Rovnocenný partner

19.7.2012 | PR článek | Rubrika - Stavba

Divize Střešní a solární technologie koncernu Roto s celkem 4 100 zaměstnanci na celém světě a obratem za rok 2011 ve výši zhruba 656 milionů eur patří k předním výrobcům střešních oken a příslušenství.

Rovnocenný partner

Centrála koncernu Roto ve městě Bad Mergentheim

Se svými 1 400 zaměstnanci, 3 výrobními závody a 20 prodejními pobočkami v Evropě tato divize vyvíjí, konstruuje, vyrábí a uvádí na trh kvalitní produkty, které se vztahují k tematickým okruhům šetření energie, získávání energie a komfort na šikmé střeše. Společnost z údolí německé řeky Tauber je symbolem inovační špičkové technologie německé kvality. Centrála podnikové divize Roto Střešní a solární technologie sídlí v německém městě Bad Mergentheim, kde je zaměstnáno zhruba 700 lidí.

 

Růst díky důsledné orientaci na zákazníky

Jak prohlásil člen představenstva zodpovědný za tuto divizi, Christoph Hugenberg, stanovila si společnost na další léta za cíl výrazný růst, kterého by mělo být dosaženo zejména na zahraničních trzích intenzivnějším soustředěním na podstatné záležitosti a na důslednou orientaci na zákazníkův prospěch. Toto zaměření je obsaženo v základním principu, který spočívá v poskytování konkrétního a vnímatelného praktického užitku obchodním partnerům a koncovým spotřebitelům. „Naším cílem je podpořit vše, co zvýší výkon společnosti a co bude pro zákazníka reálně vnímatelné,“ říká Christoph Hugenberg. Vedle kvality produktů a jejich uživatelského pohodlí také výslovně zmínil v této souvislosti podporu tržních partnerů ve všech relevantních oblastech, jako je servis, logistika, schopnost včasného dodání nebo podpora ze strany pracovníků pověřených distribucí.


Nová platforma pro jihovýchodní Evropu

Výrazem této důsledné orientace na zákazníky by měla být i nová strukturalizace prodejních aktivit v Evropě. Novou implementací platformy Jihovýchodní Evropa byly například vytvořeny předpoklady k tomu, aby se společnost mimo jiné ještě intenzivněji zaměřila na trhy v Česku a na Slovensku, a aby optimalizovala podporu tržních partnerů. Odpovědnost za koordinaci aktivit nese od 1. dubna letošního roku vedoucí platformy, Stephan Hettwer.


Situace v České republice „

V České republice máme za sebou velice úspěšný rok 2011,“ konstatoval vedoucí platformy a vyzdvihl zejména pozitivní vývoj obratu a intenzivní spolupráci s obchodními partnery. Tento vývoj by společnost v budoucnu chtěla dále podporovat důsledným zaměřením všech aktivit právě na ně a profesionální montážní firmy. „Chceme se našim zákazníkům dívat zpříma do očí a prezentovat společnost Roto jako transparentního a spolehlivého partnera. Chceme být zákazníkům vždy k dispozici,“ říká Stephan Hettwer dále. Jasným cílem je podle něho přesvědčit obchodní partnery a zákazníky kvalitní nabídkou produktů, vystupováním a pracovním nasazením, a ne je přemlouvat prostřednictvím agresivních marketingových opatření.

 

Promyšlené partnerství namísto hektické akčnosti

Vzhledem k aktuální situaci na trhu, která byla negativně ovlivněna zejména nedávným zvýšením daně z přidané hodnoty, je nutné rozvážným postupem společně s partnery udržovat stabilní ceny. „Hektickou akčností se pouze zvyšuje riziko ztráty marží, a proto vědomě nebudeme dělat žádné krátkodobé, překvapivé akce,“ prohlásil vedoucí platformy. Společnost Roto mnohem spíše sází na další zintenzivňování spolupráce se specializovanými prodejci a montážními firmami, a tím na pokračování úspěšné spolupráce posledních měsíců.


Cílené investice na trhu orientovaném na kvalitu

„Český trh se díky své výrazné orientaci na kvalitu výborně hodí k filosofii naší společnosti, a proto má pro firmu Roto vysokou prioritu,“ zdůraznil Stephan Hettwer. Společnost chce v budoucnosti do tohoto trhu investovat ještě intenzivněji, protože se zde už celá léta daří pozitivně utvářet odbyt a vývoj cen v segmentu střešních oken.


Školicí středisko a centrální sklad se osvědčily

Dva příklady zvýšeného úsilí podniku uvedl následně Ing. Lubomír Kodad, country manažer pro ČR a SR. Je to školicí středisko RotoKampus a nový centrální sklad pro Českou republiku a Slovensko v Praze. „Náš RotoKampus stoupá v oblibě a je velice úspěšný,“ říká s potěšením Ing. Lubomír Kodad a odkazuje na výmluvnou řeč čísel. Během uplynulých dvanácti měsíců využilo rozsáhlou nabídku školení a dalšího vzdělávání pražského střediska více než 850 parterů ze sféry řemesel a obchodu. Velmi pozitivně se podle Ing. Lubomíra Kodada rozvíjí i centrální sklad, který byl otevřen v květnu v Praze, a ze kterého mohou být rychle a pružně obsluhovány trhy v Čechách a na Slovensku.
 

Spolehlivý partner

Pražská pobočka představuje pro společnost dobré východisko k tomu, aby mohla požadavkům tohoto slibného trhu vyhovět: „I v budoucnu chceme dělat všechno pro to, abychom v co nejširší míře podpořili naše partnery v České republice. A budeme dále cíleně investovat do opatření a projektů, aby se značka Roto dostala do popředí, a aby se společnost trvale etablovala na trhu jako spolehlivý partner,“ shrnuje závěrem vedoucí platformy Stephan Hettwer.

Zdroj: www.roto-frank.cz

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

HLEDÁME DŮM NA ZATEPLENÍ.

HLEDÁME DŮM NA ZATEPLENÍ.

31.8.2012 | PR článek | Stavba

Zapojte se do soutěže Hledáme dům na zateplení a vyhrajte izolaci v hodnotě 50 000 Kč! Více na www.fasadnideska.cz Celý článek

Jak na nízkoenergetickou stavbu?  Zeptejte se na stavebním veletrhu FOR ARCH

Jak na nízkoenergetickou stavbu? Zeptejte se na stavebním veletrhu FOR ARCH

10.8.2012 | Redakce | Stavba

Chcete bydlet moderně a zbytečně neutrácet za energie? Novinky o nízkoenergetickém stavění, které hýbou současným světem stavebnictví, nabídne jako no... Celý článek

Domovní elektroinstalace a její doplňky

Domovní elektroinstalace a její doplňky

23.5.2012 | PR článek | Stavba

Nikdo z nás si život bez elektřiny už neumí představit. Vypínač a zásuvku využíváme denně nespočetněkrát a ani se nad tím nijak nepozastavujeme. Jaké ... Celý článek

Vyhněte se požáru rekonstrukcí elektroinstalace

Vyhněte se požáru rekonstrukcí elektroinstalace

17.4.2012 | PR článek | Stavba

Máte pocit, že není něco v pořádku, žárovka bliká, časté výpadky proudu? I drobná závada v elektroinstalaci může napáchat četné majetkové škody, ale h... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii