Reklama

Víte, kde lze využít svařované sítě a plechy?

16.4.2017 | PR článek | Rubrika - Stavba

S pojmy svařované sítě a plechy se setkal bezpochyby každý z vás. Jen málokdo však zná maximální potenciál těchto stavebních materiálů. Ocelové prvky, které mají široké použití v mnoha oblastech. A proto se možná i tento článek stane určitou inspirací při vašich budovatelských plánech.

Víte, kde lze využít svařované sítě a plechy?

Ať už jde o svařované sítě nebo plechy, v obou případech lze hovořit o hutním materiálu, jehož výroba probíhá trochu odlišnými způsoby.

Svařované sítě a jejich použití

Nejprve si pojďme představit tento stavební doplněk, jež je vytvořen z žebírkovaného drátu příslušného průměru. Jednotlivé dráty jsou k sobě přichyceny bodově tak, aby vytvářely dostatečně pevnou a stabilní síť.

I díky tomuto tvaru mají svařované sítě poměrně široké možnosti užití. Není to pouze stavebnictví, jak by si mohl někdo myslet. Tento speciální drátěný program lze aplikovat také v zemědělství a chovatelství při tvorbě nejrůznějšího oplocení. Svařované sítě můžete kromě zpevnění podlahy upotřebit i při tvorbě pergol a kdekoliv jinde v exteriéru, kde je třeba docílit potřebné odolnosti vůči povětrnostním podmínkám a k zesílení stability.

Vsaďte na ty správné plechy

Přesuneme-li se k druhému zmíněnému hutnímu materiálu, také vám přineseme několik praktických informací. Plechy jsou vyráběny válcováním za tepla nebo za studena, v závislosti na požadovaném výsledném produktu.

Plechy bývají obvykle opatřeny pozinkovanou vrstvou, takže nereziví. Velice často jsou aplikovány při realizaci nejrůznějšího opláštění budov, zahradních domků a podobných nemovitostí. Slouží i při tvorbě stěn a v libovolných oblastech průmyslového odvětví.

Nepodceňujte význam svařovaných sítí a kvalitních plechů, s nimiž můžete vytvářet hotové divy. Navíc jejich pořizovací náklady celé stavební dílo nikterak nezdraží.

 

Související články

Luxusní domov v Melbourne

Luxusní domov v Melbourne

22.8.2017 | StanislavaV | Stavba

Sisalla Interior Design nedávno dokončili proměnu interiéru nového moderního domu v Melbourne v Austrálii, který byl postaven firmou HEADHOMES. Celý článek

I 100 let starý dům může získat moderní design

I 100 let starý dům může získat moderní design

18.8.2017 | StanislavaV | Stavba

Janik Dalecki z australské firmy Delecki Design nedávno dokončil rekonstrukci 100 let starého dědictví, které zahrnovalo nejen novou fasádu, ale také ... Celý článek

Jak na opravu střechy

Jak na opravu střechy

7.3.2017 | PR článek | Stavba

Základem každého domu by měla být pořádná střecha. Taková, která vydrží po celou dobu bez rekonstrukce, což se ne vždy podaří. Celý článek

Jděte ekologickou cestou se solárními kolektory

Jděte ekologickou cestou se solárními kolektory

20.9.2016 | PR článek | Stavba

Solární ohřev je velkou nadějí budoucnosti, díky němu budete nezávislí na každoročně zdražující energii z fosilních paliv. Solární systémy ušetří v ro... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii