3 tipy, jak snížit náklady na energie v domácnosti

11.4.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Provoz domu a bytu patří k největším měsíčním výdajům každé domácnosti. Je možné tyto náklady snížit? Ano, když víte, jak na to. O tom, na čem ušetřit, přehledně informuje internetový portál E.ON Rádce. Co například se na webu dočtete?

3 tipy, jak snížit náklady na energie v domácnosti

 

Používejte LED žárovky

LED žárovky vás budou stát 4x méně a spotřebují 7x méně elektrické energie než žárovky běžné. Web E.ON Rádce srovnává roční výdaje různých žárovek a radí, jak krok za krokem vybrat ty nejvhodnějšíí. Cena žárovky totiž zdaleka není hlavním kritériem při výběru! Je rozdíl, jestli chcete například žárovku používat vevnitř nebo venku, měli byste tedy řešit její odolnost. Dalším kritériem může být rozptyl světla, světlený tok (tedy počet lumenů) a v neposlední řadě také barva světla. Přečtěte si, jak správně LED žárovky vybírat.

Vyměňte kotel

Plynové kotle jsou oblíbenou volbou, vytápění zemním plynem je totiž pohodlné a ekologické. Nevýhodou jsou vysoké provozní náklady. Volba proto většinou padne na kondenzační kotle, které slibují až o 40 procent nižší spotřebu zemního plynu. Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky. Kondenzační modely totiž využívají zpětného ohřevu vody spalinami a tak mají klidně účinnost i kolem 120 %.

Sbírejte dešťovou vodu

Nedostatek pitné vody je poslední dobou velká téma - špatné hospodaření s vodou má dopady nejen na přírodu, ale také na rozpočet domácnosti. Přitom dešťová voda může krásně posloužit na splachování WC a zalévání. Důležité je zvolit správnou nádobu na uskladnění vody. Vyvarujte se ale měděným okapům a střešním krytinám z asfaltu nebo eternitu, které vodu při sběru kontaminují.

 

Chcete vědět více? Poraďte se jednoduše online! Na webu E.ON Rádce najdete řadu užitečných tipů a rad, které vám mohou pomoci k energetickým úsporám a celkově šetrnějšímu životu. Můžete dokonce kontaktovat energetického poradce a domluvit si schůzku!

 

 

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Chytré hračky pro chytrá zvířátka

Chytré hračky pro chytrá zvířátka

12.4.2018 | PR článek | Tipy a rady

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. A svému nejlepšímu příteli dopřáváme jen to nejlepší. A čím vším mu dnes můžeme zpříjemnit jeho psí život? Celý článek

Co s velikonočními vařenými vajíčky? Tyto 3 skvělé recepty!

Co s velikonočními vařenými vajíčky? Tyto 3 skvělé recepty!

31.3.2018 | PR článek | Tipy a rady

Sešlo se vám doma mnoho velikonočních vařených vajíček, která však nejste schopni na posezení sníst? Co s nimi tedy dělat, když se na ně nechcete pouz... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii