Vybíráme jímku. Jak na to?

15.06.2018 | PR článek | Rubrika - Stavba

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se rozhodnete jímky pořídit, je dobré vědět, podle čeho vybrat tu pravou. Tento náš návod by vám měl s výběrem pomoci. Shrnuje totiž vše, na co se soustředit.

Vybíráme jímku. Jak na to?
Reklama

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se rozhodnete jímky pořídit, je dobré vědět, podle čeho vybrat tu pravou. Tento náš návod by vám měl s výběrem pomoci. Shrnuje totiž vše, na co se soustředit.

K čemu bude používána?

Mnoho lidí si myslí, že mají jímky jenom jeden jediný účel použití. To ale není pravdou, jelikož možnosti, k čemu může být použitá, jsou celkem dvě. Možná si uvědomíte, že to můžete být i vy, kdo ji bude potřebovat. K čemu tedy může primárně sloužit? Je to:

  • Jímání odpadních vod
  • Jímání dešťové vody

Jakou zvolit velikost?

Když se mluví o velikosti, tak se samozřejmě mluví o jejím objemu. Tedy o tom, kolik vody, dešťové nebo odpadní, dokáže pojmout. V případě umístění na zahradu, pro zachytávání deště, plně postačí menší řešení. Stačí si spočítat, kolik vody pravidelně využijete na zalévání, kolik jí během roku naprší a podle toho vybrat optimální řešení.

Když jde o využití u vašeho rodinného domu, myslete hlavně na to, kolik v něm bydlí, nebo bude bydlet lidí. Čím je jich více, tím více odpadní vody se vytvoří a tím větší řešení bude zcela pochopitelně potřeba. Dobré je myslet i do budoucna. Nyní můžete v domě žít jenom dva, ale pokud plánujete rodinu, rozšíří se počet členů na 4. Za osmnáct let už to budou čtyři dospělí lidé. I na toto hleďte. Se správným výběrem pokud jde o objem by vám měl pomoci odborník.

Jaký zvolit materiál?

I toto je důležitá otázka, kterou je třeba si samozřejmě položit. Aktuálně existují celkem tři možnosti, přičemž každá konkrétní má nejenom své klady, ale má také možné zápory. A co se tedy na našem trhu nabízí za možnosti? Ty si přiblížíme díky jednomu z prodejců, kterým je web www.jimko.cz. Už podle názvu je patrný, že se na tento sortiment přímo specializuje. Základem a klasikou jsou jímky vyráběné z betonu. Poměrně zajímavým materiálem je v tomto směru i plast. Tím nejmodernějším řešením je určitě sklolaminát, který se těší stále větší oblibě.

Jak to bude s instalací?

Objednat si jímku dnes není nic složitého. Jde to dokonce i telefonicky, nebo online. Co byste ale měli primárně řešit, to je určitě nejprve doprava k vám domů, a následná instalace. Ta sice není zase až tak složitá, ale určitě je vhodné, aby se jí zabývala firma, která má zkušenosti a znalosti. Stejně jako má i potřebnou techniku, díky které zajistí dovezení jímky na místo, její usazení a montáž.

Jak je to s cenou?

Napříč různými prodejci se může lišit. Pokud hledáte řešení, které vám bude vyhovovat po všech stránkách, poptejte možnost koupě a realizace u několika firem. Mnohdy se ceny mohou celkem lišit a tak je zbytečné přeplácet více, než je třeba.

 

Reklama
Reklama

Související články

Střecha jako nová – čistíme střešní krytinu od mechu

25.09.2020 | Stavba

Mech nepůsobí na střešní krytině esteticky a navíc může být i dosti problematický. Odstranění mechu ze střechy je tedy žádoucí, otázkou ovšem zůstává… Celý článek

Lehké střešní krytiny značky Onduline

05.08.2019 | Stavba

Vybrat si střešní krytinu může být běh na dlouhou trať. Na trhu je tolik rozdílných možností. Po které ale sáhnout? Pokud hledáte lehkou střešní… Celý článek

Co stavitelům nabízí stavebniny PRO-DOMA?

25.04.2019 | Stavba

Jedním z nejdůležitějších předpokladů každé úspěšné stavby je přístup k dostatečně širokému sortimentu kvalitních a regionálně dostupných stavebnin.… Celý článek

Malý, nebo velký dům? Je to na vás...

30.04.2018 | Stavba

Rozhodli jste se, že si pořídíte dům? Od prvotního rozhodnutí k jeho realizaci je dlouhá cesta, na níž budete muset dopodrobna promyslet mnoho… Celý článek

Reklama
Reklama