affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Víte, kde lze využít svařované sítě a plechy?

16.04.2017 | PR článek | Rubrika - Stavba

S pojmy svařované sítě a plechy se setkal bezpochyby každý z vás. Jen málokdo však zná maximální potenciál těchto stavebních materiálů. Ocelové prvky, které mají široké použití v mnoha oblastech. A proto se možná i tento článek stane určitou inspirací při vašich budovatelských plánech.

Víte, kde lze využít svařované sítě a plechy?
Reklama

Ať už jde o svařované sítě nebo plechy, v obou případech lze hovořit o hutním materiálu, jehož výroba probíhá trochu odlišnými způsoby.

Svařované sítě a jejich použití

Nejprve si pojďme představit tento stavební doplněk, jež je vytvořen z žebírkovaného drátu příslušného průměru. Jednotlivé dráty jsou k sobě přichyceny bodově tak, aby vytvářely dostatečně pevnou a stabilní síť.

I díky tomuto tvaru mají svařované sítě poměrně široké možnosti užití. Není to pouze stavebnictví, jak by si mohl někdo myslet. Tento speciální drátěný program lze aplikovat také v zemědělství a chovatelství při tvorbě nejrůznějšího oplocení. Svařované sítě můžete kromě zpevnění podlahy upotřebit i při tvorbě pergol a kdekoliv jinde v exteriéru, kde je třeba docílit potřebné odolnosti vůči povětrnostním podmínkám a k zesílení stability.

Vsaďte na ty správné plechy

Přesuneme-li se k druhému zmíněnému hutnímu materiálu, také vám přineseme několik praktických informací. Plechy jsou vyráběny válcováním za tepla nebo za studena, v závislosti na požadovaném výsledném produktu.

Plechy bývají obvykle opatřeny pozinkovanou vrstvou, takže nereziví. Velice často jsou aplikovány při realizaci nejrůznějšího opláštění budov, zahradních domků a podobných nemovitostí. Slouží i při tvorbě stěn a v libovolných oblastech průmyslového odvětví.

Nepodceňujte význam svařovaných sítí a kvalitních plechů, s nimiž můžete vytvářet hotové divy. Navíc jejich pořizovací náklady celé stavební dílo nikterak nezdraží.

 

Reklama
Reklama

Související články

Co stavitelům nabízí stavebniny PRO-DOMA?

25.04.2019 | Stavba

Jedním z nejdůležitějších předpokladů každé úspěšné stavby je přístup k dostatečně širokému sortimentu kvalitních a regionálně dostupných stavebnin.… Celý článek

Vybíráme jímku. Jak na to?

15.06.2018 | Stavba

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se… Celý článek

Malý, nebo velký dům? Je to na vás...

30.04.2018 | Stavba

Rozhodli jste se, že si pořídíte dům? Od prvotního rozhodnutí k jeho realizaci je dlouhá cesta, na níž budete muset dopodrobna promyslet mnoho… Celý článek

Pouštní dům „La Casa del Desierto“, projekt ze skel Guardian

01.03.2018 | Stavba

Bertrange, Lucembursko, 26. února 2018 – Poušť. Dům. Řada speciálních druhů skel a tým zručných odborníků. To je „La Casa del Desierto“ (Pouštní dům)… Celý článek

Reklama
Reklama