl objektu budí více městský dojem, avšak dokonale zapadne také do scenérie venkova. Dům má jednoduchý čtvercový půdorys se dvěma nadzemními podlažími a hodí se spíše pro rovinatý, případně mírně svažitý pozemek. Na konstrukci domu je použitý systém POROTHERM, zateplený kontaktním zateplovacím systémem ISOVER EPS GreyWall. Stropní konstrukce je tvořena ze systému POROTHERM Miako s železobetonovou nadbetonávkou. Schodiště je navrženo jako železobetonový monolit. Okna v domě jsou dřevohliníková a zasklená izolačními trojskly.
Hlavním zdrojem energie rodinného domu GS PASIV2 je tepelné čerpadlo CTC EcoAir od společnosti REGULUS s akumulační nádrží s elektrickým topným tělesem jako doplňkovým zdrojem energie. Vytápěcí systém je nízkoteplotní s podlahovým topením TOP Heating. Větrání a výměnu vzduchu v domě zajišťuje rekuperační jednotka Sentinel Kinetic REGULUS. Díky promyšlenému systému vytápění a větrání je měrná potřeba tepla na vytápění domu pod hraniční hodnotou 15 kWh/m2/rok a zároveň je v domě příjemné životní prostředí.

Multi-komfortní rodinný dům GS PASIV 2 pochází z nabídky 950 projektových řešení společnosti G SERVIS, která je již druhé desetiletí předním dodavatelem projektů rodinných domů v ČR. Společnost G SERVIS svým zákazníkům dodává kompletní dokumentaci pro provedení stavby, včetně všech řemesel, a dokáže zpracovat veškeré vaše požadavky a úpravy na dům. Zákazníci mohou s projektem domu obdržet i nutnou dokumentaci pro zahájení stavebního řízení, jejíž součástí jsou projekt osazení domu, průkaz energetické náročnosti budovy a měření radonu.

Podrobnější nabídku projektu a informace naleznete na www.vybersidum.cz

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Materiály Fermacell jsou na rekonstrukce „jako dělané“

Materiály Fermacell jsou na rekonstrukce „jako dělané“

18.4.2011 | PR článek | Stavba

Jedno ruské přísloví říká, že mládí nekoupíš a stáří neprodáš. U lidí to platí beze zbytku, u staveb naštěstí existuje kouzelné slovo rekonstrukce. Celý článek

KM Beta: Stavební materiály pro komfortní bydlení

KM Beta: Stavební materiály pro komfortní bydlení

11.4.2011 | PR článek | Stavba

Stavíte, rekonstruujete nebo o stavbě uvažujete? Veškeré stavební materiály pro Vaši hrubou stavbu včetně střechy a stropů může dodat jediný výrobce -... Celý článek

Ochrana před nadměrným hlukem s izolacemi ROCKWOOL

Ochrana před nadměrným hlukem s izolacemi ROCKWOOL

22.3.2011 | PR článek | Stavba

Ticho léčí… Tvrzení, které se může některým jevit jako klišé, na druhou stranu se jedná o naprosto opodstatněný fakt, který by se neměl přehlížet. Hlu... Celý článek

Ocenění TOP Panel 2011 pro izolační desku Fasrock L frézovaný

Ocenění TOP Panel 2011 pro izolační desku Fasrock L frézovaný

15.3.2011 | PR článek | Stavba

Frézovaná lamela Fasrock L pro zateplení stropů spodem je novinkou v sortimentu izolací ROCKWOOL®. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii