Střešní krytina, to je „základ domu“

19.07.2016 | PR článek | Rubrika - Stavba

Možná vám to zní trochu paradoxně, ale střecha je skutečně „základ domu“. Samozřejmě ne doslova, ale v přeneseném významu určitě. Sice není součástí základů domu, ale její funkce není o nic méně důležitá.

Střešní krytina, to je „základ domu“
Reklama

Střecha je pomyslnou třešničkou na vašem domě, ovšem zcela zásadní. Proto je při výběru střešní krytiny vzít v úvahu několik aspektů.

 

1. Materiál

Pálené tašky představují tradiční řešení. Jsou typické dlouhou životností a barevnou stálostí.

Pozornost se však stále více obrací k betonovým střešním krytinám, které se vyznačují barevnou i tvarovou stálostí, mimořádnou mechanickou odolností. Zanedbatelná není ani jejich dlouhá životnost. Další materiály, jako je plast a kov, jsou spíše alternativním řešením vhodným tam, kde nosnost krovů nedovolí použít těžší pálené nebo betonové tašky.

 

2. Vzhled

Neméně důležitý je také design střešní krytiny, přičemž v současnosti platí heslo „v jednoduchosti je krása“. Střešní krytiny jsou tak charakteristické absencí zbytečných ozdob. A barva by samozřejmě měla respektovat místní zvyklosti.

střešní krytina

 

3. Životnost

Střecha není něco, co můžete každých pár let vyměnit, nebo opravit za pár korun. Proto je vhodné dát při výběru střešní krytiny přednost spolehlivým a zavedeným výrobcům, kteří si za svými produkty stojí a jsou ochotni poskytnout vám opravdu dlouhou záruku. Jedině tak máte jistotu, že vaše nová střecha bude opravdu záležitostí na celý život. Například společnost Terran poskytuje záruku 50 let na betonové střešní krytiny.

 

4. Cena

S dlouhou životností úzce souvisí i pořizovací cena, jež by rozhodně neměla být rozhodujícím faktorem při výběru vhodné střešní krytiny. Investice do nejmodernějších technologií a použití kvalitních materiálů se vždy odrazí v konečné ceně. Vybírejte tedy na základě zkušeností dané firmy a jejích referencí.

 

5. Ekologie

Při výběru střechy se čím dál více dostává do popředí i ekologický aspekt. Ekologická zátěž střešní krytiny se určuje zejména na základě spotřeby energií a emisí oxidu uhličitého při výrobě. Zde se jako nejekologičtější jeví dřevěné šindele, následují betonové střešní krytiny a až za nimi pálené tašky.


Nechcete při výběru střechy ponechat nic náhodě? Pak se obraťte na odborníky ze společnosti Terran. Kontaktovat je můžete prostřednictvím internetových stránek www.terran.cz, kde najdete nejen nabídku kvalitních betonových střešních krytin, ale i všech dalších komponentů, bez kterých se při konstrukci střechy neobejdete.

Reklama
Reklama

Související články

Střecha jako nová – čistíme střešní krytinu od mechu

25.09.2020 | Stavba

Mech nepůsobí na střešní krytině esteticky a navíc může být i dosti problematický. Odstranění mechu ze střechy je tedy žádoucí, otázkou ovšem zůstává… Celý článek

Lehké střešní krytiny značky Onduline

05.08.2019 | Stavba

Vybrat si střešní krytinu může být běh na dlouhou trať. Na trhu je tolik rozdílných možností. Po které ale sáhnout? Pokud hledáte lehkou střešní… Celý článek

Co stavitelům nabízí stavebniny PRO-DOMA?

25.04.2019 | Stavba

Jedním z nejdůležitějších předpokladů každé úspěšné stavby je přístup k dostatečně širokému sortimentu kvalitních a regionálně dostupných stavebnin.… Celý článek

Vybíráme jímku. Jak na to?

15.06.2018 | Stavba

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se… Celý článek

Reklama
Reklama